ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1
anigel
неориентиран

Регистриран: 13.08.2014
От: София
Паспорти за деца на разведени родители
    #3408868 - 24.07.2017 20:07

Привет, отново, след дълго затишие, имам нужда от съвет!! Живеем вече 2 и половина години тук се справяме смятам добре, казвам го от позицията на самотна майка с две много палави момчета. Знам , че тема като тази най-вероятно е вече обсъждана, но сега наистина не разполагам с толкова време както преди около три години, да изчета целия форум от кора до кора, за това благодаря предварително на всички! И така, накратко- тази година сестра ми беше изтеглена на лотарията- май 2017 с номер отговарящ на интервю около март-април. Тя е разведена, но при подаването на документите е вписала двете си деца, на 8 и 3 години. Тя разбира се има паспорт, но не и децата. След като бе изтеглена, веднага помоли бившият си съпруг да направят паспорти за децата, за да може тв да продължи с DC260,но той разбира се, категорично отказа, въпреки че те са с нея. Идеята е само да може да продължи процедурата, а не непременно да ги доведе в US,незабавно, дори се обсъждаше вариант да му ги остави на него, за някакъв период.В момента тя е завела дело с молба съда да разреши издаване на паспорти, но първото дело е насрочено за септември, а както всички знаем как се отлагат и протакат делата в България, може и година да продължи. Моля, дайте някакви съвети или някой с подобен казус, ако може да помогне! Ако тя подаде DC260 само за нея, ще бъде ли дисквалифицирана? Благодаря!!!!!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
boj
член

Регистриран: 24.07.2010
Re: Паспорти за деца на разведени родители
    #3408892 - 24.07.2017 22:03 [Re: anigel]

Няма да е проблем ако тя попълни DS-260 само за нея. В нейната форма се вписват децата и предишения съпруг. Ще и трябва удостоверие за развод. Ако няма попълнена DS-260 за децата то няма да има интервю за тях и няма да вземат зелена карта сега.
Във формата има въпрос "Is this child immigrating to the U.S. with you".

Нека да изчака делото, но най-добре е да се раберат. Има достатъчно време дори да подаде формата октомври.

Прочетете тази тема http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/3225286/Main/1247410

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
1 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 278

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.015 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.