ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Asinka90
ориентиран

Регистриран: 20.05.2014
Re: Пренасяне на домашен любимец в САЩ
    #3277571 - 17.05.2015 12:33 [Re: danielll]

Прави си, трудничко си е да измериш точно..да не кажем невъзможно Радвам се, че има и други като нас, които ще си вземат кученцето, независимо от трудностите преди и след пристигането в САЩ.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
givmod
неориентиран

Регистриран: 28.01.2016
    #3349651 - 13.04.2016 14:50 [Re: Asinka90]

Много ми се иска да разбера какво се е случило с кучетата на Цвети и Даниел

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3349716 - 13.04.2016 18:43 [Re: givmod]

Какво може да се е случило, най-вероятно са ги довели.

По темата, наши приятели имат куче, дойдоха тук миналата година, устроиха се в жилеще, в което се допускат домсшни животни. След около 4 месеца им изпратиха и кучето (Pug, тежаща около 7 кг.)
Транспорта беше осъществен с Луфтханза, София - Мюнхен (май)- Чикаго, като на междинното летище, кучето е било разхождано.
Кучето пристигна в много добро състояние.

За мен това е идеален вариант и определено за предпочитане, пред директно пристигане с домашен любимец.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

givmod
неориентиран

Регистриран: 28.01.2016
    #3349740 - 13.04.2016 21:37 [Re: Nadin]

Благодаря Надин, и ние правим планове кучетата да дойдат след нас. Зададох въпроса най-вече,защото едното ни куче тежи 48 кг.

Tsveti_j
неориентиран

Регистриран: 02.05.2015
    #3350636 - 20.04.2016 03:16 [Re: Nadin]

Ние пристигнахме успешно . Полета беше през Мюнхен .Това с разходките на кучетата и даването на вода никак не е вярно . На моето не бяха давали нито вода нито каишката която бях сложила за разходка беше пипната . Много се притесних още на летището в София , защото аз докато проверявах клетката дали всичко е добре заключено служителя я бутна по лентата с думите " Нямам цял ден за губене ....." Мисля че и водата му разплиска , но слава богу кучо пристигна успешно . Вярно малко ми беше сърдит на летището , но като се напи водичка омекна .

m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3409180 - 28.07.2017 19:06 [Re: danielll]

Здравейте,

Изтупвам малко прахоляка от тая тема, с цел да не отварям нова. Та по въпроса - предстои ни пътуване с котка (всъщност са 2, но ще са в отделни клетки) с Turkish Airlines. Всичко сме договорили с компанията, запазили са ни местата котките ще са вътре при нас. Питането ми е за клетката, и по-точно за размерите - тези, които са пътували с котки в кабината, какви ви бяха клетките? Защото по изисквания на компанията са 23x40x55, но малкия размер ми се струва адски малък. А освен това другото и изискване е котката спокойно да може да се обърне в клетката. Всички клетки одобрени от IATA най-малкия им размер започва от около 30см и ми е малко трудно да намеря. Всякакви съвети, мнения и личен опит ще са ми от помощ.

ПП: От авиокомпанията казаха, че на теория няма проблем да е една идея по-голяма и най-добре да ида до тяхно гише на летището с примерна клетка и да ми потвърдят - това ще стане тези дни, но ако някой е имал вземане даване с такава история, нека каже

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3409194 - 28.07.2017 20:35 [Re: m3n7alsnak3]

Аз съм имал вземане-даване, но не с Турските линии, а с Луфтханза. Оставихме животинчето в София на чекинга и си го взехме във Вашингтон - живо, здраво съпътствано с пълен опис какво, как и по колко е яло и пило. Отделно размера на клетката си беше по наш избор - за каквато си платиш в такава ще пътува.

Не ти помага особено много моето мнение, но се надявам да помогне на други хора, които ще им се наложи да пътуват с животни. Това да са горе при вас е напълно излишно и доста по-натоварващо през целия полет.

z3len4uci
неориентиран

Регистриран: 05.07.2017
    #3409369 - 31.07.2017 16:23 [Re: m3n7alsnak3]

Цитат:

Здравейте,

Изтупвам малко прахоляка от тая тема, с цел да не отварям нова. Та по въпроса - предстои ни пътуване с котка (всъщност са 2, но ще са в отделни клетки) с Turkish Airlines. Всичко сме договорили с компанията, запазили са ни местата котките ще са вътре при нас. Питането ми е за клетката, и по-точно за размерите - тези, които са пътували с котки в кабината, какви ви бяха клетките? Защото по изисквания на компанията са 23x40x55, но малкия размер ми се струва адски малък. А освен това другото и изискване е котката спокойно да може да се обърне в клетката. Всички клетки одобрени от IATA най-малкия им размер започва от около 30см и ми е малко трудно да намеря. Всякакви съвети, мнения и личен опит ще са ми от помощ.

ПП: От авиокомпанията казаха, че на теория няма проблем да е една идея по-голяма и най-добре да ида до тяхно гише на летището с примерна клетка и да ми потвърдят - това ще стане тези дни, но ако някой е имал вземане даване с такава история, нека каже

Ние летяхме с котка в кабината с Turkish Airlines до Монреал. Те допускат мека клетка и ние взехме такава тъй като котката е доста дебеличка и решихме че ако й е тясна ще може да й заеме формата. Беше подобен модел Свърши идеална работа и не сме имали проблеми. Btw котката мяука само при първото излитане и след това беше тиха. Към края доста и писна и буташе с глава клетката и се опитваше да излезне. Нашето кюфте е доста антисоциално така че при нас щеше да е много голяма драма да я вадим от клетката за разходка така че просто я оставихме вътре до края. За паспорти и подобни неща предполагам, че вече сте проверили но ако искате мога да Ви разкажа нашия опит. Успех

Редактирано от z3len4uci (31.07.2017 16:45)

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 16 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3489

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.