ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
nsirakov
Quo curre est

Регистриран: 24.10.2004
От: Plovdiv
Re: Евтаназия при животните - За и против
    #858446 - 05.07.2005 23:31 [Re: Diyana Char]

Рудка - чета ти постингите и се чудя що за човек си...живеий си щастливо в черупката ти... нямам нерви да ти посочвам що за "човек" си.... дано са по-малко хората като теб

--------------------
QUO CURRE EST

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NEW_100
mimi

Регистриран: 09.08.2004
    #858650 - 06.07.2005 06:39 [Re: nsirakov]

Ако се разболея от рак ,предпочитам евтаназията пред морфина и бавната и мъчителна смърт.Естественно не говора за ранната фаза ,а за последната ,най-мъчителната,всеки преживял го с близък знае за какво говоря- лекарите отказват повече операции,ти лежиш надрусам с морфин,не можеш да ядеш ,на сиситема си ,с катетър ,най-много 1-2 часа на ден си с акъла си и то не баш,в тези кратки проблясъци не си наясно къде се намираш и защо + зловещата болка. Каква надежда ? Няма начин да се излекуваш,в такъв момент няма смисъл повече да живееш .Защо да се мъчиш.
За животните се отнася същото като за хората и те изпитват болка,а за тях дори морфин няма.

rudka
наблюдател

Регистриран: 22.04.2005
    #858745 - 06.07.2005 09:04 [Re: nsirakov]

Цитат:

Рудка - чета ти постингите и се чудя що за човек си...живеий си щастливо в черупката ти... нямам нерви да ти посочвам що за "човек" си.... дано са по-малко хората като теб

Е, благодаря ти за оценката - все пак си прочел, въпреки, че не си съгласен. Едно нещо ще ти кажа - дано никога не ти се случи такова нещо. Не го написах, за да ме съжали някой, а само да се опитам да обясня, та някой като теб да разбере... колко труден е избора и как по някога трябва да го направим, за да спестим ужасната болка... но явно няма смисъл да ти обяснявам - ти вече имаш теза. Единственото, което мога да ти кажа е - живота не е черно-бял.

--------------------
Ако някой срещне някой
в цъфналата ръж
и целуне този някой
някого веднъж,

то нима ще знае всякой
де, кога веднъж
някога целувал някой
в цъфналата ръж?

nsirakov
Quo curre est

#858990 - 06.07.2005 10:45 [Re: rudka]

Цитат:

Е, благодаря ти за оценката - все пак си прочел, въпреки, че не си съгласен. Едно нещо ще ти кажа - дано никога не ти се случи такова нещо. Не го написах, за да ме съжали някой, а само да се опитам да обясня, та някой като теб да разбере... колко труден е избора и как по някога трябва да го направим, за да спестим ужасната болка... но явно няма смисъл да ти обяснявам - ти вече имаш теза. Единственото, което мога да ти кажа е - живота не е черно-бял.

НА МЕН МИ МИ ГО КАЗВАШ... дето гледам майка ми на 48 години 30 дена между живота и смъртта... ай стига генерални изводи... а ако си КРЪВНА ГРУПА АБ можеш и да ми помогнеш....

ГОВОРИШ ЗА УЖАСНА БОЛКА, ЗА ТРУДЕН ИЗБОР.... стига - това е куче по дяволите... не е човек.....

на подобни теми съм се карал в този форум.. няма да го правя повече.... но ми омръзна да чета такива подсмърчания...

сори ако съм по-рязък рудке... не е на лична основа

--------------------
QUO CURRE EST

Glaurung
разкъсван между себе си

Регистриран: 13.05.2005
От: някъде там
    #860235 - 06.07.2005 20:47 [Re: nsirakov]

nsirakov разбирам те, но дали ще е човек или животно, разликата не е толкова голяма, все пак ние също сме животни. Съчувствам ти за проблема, но не си единствения който го е изживявал.
Избора за евтаназия е една тънка граница, колкото е тънка границата между живота и смъртта, не можеш да върнеш отиващ си дух. Не можеш да го върнеш колкото и да ти се иска. Можеш обаче, когато всички други средства са изчерпани, да му помогнеш да тръгне по леко по този път. Всички ще минем по него, аз за себе си бих избрал да няма болка. Не че не я понасям, но умиротворението и спокойствието на един отиващ си леко дух, това е един последен подарък който можеш да поднесеш и да ти бъде поднесен. Всеки избор е труден, но веднъж направен, всеки си носи последствията, аз бих избрал евтаназия ако съм напълно уверен че няма друг изход. И борил съм се за живота на своите питомци, и то не веднъж. Всеки го е правил, затова хайде да се върнем на темата

--------------------
Окъпах се в бездните на хаоса, летях до началото на времето и сега търся края ! Играх си с огньовете на боговете, подигравах им се, мамех ги и живеех волно. Какво друго мога да поискам аз сега ?

nsirakov
Quo curre est

#860488 - 07.07.2005 00:16 [Re: Glaurung]

бе аз съм лекар... и малко по-различно гледам на нещата .... относно ефтаназията... поне за хора в БЪЛГАРИЯ по ЗАКОН е ЗАБРАНЕНА!

--------------------
QUO CURRE EST

kristiya
почетен член

Регистриран: 28.01.2014
    #3130932 - 30.01.2014 15:08 [Re: nsirakov]

Е тук говорим за животни нали?Моето куче беше много боллно и ни предложиха еьтаназия,но просто не можах,как да го умъртвя,моето другарче от 13 години

IvanDK77
неориентиран

Регистриран: 10.07.2017
    #3407594 - 10.07.2017 23:30 [Re: Oli*]

Здравейте,
Моят другар беше кралски пудел и цели 18 години ми беше като брат и син едновременно. На около 16 години започнаха проблемите му с ходенето, отделно имаше и тумор в черния дроб, но без разсейки, така че успявах с помощта на лекарите от Св. Антим да го поддържам в адекватно за възрастта му състояние. Постепенно започнаха да му се парализират предните крайници, така че отначало трудно ходеше, след това можеше само да се изправя, докато накрая последните няколко месеца съвсем му стана трудно да си стои на краката. Помагах му всеки ден като го държах на ръце и така го носих по улици и градинки за да получи малко разнообразие. Накрая от залежаване получи ужасна некроза на кожата и престана да се храни. Знаех, че това е краят и че той ми казва, че е време да си ходи. Винаги съм се боял от този момент, защото ми изглеждаше ужасно да го заведа сам при смърта и се молих на Господ, да го прибере той, преди да се наложи да го приспивам. Минаха няколко дни, раните ставаха все по големи, а кучето ми продължаваше да не яде. Накрая се примирих, че ще трябва да го заведа за последен път на ветеринар, за приспивателна инжекция, на сутринта на следващия ден. Уви, той си отиде от този свят през нощта и си дадох сметка, че така Господ ми показа милостта и силата си. След това в продължение на два месеца всеки ден плаках за него и се питах, дали не трябваше да му спестя мъките накрая като го приспя по-рано. Убеден съм обаче, че Господ беше с нас в този тежък момент, защото си го прибра, точно така, както го молих. За първи път срещнах кучето си на 5 април и 18 години по-късно на 6ти април за последен път бяхме заедно. Това просто беше съдбата ни, да се случи точно така и сега съм уверен, че е било правилно да се боря за живота му докрай. Съветът ми към всички, които имат стари кучета е много да ги обичат, много да се грижат за тях и да вярват, че тази любов няма да остане незабелязана от Господ и че накрая той ще се погрижи всичко да стане по най-правилния начин. Правите ли нещо добро и с любов, Бог ще е с вас!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5743

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.