ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Компютри и Интернет » Софтуер и Интернет

Страници: 1
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Въпрос за БГ субтитри
    #3410791 - 15.08.2017 19:42

Имам външен хард-диск, който свързвам с USB към телевизора (марката е SONY). Филмът тръгва, всичко е 6, само дето субтитрите излизат с йероглифи. Имената на файловете на филма и субтитрите са еднакви и разширението на субтитрите е SRT. Погледнах в нета за решения на проблема и повечето казват, че този проблем го има само при SONY телевизорите и не можел да се разреши. Някой има ли подобен проблем и как го е разрешил?

От тази случка се замислих, ако искам да гледам блурей филм на телевизора и в диска няма БГ субтитри, то има ли начин да се прикачат такива към филма докато го гледаш, без да се налага да рипваш филма и да го презаписваш на нов диск?

Не държа на БГ субтитрите докато гледам филм с английско аудио - не ми трябват по принцип, но е хубаво да ги имам ако гледам филм с човек, който не е на ти с езика. Всякакви съвети ще са полезни

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пачо
старо куче

Регистриран: 11.01.2014
Re: Въпрос за БГ субтитри
    #3410793 - 15.08.2017 19:50 [Re: burjavela]

Опитай да запазиш файла със субтитрите в unicode encoding.

burjavela
старо куче

#3410794 - 15.08.2017 19:56 [Re: Пачо]

И аз четох за това и мисля да го пробвам като се прибера довечера, но исках да събера други мнения преди това. Мерси!

burjavela
старо куче

#3410897 - 16.08.2017 15:52 [Re: Пачо]

Пробвах с Unicode снощи, но не стана. Тъкмо се бях отказал и прочетох в една статия, че ако натиснеш едно от цветните копчета с име Red, Blue или Green на екрана ти се появява опция за субтитрите. От там имаше десетина опции и една от тях беше да ти чете оригиналните субтитри, с които имах проблем. Така че в крайна сметка няма нужда да конвертирам субтитри занапред - просто трябва да използвам тази опция на телевизора

Пачо
старо куче

#3410922 - 16.08.2017 17:51 [Re: burjavela]

E, браво. То даже по-лесно от смяна на радиостанция на мазерати.
Филми със субтитри съм гледал само през VLC, много често субтитрите са на windows1251 което съм оправял както ти казах.

burjavela
старо куче

#3410926 - 16.08.2017 18:05 [Re: Пачо]

Един от вариантите, които гледах в нета беше да вградиш обединиш филма и субтитрите с VLC в един файл, но не ми се занимаваше. Добре, че открих алтернативен вариант.

Сега остава въпроса за прикачване на субс към филм, който гледаш от блурей плейър? Имаш ли опит с това?

Пачо
старо куче

#3410940 - 16.08.2017 21:09 [Re: burjavela]

Toва с обединяването не съм го правил, дари със субтитри не бях се занимавал, но ми се наложи заради други хора. Занимавал съм се по повода и със субтитри които изостават/избързват, всичко това с една програма Subtitle Edit, безплатна и портабъл. Нямам идея за блурей, така и не купих такова нещо.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Knopper 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 186

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.