ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
mk_e_bg
ентусиаст

Регистриран: 08.07.2016
Re: знаеш ли, че това изречение ми харесва *DELETED*
    #3366807 - 09.09.2016 09:06 [Re: mk_e_bg]

Възможно обяснени за наличието на Македонци като етнос в по-далечното минало у хронистите
Има случаи когато чужденци (предимно византийски и следвизантийски гърци) изброяват Мизийци (или Българи), Македонци и Траки като три отделни народности: тука очевидно става въпрос за българи в трите случаи защото се използват старите имена на римски провинции (макар че с не-едни-и-същи предели като през античността). В други случаи обаче споменават се само Мизийци/Българи и Македонци, без Траки. Имам 2 възможни обяснение за това: мизийците и те са били траки, значи използването на траки като различен от мизийци етнос в изброяване би било объркващо. Другото обяснение е че бившата римска провинция Тракия се именуваше Романия (не Румъния!!!) през византийското средновековие и непосредствено след това и, щом Романия означаваше "земя на ромеите, на гърците", значи не би било възможно да има траки, различни по народност от ромеите/гърците. Доколкото ми е известно (но мога и да сгреша), нямаше и изброяване на епиротите през онова време като различен от гърци и албанци етнос, защото гърците смятаха целия Епир като гръцка земя.
Какво е Вашето мнение: прав ли съм?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
ентусиаст

Регистриран: 08.07.2016
    #3368912 - 25.09.2016 16:36 [Re: mk_e_bg]

И как така не е останал нито едно чист "етнически македонец" а всички са се превърнали или в българи, или в гърци? Защото не всички българи са се превърнали в гърци а само малко малцинство (в Тракия), въпреки че беше много по-престижно да бъдеш грък? И как е преживял духа на "етнически македонизъм" ако всички македонци са се превърнали или в етнически гърци, или в българи? Как е било възможно те да са се върнали на "македонщината" си ако не е останал нито един "етнически македонец", защото няма сведения за наличието на етнически македонци поне до втората половина на 19. век, а само за наличието на българи и гърцизирани българи?

Редактирано от mk_e_bg (25.09.2016 16:37)

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #3372007 - 17.10.2016 20:59 [Re: mk_e_bg]

В турските "преброителни" документи, които са били доста редовни и точни, НИКЪДЕ не фигурира народност "македонец". Недоразумението "Македония" е създадено от комунистическия интернационал някъде в последните 20-те или 30-те години на миналия век. Малката разлика в езика е, че македонците бяха принудени да говорят само сръбски и двете промяни на българския език оставиха македонските българи със стария български език.

bambaa
отварящ очи

Регистриран: 24.03.2009
    #3406422 - 29.06.2017 21:46 [Re: Borisio]

Такова нещо като македонски народ има само в болните мозъци на МАНУ. Те го Знаят и използват всички техни,, докази,, само за вътрешна консумация )

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО

Tigritsa
неориентиран

Регистриран: 24.08.2018
Re: аз не ровя много в стари документи
    #3444843 - 26.08.2018 22:11 [Re: Taridin]

Цитат:

Вестник "България", 10 септ. 1862 Г.
Македонците не знаели български, а Кирил и Методий са описали Божието писмо на "нашиот Мачедонски език"

