ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Кулинарно изкуство

Страници: 1
elinicka
неориентиран

Регистриран: 07.06.2017
От: София
Новите технологии в кулинарството
    #3404064 - 07.06.2017 15:45

Здравейте приятели!

Днес искам да споделя с Вас как съвременните технологии могат да се внедрят и в кулинарството.
Технологиите доста напреднаха в този век. Сега е момента да спомена за едно мобилно приложение, което е точен помощник при пазаруване в магазина.

Cogzum е безплатно iPhone app - приложение, предлагащо най-удобния начин да създаване списък на продуктите, когато пазаруваме в магазина.
Това е доказателство, че мобилните телефони в днешно време могат да се използват не само за заснемане снимки.
Cogzum ще помогне на всяко семейство да намали разходите си и пазарува, толкова,
колкото е нужно. Какво по-хубаво от това?

Тук може да прочетете повече за приложението:

http://cogzum.com/blog/zero-food-waste-next-step-towards-sustainable-lifestyle/

Ето накратко как работи то:

Въвеждате артикулите и приложението ще препоръча и подскаже периода на
годност. Добавяте продукти към шопинг листа. Всеки предишно въведен продукт
може да бъде избран от списъците "Favorites" "At home"" или ""Used".
Новосъздадените продукти са добавени към Вашият списък "Favorites" и можете
да изпратите артикулите към шопинг листа с едно натискане на бутона. Веднъж
въведен, продуктът не е нужно повече да се въвежда отново. Списъкът ""Used",
е мястото, където ще намерите всички закупени продукти предварително и системата Ви позволява да създадете нов шопинг лист само за секунди.
Cogzum app проследява всички нетрайни стоки, включително и и сготвени ястия, за да бъде сигурно, че няма развалена храна. Количеството "Days to go" е показан за продукти, на които срока скоро изтича.Можете бързо да промените датата "Use By", когато един продукт е отворен или замразен.
Когато отново пазарувате, cogzum представя информация за последните закупени продукти
- време на консумиране, закупено количество и ненужно количество.Можете да бъдете уведомени,
когато има стоки за купуване или нещо, което изтича.С няколко напомняния на ден ще бъдете информирани за храна, на която срокът изтича днес/или скоро ще изтече/е изтекъл. И можете да изпращате настоящият Ви шопинг лист чрез SMS, имейл, Skype или WhatsAps на приятели или семейството само с един бутон.

Приложението може да изтеглите оттук.

https://itunes.apple.com/gb/app/cogzum-shopping-pantry-list-food-waste-helper/id1162606257?mt=8

elinicka

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
Re: Новите технологии в кулинарството
    #3404157 - 08.06.2017 10:01 [Re: elinicka]

И сега кво? Първо - трябва да си взема iPhone. Второ - трябва да ходя да пазарувам нейде на майната си, дето оназ маймуна ще може да ми каже на кои мръвки в дюкяна им е изтекъл срока. Щото у нашия магазин не ползват таквиз фони и не им казват кога точно са размразили прясното месо от Бразилия. На всичкото отгоре няма как въпросният фон да знае кога точно съм си сготвил шарен боб със свински джолан. Да не говорим изобщо за това, че ако туй нещо почне да ми вика да си хвърля боба, щото, видите ли, му изтичал срока на годност, просто ще го ударя в стената. Нещото, не боба. Боба ще си го доям.
И изобщо времето, дето ще загубя да обучавам тая тъпня да може да ми каже точно кога ще се излюпят яйцата в хладилника, предпочитам да прекарам с биричка и дробчета. Е, вместо дробчета може да са воденички или пражен барбой. Със сиренце.

Цитат:

Това е доказателство, че мобилните телефони в днешно време могат да се използват не само за заснемане снимки.

Бахти доказателството!!!
Абе телефоните не бяха ли да можеш да се обадиш на някой или някой да може да ти се обади???!!!
Аз за заснемане на снимки ползвам фотоапарат. Дано не съм в заблуда, ама май предназначението на фотоапаратите е точно за правене на снимки...

Боже, на къде отива тоя свят, боже?!

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 85

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.