ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
zhekov
dreamer

Регистриран: 07.01.2008
От: Sofia, Bulgaria
Re: Зелена карта,една мечта....
    #3411711 - 29.08.2017 19:53 [Re: Serendipity]

както и да е друго имах в предвид

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Пачо
старо куче

Регистриран: 11.01.2014
    #3411712 - 29.08.2017 20:07 [Re: iliana_t]

Цитат:

Надин ти каза вече, пробвай със сайтове за запознанства, белким хване дикиш

Горките американци, ще запала свещичка довечера за тях.

Miglenam
неориентиран

Регистриран: 08.04.2016
    #3411742 - 30.08.2017 09:49 [Re: Serendipity]

Цитат:

Ако трябва да съм брутално откровена, съжалявам, ако засегна някого - но ако не успееш да намериш сам информацията, която ти е необходима, за да си подготвен, а разчиташ само на той-ми-каза-тя-ми-каза, при наличието на цялата тази информация в интернет, то заслужаваш това, което ще ти се случи.

Не вярвам да засегнеш някого, но си много права, въпреки че аз със сигурност ще вляза в тази група, ако някога ми се усмихне късметът. Въпреки многото информация в нета, си има много неща, за които да се пита, за да бъдеш насочен. За предпочитане е да си препълнен с информация, пред това тя да е оскъдна. А вече неуспехът там след първите месеци, мисля че си зависи от упоритостта на човек (и мъничко късмет).
Искрено се радвам на всеки спечелил и оползотворил ЗК. И дано всеки сбъдне мечтата си, отивайки там.

Kitty_lover

Регистриран: 18.05.2011
От: Пловдив
    #3411764 - 30.08.2017 17:11 [Re: Serendipity]

Серендипити, малко наистина е обиждаш поста ти. Аз тук срещам хора, на които определено им личи, че са на доста ниско ниво и пак си се смеят, работят, много не задълбават. Справят си се по елементарен начин с житейските си проблеми. Със сигурност не четат по цял ден как да успеят в живота по-добре. Течението ги носи и много не задълбават.Системата е добре смазана и е лесно да се ориентираш с питане. Ние сме малко перфекционисти в Бг - все трябва повече, все трябва да сме съвършенни и отличници. Това обаче не ни прави по-щастливи, като сме по-успели. Аз също бях в положението доста да чета сама по разни теми, когато бях в Бг., но винаги много съм се радвала на "жива" информация от хора, които вече са там и преживяват всичко и пишат какво им се е случило и предупреждават за възможни грешки... Успех на всички фронтове!

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3411788 - 30.08.2017 20:53 [Re: Kitty_lover]

Цитат:

но винаги много съм се радвала на "жива" информация от хора, които вече са там и преживяват всичко и пишат какво им се е случило и предупреждават за възможни грешки...

А какъв е критерият чия истина е вярната, защото мнения много, но са базирани на личен опит, ти в кой от тях се вписваш, за да знаеш, че това е "твоята" истина?!

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
    #3411791 - 30.08.2017 21:06 [Re: gaiety]

Бидейки на ам. земя тя вече е започнала да осъзнава нейната си ''истина''. Ма нека споделя, и без това форумът залиня.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3411797 - 30.08.2017 23:07 [Re: Склададжията]

Залиня, защото USCIS съумя да си подреди информацията и сега вече младите хора на голям процент се оправят с езика и възможността да се "ориентират" в сайтове, е, има много малки деца, които подхождат наивно в питанията си, също и по-възрастните "закостенели" в разбиранията си българи, но като цяло останаха много малко разчитащи на разпиляната информация във форума, даже ФАК-а е безкрайно дезориентиран в последователността си на фона на официалният сайт.

Това, което Китито се опитва да следва е споделеният "опит" на живеещите в САЩ, ами не, не е здравословно в повечето случаи да се вярва на едната дума, просто написваш въпроса в гугльо и пиеш вода от извора.

Старши, къде бръснА, че така са ти оглозгали нашивките

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Kitty_lover

#3411807 - 31.08.2017 05:43 [Re: gaiety]

Аз не казвам, че всичко написано трябва да се приема за чиста монета. Но просто е един от възможните развития на сценария и си предупреден, че може да стане доста по-лошо дереждето или пък обратно. Пък вече на кой какво и как и защо се случва, то си е съдба. Абе малко си е клюкарска тая работа, ама не винаги всичко става, както е написано по сайтовете - все някой бъг ще се намери да смущава процеса...

Serendipity
Aaoograha hoa

Регистриран: 04.03.2005
От: САЩ
    #3411841 - 31.08.2017 19:36 [Re: Kitty_lover]

Стой, че май не се разбрахме - какво общо има "нивото" на един човек с това, което казах. Напротив, от личните ми познанства с подобни хора (изключвам форума, че няма как да съм обективна), "най-мързеливи" в това отношение са някои мамини дечица, които са свикнали всичко някой вместо тях да го прави и цялата информация, която им е нужна да им се представя в сдъвкан вид и наготово. А хората, които ги е блъскал живота яко доста по-добре се оправят в общия случай. Не става въпрос за ниво, става въпрос доколко си научен да се оправяш сам, вместо някой да те държи за ръчичка.

--------------------
DV 2017 | DS-260: юни | Интервю: Февруари - успешно| Кейс EU00011XXX

Kitty_lover

#3411877 - 01.09.2017 05:00 [Re: Serendipity]

Да, права си. Опитът учи най-добре и животът като цяло. Исках да кажа, че човек успява не само като мноого чете, ето хората от малцинствата се оправят с питане. И знаят много повече за социалните придобивки от другите дето само четат. Така, че и "с питане до Цариград се стига"!

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2461

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.