ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1
Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
Италия
    #3080920 - 13.08.2013 11:57

Здравеите!

искам да помоля за малко информация и се надявам някои да може да помогне.

Интересува ме как работи системата по здравеопазването във Италия.

Как стоят нещата със застраховките и здравното осигуряване там и ако човек HE работи е ли автоматично застрахован, или трябва да си купи в такъв случаи частна застраховка ?

Е ли тази система обвързана с данъчната и по какъв начин тогава ?

Благодаря прeдварително за отговор!

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Bori
неориентиран
*

Регистриран: 18.03.2014
От: nqkade tam v raq
Re: Италия
    #3152384 - 09.04.2014 18:17 [Re: Azalea]

Тъй като темата е отворена от миналата година,но никой не е коментирал преди да започна обясненията си.Бих искала да знам да ли си на ясно вече със ситуацията,защото има хиляди парадокси и тук, но от тази година българи и румънци имаме повече права в Италия.

Azalea
Alien

Регистриран: 19.10.2009
От: from another planet
    #3155708 - 18.04.2014 10:50 [Re: Bori]

Бори, наясно съм, но мен ме интересува само това, което съм писала...

Но ти разказваи винаги ще е от полза човек да чуе за нещата от първа ръка...

--------------------
Cвобода - это отсутствие привязанности

luca91
неориентиран

Регистриран: 01.08.2017
    #3409425 - 01.08.2017 19:24 [Re: Azalea]

Здравейте. За да не отварям нова тема реших да пиша в тази.
Искам да попитам какво е положението в северна Италия спрямо централна и южна ?
Питам защото съм живял в централна (Roma) и съм с впечатления , че не е от най хубавите места за работа (най вече) и живот. Направих една пауза от 5-6 години в България, обаче явно работата тук не става, и мисля да отида да работя на север, или по точно да работя за фирма , която е от север(италия). Интересувам се по точно хората от там дали са точни , сериозни и дали си държат на думата, понеже не съм с добри отзиви за тези от централна италия. Само това ме интересува, не се интересувам от квартири и тнт. защото във фирмите , които ще търся работа, работят в командировки по света.

Абуто
АйДутин

Регистриран: 25.09.2005
От: изтрезвителното
    #3409464 - 02.08.2017 00:02 [Re: luca91]

Цитат:

...Интересувам се по точно хората от там дали са точни , сериозни и дали си държат на думата... Само това ме интересува, не се интересувам от квартири и тнт. защото във фирмите , които ще търся работа, работят в командировки по света.

Бонджорно.
Аз като италианец от северозападна България може ли да попитам - Като работата е "в командировки по света", що трябва да ме интересува хората в северна Италия дали са точни. Аз познавам един човек от северна Италия, много е точен. Малко е женкар, даже може и да е перкал и на един наш покоен вече мафиот жена му. Ама нея кой ли пък не я е перкал, но пък човека има бизнес и от време на време подчинените му ходят на командировки в чужбина. Някои са големи лекета, но не съм чувал да се оплакват. Освен от съдията, ако ги бият.

--------------------
λύκοι θα υπάρχουν
όσο θα υπάρχουν πρόβατα

Centurionus
старо куче
**

Регистриран: 12.03.2013
    #3409489 - 02.08.2017 08:34 [Re: luca91]

Положението винаги е било по-добро и ще бъде . Разбира се и тук се усеща кризата и се понапълни освен с традиционните африта и доста чалмички има вече . Работодателите са според човека така ,че не си застрахован от мошеници само защото са от север . Но като цяло са по-точни . Ако искаш почти немска акуратност във взаимоотношенията се ориентирай към Трентино макар ,че и в Ломбардия не е лошо .

--------------------
senatus popolusque Bulgarum

luca91
неориентиран

Регистриран: 01.08.2017
    #3409517 - 02.08.2017 17:23 [Re: Абуто]

Цитат:

Цитат:

...Интересувам се по точно хората от там дали са точни , сериозни и дали си държат на думата... Само това ме интересува, не се интересувам от квартири и тнт. защото във фирмите , които ще търся работа, работят в командировки по света.

Бонджорно.
Аз като италианец от северозападна България може ли да попитам - Като работата е "в командировки по света", що трябва да ме интересува хората в северна Италия дали са точни. Аз познавам един човек от северна Италия, много е точен. Малко е женкар, даже може и да е перкал и на един наш покоен вече мафиот жена му. Ама нея кой ли пък не я е перкал, но пък човека има бизнес и от време на време подчинените му ходят на командировки в чужбина. Някои са големи лекета, но не съм чувал да се оплакват. Освен от съдията, ако ги бият.

Защото работата е в командировки в други държави, но седалището на фирмите са на север, Милано, Бергамо, Верона, и хората с, който ще работя са от там. Питам, защото съм работил в Рим, главно с Неаполитанци и не съм доволен. То си е до човека , като цяло но е ясно , че в по бедните райони нещата са подобни като във България

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1680

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.011 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.