ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Хоби и Развлечения » Животни

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
зооманиак®
фАнАтик

Регистриран: 28.10.2004
От: София!
Re: евтаназия на домашни любимци
    #522376 - 19.11.2004 16:11 [Re: MIK]

охххх боже ама защо някой трябва да разбира някой във форумите тука просто всеки си излага мнението и става интересно
-
дали съм странна птица не знам казвам ти най-мразя да определям хората по това какво си пишат във форумите
-
якога да те определям теб каква си по форумите НЕ или някой друг НЕ - или пак си противореча......много си нападетална брей......
-
за обичта към животните не искам да говорим това е друга тема обширнаааааааааааааааа
-
за да си ги спестя просто си кажи мнението ли ипросто да си говориме а не да се нападаме на неква психо основа тъй като знаеме това онова за нас самите
-
нека да си говориме.........а не да се караме и определяме без да се познаваме лично........на никой не съм казал да ме следва в убежденията ми........пфу

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
debelio
за малко
*

Регистриран: 10.02.2004
От: София
    #522859 - 19.11.2004 22:22 [Re: muntzer2]

Бък беше 60кг доберман. Голям, мощен, справедлив, див, умен, верен, красив. Бък имаше рак на костите. Тая шибания всеки изминал ден му разяждаше все повече и повече краката. Докато не стигна до гръбначния стълб.

Зооманиак. И идея си нямаш, какво е да гледаш, как такова благородно същество се топи с всеки изминал ден. Как първо започва да куца, после и едвам ходи до тоалетната, как накрая не може даже и да лежи. И през цялото това време плаче. Реве. Вие. И ти с нищо не можеш да му помогнеш.

Приспахме го. И до ден днешен има моменти, в които се питам дали постъпихме правилно. И сигурно ще се питам още дълго време. Но всеки път стигам до извода, че такъв е бил най-добрият вариант.

Бък живя обграден с любов и даряваше любов. Май само това има значение.

зооманиак®
фАнАтик

#523613 - 20.11.2004 21:24 [Re: debelio]

Добре

onion
лютив

Регистриран: 28.04.2004
От: София
    #523860 - 21.11.2004 09:19 [Re: debelio]

според мен си постъпил правилно , но това си е мое мнение

muntzer2
mozuk

Регистриран: 20.04.2004
От: VA
    #575054 - 27.12.2004 20:51 [Re: onion]

V kraina smetka kucheto ni Dolly pochina vchera Nedelia v sunia si. Tuzna no niakak si uspokoiavashta misul.

зооманиак®
фАнАтик

#575085 - 27.12.2004 21:32 [Re: muntzer2]

сега е в кучешкият рай онзи с вечните кокалени полета
много съжалявам но на сън и при хората смъртта идва някак си леко абе не знам кво да кажа

дано вземете по бързо ново куче да ви занимава и обича и да намали болката ви

Oli*Модератор
ангажирана

Регистриран: 05.08.2003
    #575089 - 27.12.2004 21:38 [Re: muntzer2]

Съжалявам много за животинчето!
Но съм сигурна, че не се е мъчила, щом е починала в съня си

--------------------
"Животът е огледало - усмихни му се, за да ти се усмихне и той!"

IvanDK77
неориентиран

Регистриран: 10.07.2017
    #3407595 - 10.07.2017 23:31 [Re: muntzer2]

Здравейте,
Моят другар беше кралски пудел и цели 18 години ми беше като брат и син едновременно. На около 16 години започнаха проблемите му с ходенето, отделно имаше и тумор в черния дроб, но без разсейки, така че успявах с помощта на лекарите от Св. Антим да го поддържам в адекватно за възрастта му състояние. Постепенно започнаха да му се парализират предните крайници, така че отначало трудно ходеше, след това можеше само да се изправя, докато накрая последните няколко месеца съвсем му стана трудно да си стои на краката. Помагах му всеки ден като го държах на ръце и така го носих по улици и градинки за да получи малко разнообразие. Накрая от залежаване получи ужасна некроза на кожата и престана да се храни. Знаех, че това е краят и че той ми казва, че е време да си ходи. Винаги съм се боял от този момент, защото ми изглеждаше ужасно да го заведа сам при смърта и се молих на Господ, да го прибере той, преди да се наложи да го приспивам. Минаха няколко дни, раните ставаха все по големи, а кучето ми продължаваше да не яде. Накрая се примирих, че ще трябва да го заведа за последен път на ветеринар, за приспивателна инжекция, на сутринта на следващия ден. Уви, той си отиде от този свят през нощта и си дадох сметка, че така Господ ми показа милостта и силата си. След това в продължение на два месеца всеки ден плаках за него и се питах, дали не трябваше да му спестя мъките накрая като го приспя по-рано. Убеден съм обаче, че Господ беше с нас в този тежък момент, защото си го прибра, точно така, както го молих. За първи път срещнах кучето си на 5 април и 18 години по-късно на 6ти април за последен път бяхме заедно. Това просто беше съдбата ни, да се случи точно така и сега съм уверен, че е било правилно да се боря за живота му докрай. Съветът ми към всички, които имат стари кучета е много да ги обичат, много да се грижат за тях и да вярват, че тази любов няма да остане незабелязана от Господ и че накрая той ще се погрижи всичко да стане по най-правилния начин. Правите ли нещо добро и с любов, Бог ще е с вас!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Oli*, Кокерката 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 4847

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.209 seconds in which 0.201 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.