ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
Грција на Македонија ќе и го предложи името Вардарска Македонија
    #3405900 - 25.06.2017 05:18

Да видим сега дали пак ще е лошо това име?

http://telma.mk/vesti/grcija-na-makedonija-kje-i-go-predlozhi-imeto-vardarska-makedonija

Хитра е Византия! Който не го сака това име, значи е ирединтист! Нима не е така?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Грција на Македонија ќе и го предложи името Вардарска Македонија
    #3405929 - 25.06.2017 15:10 [Re: Негатор]

На мен лично Вардарска Македония ми звучи добре, макар че някак си е близко с Вардарска Бановина. Най-добре би било Вардарска България или да вземат да си сменят столицата Скопие с Охрид и да си кръстят държавата на името на цар Самуил. Щом толкова много се чувстват свързани със Самуиловата средновековна България. А може и република Илинден - нали това им било темела на републиката. Също така Крушовска република и пр. и пр. Голям избор имат, защо се опъват, като магаре на мост не знам. Югославия така или иначе се разпадна вече.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3405951 - 25.06.2017 19:26 [Re: Бяло Конче]

На мен пък Република Македония ми стои най-добре и се надявам компромисът с името да е за определени организации или в билатерните отношения с Гърция. Каквото и да става, за отношенията между България и Македония - трябва да си остане Република Македония.
Реално, както и сега - много държави признават конституционното име на Република Македония, а в международните организации е Fyrom, ако в международните е Вардарска Македония ок, но смятам, че е обидно в българския печат да се появяват подобни неща.

Проявата на уважение е проява на сила, не на слабост и ако желаем уважение от Република Македония, трябва да демонстрираме такова. Честването на празниците няма да стане насила, България просто трябва да инвестира средства в медиавистика и то в международни списания и всеки грамотен македонец рано или късно ще отвори ако щеш уикипедия и ще види истината за Самуиловата държава. Проява на злоба или реваншизъм от наша страна ще е всъщност проява на слабост и на страх.

Особено сега, когато правителството определено се завърта на Запад, а по ирония на съдбата Географски сме на изток, но политически сме на запад от Македония.

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3405957 - 25.06.2017 21:11 [Re: Пиринец]

Обаче, за разлика от БГ, Гърция е държава и очевидно няма да стане така, както ти се иска!
Честно казано, не виждам защо Вардарска Македония да е "липса на уважение", щом като описва толкова точно мястото и границите на държавата?!
А уважение заслужават всички, не само фиромците-иредентисти!

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3405959 - 25.06.2017 21:22 [Re: Негатор]

Сериозно питам.Някой читал ли е някъде какво е мнението на албанците в Македония по въпроса?Конкретно за името.Иначе аз също съм за Република Македония ама какъв компромис трябва да се направи просто си нямам идея.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3405966 - 25.06.2017 22:06 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Сериозно питам.Някой читал ли е някъде какво е мнението на албанците в Македония по въпроса?Конкретно за името.Иначе аз също съм за Република Македония ама какъв компромис трябва да се направи просто си нямам идея.

Предполагам, че на албанците им е безразличен този въпрос. Единствнето, което ги вълнува е Македония в НАТО и ЕС.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3405969 - 25.06.2017 22:38 [Re: Simulant]

Аз не виждам нищо страшно във "Вардарска Македония" за официална международна употреба. Гърците ще го съкращават на "Вардарска", останалите на "Македония".

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3405971 - 25.06.2017 22:51 [Re: Simulant]

http://m.novamakedonija.com.mk/NewsDetai...-4c84-aa68-3a2e

А „викендот на гордоста“ ќе го славиме заедно со Бугарите?

Читайте го овой чаршаф.Не ща да ставам лош пророк но во Македония ке победят ей тия!Водени от Александър Русяков,Ристо Никовски,Мирка Велиновска,Ефтим Клетников и слични.Вчера сутрин по БНТ имаше сутрешен блок в който доста време се занимаваха со македоно-бугарските односи.Направи ми впечатление една анкета по улиците на Струмица.
Дали бяха нарочно подбрани или това беше общественото мнение но хората особено тия от старите поколения са твърдо антибългарски настроени,твърдо антиевропейски,твърдо антинатовски.Само един на средна възраст едва измърмори нещо като:Време е да заровим томахавките!Та самият Заев беше явен антибугарист!Какво да си мисля освен,че го играят умрели лисици докато им угодиш и после пак да я карат по старо.
П.С.Гледам,че дава грешка при копирането.От "Нова Македония",колумна на Александър Русяков.Не ми се простират чаршафи.Който иска да си го намери...

Редактирано от Лаф моабет (25.06.2017 22:57)

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3405974 - 25.06.2017 23:20 [Re: Лаф моабет]

Добре, чел съм и друг път твърдения, че Зоран Заев бил "явен антибугарист", но не знам кога и къде е имал подобни изявления. Може ли някой да ми ги покаже? Преди години той беше само не особено известен кмет на Струмица, а беше и доста по-смотан. Ако вземеш да четеш мои мнения от преди 5 години в тоя форум, също ще забележиш разлика. Променено е мнението ми за много неща относно България, не го отричам. Разликата е, че тогава знаех по-малко, а сега знам повече. Това няма как да не променя хората. Не твърдя, че Зоран Заев е минал през същата еволюция, но само имай на ум, че тя не е невъзможна - аз съм жив пример.

Редакция: Авторът на тоя текст е маргиналец на Груйо, те сега могат да пишат каквото си искат, обаче без инструментите за натиск ще продължат да изчезват, както са започнали вече.

Редактирано от Гай Баньо (25.06.2017 23:30)

nereza
ветеран

Регистриран: 18.02.2012
    #3405975 - 25.06.2017 23:28 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Добре, чел съм и друг път твърдения, че Зоран Заев бил "явен антибугарист", но не знам кога и къде е имал подобни изявления. Може ли някой да ми ги покаже? Преди години той беше само не особено известен кмет на Струмица, а беше и доста по-смотан. Ако вземеш да четеш мои мнения от преди 5 години в тоя форум, също ще забележиш разлика. Променено е мнението ми за много неща относно България, не го отричам. Разликата е, че тогава знаех по-малко, а сега знам повече. Това няма как да не променя хората. Не твърдя, че Зоран Заев е минал през същата еволюция, но само имай на ум, че тя не е невъзможна - аз съм жив пример.

нормалните люде ... е нормално да се променят... разни утайки, които цел живот се биле на пропагандна хранилка ... нема да се променят никогаш ...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 33 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5125

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.063 seconds in which 0.055 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.