ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
Re: Какви документи е нужно да се преведат преди заминаването
    #3411420 - 23.08.2017 17:18 [Re: Kitty_lover]

Агенцията е тясно профилирана и едва ли ще ти свърши работа. По-скоро мисълта ми беше следната - да имаш ясна идея какво ще правиш и да са проверени изискванията. Например - искаш да работиш като учител. Проверяващ какви са изискванията на щата и как точно ставя приравняването пред борда, който евентуално ще ти издава сертификата или лиценза. Обикновено самия борд или каквото и да е там, си имат процес с упътвания каква агенция да използваш. Може да са ок с WES, а може и да не са. Ако искаш да си по-конретна, може да ти дам по-конкретни насоки. Може и на Л.С.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
plain
Flâneur

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
    #3411428 - 23.08.2017 21:51 [Re: Ян Бибиян™©]

Нямам идея, но препдолагам, че имат хора, които говорят местния език. Иначе на английски кой ще им отговори в учебните отдели. ЧР на една от работите ми каза, че за Латинска Америка проверката на дипломата можело да отнеме до 3 месеца, та РБ не е най-тежкия случай.
За проверка на работна история знам, че звънят директно на работодателя.

Update: Сега говорих с нашия ЧР, даже ми показваше екрана си какво е проверено досега. Проверката на дипломата е направена, т.е. отнело е около седмица. Не можах да видя детайли обаче, тюх.

Редактирано от plain (23.08.2017 22:18)

MiraUSA
старо куче

Регистриран: 01.06.2014
    #3411434 - 24.08.2017 04:03 [Re: Ян Бибиян™©]

Когато аз си правих моя ивалюейшън 2002-2003, пращаха имейл до университета в бг и съответно тоя имейл потъваше дълбоко я неизвестното. На мен документа ми трябваше спешно и пистоянно досаждах на WES. Те все ми казваха, че не са получили отговор от БГ и веднага като затворим ще им изпратят нов имейл. След няколко месеца едни и същи разговори и губене на време он холд по телефоните изпратих имейл на секретарката на ректора. Нищо. Като крайна мярка се свързах с декана на катедрата, обясних какво ми се случва и помолих за съдействие. При следващото обаждане до WES ми казаха, че са получили потвърждение от БГ и до няколко дни си получих документите. При следващото ми ходене до БГ отидох до университета, трябваше ми анотация на някои от класовете които бях държала и се отбих до декана да благодаря за съдействието. Той ми каза, че едва ли не са го обвинили, че съм му плащала за съдействието и че не било негова работа да се меси. Няма да ви обяснявам, че някакви тъпи кифли, ми се правиха на интересни и въпреки, че си бях платила за анотациите не щяха да ми ги дават, за да не съм им откраднела силъбъса и да почна да им преподавам класовете. Направо ми беше хем тъжно, хем смешно.
Та по повод дългото време на очакване на отговор от бг институциите с потвърждение че А. Б.е завършил университет В. въведоха тези апостили на дипломите от министерството на образованието. Нямам си на представа колко се чака за евалюейшън сега, но аз съм правила такъв на гимназиална диплома и е работа за не повече от един работен ден.

MiraUSA
старо куче

#3411435 - 24.08.2017 04:14 [Re: Kitty_lover]

При най-първото ми почване на работа се изискваше завършена гимназия само за позицията за която кандидатствах и им дадох превода на дипломата само с прикаченото копие на бг варианта. При следващите работи, за които се изискваше минимум бакалавър съм представяла документа от евалюацията и транскриптите и кетапите от тукашните университети.
Преди да предприемете евалюиране, проверете компанията на която ще си представяте документите с кои ивалюейшън компании работи. Също проверете какъв тип евалюация ви трябва, дали е course-by-course или само на степента, за да не се налага да плащате отново за услугата.

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Boca, FL
    #3411438 - 24.08.2017 06:42 [Re: MiraUSA]

Ясно. Благодаря. Аз смятах, че като имаме академични справки и дипломи, преведени и легализирани - всичко става лесно... а то си има тънкости. Засега още нищо не ни се е наложило конкретно, но съветите бяха много полезни. Продължаваме в борбата!

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3411528 - 25.08.2017 17:30 [Re: Kitty_lover]

Аз само ще те посъветвам да помислите върху конкретиката колкото се може по-рано. Всичко отнема време и докато човек е в процес на приравняването (ако се налага), е ок поне да работи нещо в същата сфера за опит. Това, което наблюдавам през последните две-три години е, че специалистите от България си намират работа тук и без да е нужно да минават през ентри левъл позиции, което ме радва, но за регулираните професии, ентри левъл-а може да е единствения вариант и колкото повече време минава е релевантния опит остава далеч в миналато, толкова по-трудно става пласирането на пазара. Или поне пласирането за адекватно заплащане.

Сигурно ти звучи много абстракто в момента, но веднъж като стъпите тук - ако вече не сте - ще разбереш какво имам предвид.

--------------------
No one heals himself by wounding another - St Ambrose

Kitty_lover

#3411578 - 26.08.2017 20:23 [Re: sineo4ka]

Много добре те разбирам и си напълно права! А и аз сама вече виждам, че всичко тук става доста бавно. И малко офтопик: Направо съм шашната от всички тези телефонни секретари и изкуствен интелект, който ти звъни или ти отговаря... от училищни програми, от интернет доставчици, магазини...ужас... В първия момент ако нямаш опит може да си разговаряш с тях все едно имат мозък...

MiraUSA
старо куче

#3411585 - 27.08.2017 00:24 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

Направо съм шашната от всички тези телефонни секретари и изкуствен интелект, който ти звъни или ти отговаря... от училищни програми, от интернет доставчици, магазини...ужас...

Ще свикнеш, само внимавай да не кажеш Yes на някой телефонен измамник. А като звъниш в учреждение и ти се включи секретар, оставяй съобщение - гаранция ти давам ще ти върнат обаждането, вместо цял ден да набираш и да се надяваш някой да ти вдигне.

Kitty_lover

#3411593 - 27.08.2017 06:01 [Re: MiraUSA]

Да, зная, че са коректни и връщат обаждане или поне СМС. Е, в началото като търсихме къща много реалтори изобщо не ни обърнаха внимание. Два дни абсолютно никой не ни отрази по телефон или електронна поща. Направо бяхме отчаяни...Началото за нов човек тук е доста трудно, когато се справя сам...Но сме достатъчно големи хора и с много опит и доста бързо се ориентираме в средата...

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3411676 - 28.08.2017 23:52 [Re: Kitty_lover]

Бе коректни, коректни, ама мен ми прави впечатление, че много от американците хиииич не си дават зор, мъка им е да дишат направо. Всичко става, ама баааавно, спокооойно, без да си даваме зор.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8901

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.041 seconds in which 0.019 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.