ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Образование и Наука » Философия

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Живец

Регистриран: 06.02.2016
Re:
    #3353782 - 08.05.2016 20:07 [Re: Алвар]

Благодаря ти, че сега подходи с добро. Аз вече си изтрих блоговете, линковете, профили в социални мрежи, всичко. Стоях вчера и днес тук от инат. Съгласен съм с теб, спирам; обещавам. Този къртовски труд наистина ми тежи.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Живец

Теле в железница (очерк)
    #3402951 - 27.05.2017 10:01 [Re: Живец]

Първична вълна: че квантът е източникът на разпространение, а пък разпространението е по кванти. И следва да се заключи, че "от птичи поглед" се "вижда" как всяко Галилеево движение протича по инерционна повърхнина, съизмерва се във вълново пространство и добавя към себе си имагинерен елемент, който е толкова по-забележим, колкото по-висока, "по-вълнова" (по-близка до тази на разпространение) е скоростта. Честотата на съотнесен към самото време хармоник се затваря в честотен обхват на семплиращ импулс, сиреч ето че честотна лента придава на пространствовремето вискозитет (диференция). Спектралният свят е конвенционалното свидетелство за живец. "Биенето" внася в движението на източника на разпространение инертност - околността се скъсява в средоточие. Предпоставка за коагулация. Че коагулацията изобразява квантовото поле в силово. Вселенската представа, че се разпространява полева динамика обгражда в хоризонт на гравитационна граница "наблюдателя", довеждайки т. нар. "червено отместване", "тукашно" увеличение на вълновата дължина. Квантовият източник на поле е вълново кинетичен и ето защо - с посока; силовият - потенциален (и корпускулярно кинетичен) и ето защо - с "+" или с "-". Та движение на източник на силово средоточие завихря (по силов винт) своя силова околност, а вихрите на силово поле пък могат помежду си или да се интегрират (ако са съпосочни, привличане), или да се диференцират (ако са противопосочни, отблъскване). (Непроменлив вихър на силово поле не въздейства върху статичен спрямо полето източник, обтича го в индиференция.) И нека се каже накрая, че външният сетивен - а той е времепространствената причинност - илюстрира умозрителния наглед, който пък е времепространственият континуум. Значението на геометрията на Минковски се свежда до въвеждане времето в пространствена координата: че вместо как във времето се изминава (спрямо наблюдателя) пространство - как във времето и пространството се разполагат помежду си спрямо наблюдателя събития, маркиращи континуум. Що означават възприятията? Ding an sich. А спектралният свят? Живец. И в що ме трепва вътрешното сетиво? Петимен съм, петимен съм да анализирам! Аз, проанализирайки континуума, влизам в настоящето - cogito ergo sum! Аз не славя Господа - възторгвам се от самоцелната опасна политика.

Подробният текст (статията): link.

Основният ми текст: link.

Живец

Авраам Убиеца
    #3403017 - 28.05.2017 11:25 [Re: Живец]

Господ се нарича сърдечната конвергенция на етическо поле; неоконвергентното и закостеняло поле поддава на потъпкване и подсказва, изпод множество фрактури и посред безчет отломки, метафизично основание (Gott ist tot); науката, в своето сетно, сиреч несвойствено значение, гравитира около палеоантропологията. Но какво се е случило? Бидейки философ, имам чувството, че бродя измежду стоновете на чутовна битка не от този свят. Авраам, търсейки твърда опора, да бе пробол все едно сина си по афективна инерция и убил с това Господ чрез самия Господ. Ала притчата разказва друго.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Мишо, Дон Кихот 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14106

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.007 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.