ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)
mk_e_bg
неориентиран

Регистриран: 08.07.2016
Re: знаеш ли, че това изречение ми харесва *DELETED*
    #3366807 - 09.09.2016 09:06 [Re: mk_e_bg]

Възможно обяснени за наличието на Македонци като етнос в по-далечното минало у хронистите
Има случаи когато чужденци (предимно византийски и следвизантийски гърци) изброяват Мизийци (или Българи), Македонци и Траки като три отделни народности: тука очевидно става въпрос за българи в трите случаи защото се използват старите имена на римски провинции (макар че с не-едни-и-същи предели като през античността). В други случаи обаче споменават се само Мизийци/Българи и Македонци, без Траки. Имам 2 възможни обяснение за това: мизийците и те са били траки, значи използването на траки като различен от мизийци етнос в изброяване би било объркващо. Другото обяснение е че бившата римска провинция Тракия се именуваше Романия (не Румъния!!!) през византийското средновековие и непосредствено след това и, щом Романия означаваше "земя на ромеите, на гърците", значи не би било възможно да има траки, различни по народност от ромеите/гърците. Доколкото ми е известно (но мога и да сгреша), нямаше и изброяване на епиротите през онова време като различен от гърци и албанци етнос, защото гърците смятаха целия Епир като гръцка земя.
Какво е Вашето мнение: прав ли съм?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
неориентиран

Регистриран: 08.07.2016
    #3368912 - 25.09.2016 16:36 [Re: mk_e_bg]

И как така не е останал нито едно чист "етнически македонец" а всички са се превърнали или в българи, или в гърци? Защото не всички българи са се превърнали в гърци а само малко малцинство (в Тракия), въпреки че беше много по-престижно да бъдеш грък? И как е преживял духа на "етнически македонизъм" ако всички македонци са се превърнали или в етнически гърци, или в българи? Как е било възможно те да са се върнали на "македонщината" си ако не е останал нито един "етнически македонец", защото няма сведения за наличието на етнически македонци поне до втората половина на 19. век, а само за наличието на българи и гърцизирани българи?

Редактирано от mk_e_bg (25.09.2016 16:37)

Borisio
Нямам представа какъв

Регистриран: 13.09.2009
От: САЩ
    #3372007 - 17.10.2016 20:59 [Re: mk_e_bg]

В турските "преброителни" документи, които са били доста редовни и точни, НИКЪДЕ не фигурира народност "македонец". Недоразумението "Македония" е създадено от комунистическия интернационал някъде в последните 20-те или 30-те години на миналия век. Малката разлика в езика е, че македонците бяха принудени да говорят само сръбски и двете промяни на българския език оставиха македонските българи със стария български език.

bambaa
отварящ очи

Регистриран: 24.03.2009
    #3406422 - 29.06.2017 21:46 [Re: Borisio]

Такова нещо като македонски народ има само в болните мозъци на МАНУ. Те го Знаят и използват всички техни,, докази,, само за вътрешна консумация )

--------------------
Македония без българи огън да я гори.
Иван Михайлов водач на ВМРО

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 18016

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.025 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.