ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
tedka123
неориентиран

Регистриран: 20.03.2017
Искаме да емигрираме от Англия в Австралия
    #3395044 - 20.03.2017 13:11

Здравейте!Със съпругът ми планираме да се преместим в Австралия. За момента събираме информация от различни сайтове ( правителствения и този основно), за да се ориентираме за тип виза, който ни е нужен и тн.
Ще се опитам да обясня ситуацията и ще се радвам , ако някой може да ни даде съвет или е минал по подобен път.
Живеем в Англия от 6 години и имаме малко момченце на 2. Всичките 6 години сме се занимавали с изработка и продажба на бижута от сребро.Имаме бакалавърски дипломи от България, но те са за различна специалност, и области, в които нямаме стаж. Заминавайки за Австралия, искаме да се занимаваме отново с бижутерия.За съжаление сме самоуки бижутери и нямаме квалификация за момента.Членове сме на гилдията на британските бижутери, както и в гилдията на търговците.Ввидях, че професията Jeweler и Jewelry designer фигурира в списъците и ме интересува, дали само стажа е достатъчен, за да кандидатстваме с тази професия?
Не ми е ясно също така, дали кандидатствайки за виза, можем да избираме мястото, където ще живеем или ни изпращат в район, където имат нужда от подобни кадри?
Извинявам се предварително , ако задавам глупави въпроси.Простете и благодаря!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
tedka123
неориентиран

Re: Искаме да емигрираме от Англия в Австралия
    #3395337 - 22.03.2017 15:44 [Re: tedka123]

Има ли някой от форума, който се занимава с бижутерия или подобна дейност в Австралия и как протече събирането на документи за виза? Благодаря предварително

Rammpo
неориентиран

Регистриран: 21.09.2015
    #3398748 - 23.04.2017 12:56 [Re: tedka123]

Здравейте,
Според мен би трябвало да ви признаят дипломите и съответно да получите точките кореспондиращи на образованието ви. Трябва да проверите коя е асесващата организация и дали се изискват допълнителни документи.
Най-вероятно ще ви отнемат 2 или 3 години от стажа (така направиха в моя случай) заради разминаването между това, което сте учили и това което работите.
Относно визата... вие трябва да си изберете дали да бъде номинирана от щат (190) или на общо основание (189)
За номинацията от щат ще ви дадат 5 точки бонус, но позицията трябва да присъства в щатската листа на търсените професии и съответно ще имате задължението да работите там поне 2 години.
Успех Ви желая

tedka123
неориентиран

#3399707 - 02.05.2017 20:01 [Re: Rammpo]

Възможно ли е това? Да се кандидатства с диплома и работа от различна област? Ако може да ми обясните на кратко, как стана при вас. Това е безценна информация ,на която не съм се и надявала! Благодаря

Rammpo
неориентиран

Регистриран: 21.09.2015
    #3400328 - 06.05.2017 08:38 [Re: tedka123]

Здравейте,
Разбира се, че е възможно. Все пак всеки случай е строго индивидуален и случилото се при едни не е гаранция за всички.
Конкретно в моя случай:
Аз съм завършил Счетоводство(Бакалавър) и никога не съм работил по специалността си. Цял живот се занимавам с транспорт. Имах същите притеснения като вашите, но след дълго четене по форуми и в сайта на имиграционните и асесващата организация реших да подам документи за асесмънт. Тук пояснявам много внимателно да прочетете описанието на професията на която сте се насочили. Моя първи асесмънт беше отрицателен, защото бях посочил позиция (Fleet Manager), която не отговаряше на моята в детайли. Подадох молба за ре-асесмънт като този път посочих вярната позиция (Transport Company Manager) и след около 4 седмици получих положителен асесмънт. И в двата случая позициите нямат нищо общо със счетоводството. Дори и асесващите организации са различни.
В документа издаден от Ветасес признават нивото ми на образование - Бакалавър, но отнемат 2 години от стажа ми, което аз си обяснявам като период за обучение и преквалификация. Случайно се запознах с едно момче, което имаше сходен случай с моя и той потвърди, че и на него са му отнели 2 години от стажа заради разминаване на образование и професия.
Давайте смело напред и не мислете за разходите, а се концентрирайте върху мечтите си
Ще се радвам ако мога да помогна с още нещо.
Успех!

tedka123
неориентиран

#3401106 - 12.05.2017 11:27 [Re: Rammpo]

Много благодаря, за така полезната информация! Скоро ще изпратим документи за асестмънт и ще пиша пак, когато имаме отговор

stone.ca
Candidate-American

Регистриран: 08.04.2015
    #3410416 - 10.08.2017 15:44 [Re: tedka123]

Здравейте, някой има ли информация за тази фирма, Реално има ли заминали хора. jobsnewzealand.agency/bg/

Редактирано от Nadin (22.08.2017 03:47)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1223

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.017 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.