ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Gargamel
ентусиаст

Регистриран: 04.04.2017
Документи за NVC
    #3402010 - 19.05.2017 14:24

Здравейте,

Подготвям документи, които NVC изисква.

В документът, който получих от тях пишe: Also, only send photocopies of your civil documents (e.g., birth certificate) with translation.

Писах до посолството в София да питам само превод ли трябва. Отговориха ми следното: "Документите, които са издадени на български език, не е необходимо да бъдат превеждани и легализирани. Трябва да изпратите обикновени фотокопия до НВЦ, а на интервюто да представите и оригиналите."

От фирмата за превод и легализации ми казаха да си извадя Дубликати с печат за чужбина на актовете за раждане и брак, и тях щели да превеждат и легализират. Също ми казаха, че така правели за всички, но не можели да ме задължат.

Вие как процедирахте? Не ми се иска да ми връщат документи. От друга страна, не ми се струва NVC да изискват чак толкова подписани и прошнуровани документи.

Благодаря ви предварително!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
Re: Документи за NVC
    #3402021 - 19.05.2017 15:36 [Re: Gargamel]

Това за какво ти го изискват?Зк или нещо друго?

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3402036 - 19.05.2017 16:37 [Re: Gargamel]

Правиш фотокопие на всичките си документи. Ако можеш да си преведеш документа сам - си го превеждаш и отдолу се подписваш, че ти си преводача. Ще намеря точния израз, ако мислиш да го направиш. Ако не може - плащаш на фирма само за обикновен преводл
Тия дубликати и легализации са пълен bs, освен ако някъде изискващата институция не ти каже изрично, че иска дубликат и легализация.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

Gargamel
ентусиаст

#3402043 - 19.05.2017 17:24 [Re: Креми]

Цитат:

Това за какво ти го изискват?Зк или нещо друго?

Да, за зелена карта.

Gargamel
ентусиаст

#3402044 - 19.05.2017 17:27 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Правиш фотокопие на всичките си документи. Ако можеш да си преведеш документа сам - си го превеждаш и отдолу се подписваш, че ти си преводача. Ще намеря точния израз, ако мислиш да го направиш. Ако не може - плащаш на фирма само за обикновен преводл
Тия дубликати и легализации са пълен bs, освен ако някъде изискващата институция не ти каже изрично, че иска дубликат и легализация.

Аз съм със същото впечатление, никъде не пише легализация, пише превод. US посолството тук ми написа днес "Документите, които са издадени на български език, не е необходимо да бъдат превеждани и легализирани. Трябва да изпратите обикновени фотокопия до НВЦ, а на интервюто да представите и оригиналите." Което се разминава с NVC, защото те искат превод . Но никъде не пише легализиране или някакви щуротии. Фирмата за преводи и легализация на която съм се спряла, каза Ние не ви задължаваме, вие си решете

sineo4ka

#3402045 - 19.05.2017 17:42 [Re: Gargamel]

Аз все пак бих направила превод, понеже това е изискването в инструкциите. Дано да си получила the reassurance you need.

--------------------

Gargamel
ентусиаст

#3402046 - 19.05.2017 17:46 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Аз все пак бих направила превод, понеже това е изискването в инструкциите. Дано да си получила the reassurance you need.

Да, разбира се, преводите са готови, снимани са оригиналните актове и са преведени. Не мога за съжаление да се свържа с кол центъра им за да ми го потвърдят.
От друга страна не ми се губи време да ме връщат заради някакви неща по документите. И затова съм в голяма чуденка

Редактирано от Gargamel (19.05.2017 17:49)

sineo4ka

#3402047 - 19.05.2017 17:55 [Re: Gargamel]

Ами имаш инструкциите и те ти казват какво се изисква. Знам, че е притеснително, понеже е "на живот и смърт" , но наистина няма място за притеснение. Ако изискваха нещо повече от това, щяха да го напишат изрично.

--------------------

Gargamel
ентусиаст

#3402048 - 19.05.2017 17:58 [Re: sineo4ka]

Цитат:

Ами имаш инструкциите и те ти казват какво се изисква. Знам, че е притеснително, понеже е "на живот и смърт" , но наистина няма място за притеснение. Ако изискваха нещо повече от това, щяха да го напишат изрично.

sineo4ka, точно така се опитвам да действам. Чета и следвам инструкциите. Но тая практика с тия легализации, апостили, печати и не знам още какво направо ме побърка

Затова е писах до посолството, копирах по-горе какво ми отговориха. Трудна работа.
Дано се включи някой, който скоро е пращал документи до NVC.

Редактирано от Gargamel (19.05.2017 18:04)

sineo4ka

#3402050 - 19.05.2017 18:16 [Re: Gargamel]

Аз превеждах и изпращах документи за ЗК преди около година. Не звам какво е твоето разбиране за скоро.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2828

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.