Къде й Вестник "България", 10 септ. 1862 Г. да го видим !!! Литературният БъЛГарски/ БЕЛгарски/ БъРгарски/ БЛъГарски е над-диалекта форма. Забравяте множеството източни говори, които по изговор са доста по отдалечени от северо-западните македонски говори, отколкото литературния БъЛГарски. Това делене само доказва писаното от Херодот преди 2500г., че траките са най силни на света, но всякога слабостта им ще бъда в липсата на единение. Девизът на народното ни събрание подигравка, защото от памтивека трако = склавено = БъЛГари доказват РАЗЕДИНЕНИЕТО, КОЕТО ПРАВИ БЕЗСИЛИЕТО. Македонистите са прекрасен пример за това, както и за голяма апталштина, защото не вижат, че македонец може да бъде Бу(Р)Гар (BhaRGa, BRiGht), но един добруджанец (скит) или епирот (20 000 БъЛГари по османското преброяване 1904г във вилает Янина) не може да бъде македоне. Генетически по 23andMe Balkan admixture, съвпадение по автозомната )неполова) ДНК за последните 2000г, цяла югоизточна Европа са един народ, разликите са културни и от тук езикови. Траки = склавени = БъЛГари, другите са дупедавци и са се променили под външни влияния. Също така, за това че македонците не искат да са БъЛГари сме си виновни самите ние, защото сме ги забравили и не сме се опъвали, когато другите са ги отделяли от нас и правили различни. Дори по едно време в самата БъЛГария сме ги правили македонци, само и само да се харесаме на москалите. Най голямат ни грешка е, че когато сме имали ОГРОМНАТА БЪЛГАРСКА ЕКЗАРХИЯ 1870г. дадена от 'лошите" османци на зло на фанариотите (погърчените), сме припадали по Московия под прикритието на името Велико-Россия (Старата Рус/ия/ е Украйна!), която е следвала своя Греческий проект Москва Трети Рим, в който не е имало място за БъЛГарите, и което е по лошо, тая им идея е втълпена от погърчената полу-БуРГарка (вургарка) от Морея Зоя/ Софья Палеолог, бабушка на Иван Грозния, първият москалски главатар самоназвал се басилевс Всея Руси без основия/ От съпруга на Палеологина и внука им Иван Грозния започва агресивната експансия на Московия, чиято жертва става цяля югоизточна и източна Европа. Най напред са пометени Новгородската репубика, когато се готив да влезе в състава на Великолит. княжество, естествен наследник на Старата Рус, а после Украйна - Страната на коСа-ки-те (които носят кика), Кримското ханство и БъЛГарската екзархия. Ама освобождават Гърция!!! А На Берлинския конгрес всички югоизточно-европейски народи увеличават значително териториите са сметка на уж освобождаваните БъЛГари, които яко са нахендрени от уж освободителите си великие русские москали/ А тъпите БъЛГари до ден днешен им се кланят, а дните, водещи до най голямата национална катастрофа на БъЛГарския народ, празнуват като национални празници, 3 март, 6 септ. 22 септ, всички от които водят до унищожаването на екзархията.

Tigritsa
неориентиран

Регистриран: 24.08.2018
    #3444880 - 27.08.2018 16:15 [Re: Taridin]

Цитат:

Важното е какво вели дедото Димо за Кирил и Методий!

Да, много е важно - на македонския говор източно от Солун, до който най близко е литературният БъЛГарски, който е над-диалектен, а не премного измислената македонска езикова норма, която моят пра дядо от костурско не би разбрал... По изговор литературният БъЛГарски е по близък до македоските говори, особено най южните беломорски, отколкото източните говори, изговорът на някои от които ги прави неразбираеми. Македон не й наше слово, името ерегионално. Македонец може да бъде БъЛГар, БЕЛгар/ БъРГар (вургар)/ БЛъГар, но добруджанец (скит) или епирот не може да бъде македонец. Аптали!!! разсъединението прави безсилието/ немошта. За толкова хиляди години нищо не сте разбрали. Още Херодот преди 2500г писал траките (което вкл. древните македонци) били най силни на света след индусите, но никога не ще имали единство, в което всяко ще бъдела слабостта им!!!

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3444889 - 27.08.2018 19:00 [Re: Tigritsa]

Всъщност тези хора към които се обръщаш отдавна ги няма на този форум. Така и не успяха да си защитят македонистките тези. Няма как да отидеш при Извора и да му кажеш, че бутилираната вода е по-добра!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 44 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 25273

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.