ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Гената

Регистриран: 26.08.2011
Re: Зелена карта след подадена петиция I-130 - част 3
    #3407655 - 11.07.2017 19:10 [Re: Ян Бибиян™©]

Пак не ми отговори! Документа го нямам под ръка, казах защо, ако наистина няма да го искат, защо да го набавям, бе? Ако слушам теб, трябва да звънна на NVC за съдействие, там не се знае какво ще ми кажат, ако го набавя и го занеса в посолството и те не го поискат, какъв е смисъла от цялата гимнастика? Аз видях, че го има в списъка, но други хора потвърдиха, че не го искат. Абе, ти май само пречиш и философстваш, май си от тези хора, които приказват, ама нищо смислено не казват/пишат. Не ме занимавай повече. Ходи си намери нещо по-смислено да правиш, вместо да разтягаш локуми тук.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Гената

Регистриран: 26.08.2011
    #3407656 - 11.07.2017 19:12 [Re: Ян Бибиян™©]

Пак не ми отговори! Документа го нямам под ръка, казах защо, ако наистина няма да го искат, защо да го набавям, бе? Ако слушам теб, трябва да звънна на NVC за съдействие, там не се знае какво ще ми кажат, ако го набавя и го занеса в посолството и те не го поискат, какъв е смисъла от цялата гимнастика? Аз видях, че го има в списъка, но други хора потвърдиха, че не го искат. Абе, ти май само пречиш и философстваш, май си от тези хора, които приказват, ама нищо смислено не казват/пишат. Не ме занимавай повече. Ходи си намери нещо по-смислено да правиш, вместо да разтягаш локуми тук.

Хайди
почетен член

Регистриран: 16.06.2005
От: The City That Works
    #3411937 - 02.09.2017 02:15 [Re: gaiety]

Може би знаете вече, че възрастните ни родители над 79 год и деца под 14 години няма нужда да се явяват на интервю за неимигрантска виза
I-160 таксата е 160 долара...Ако някой знае дали това важи и за имигранска виза с апликейшън I-130 и такса 535 долара
т.н. Зелена карта , моля да сподели ...http://www.ustraveldocs.com/bg_bg/bg-niv-visarenew.asp

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3411938 - 02.09.2017 03:27 [Re: Хайди]

За нуждите на емиграцията всеки кандидат за емигрантска виза е нужно да се яви лично на интервю и да положи пръстови отпечатъци, за бебетата до 1 г не съм сигурна за отпечатъци, но трябва да присъстват.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Черешчица
неориентиран

Регистриран: 18.10.2017
    #3416371 - 19.10.2017 09:13 [Re: gaiety]

Темата е страшно полезна, върнах се да чета и старите.
Омъжена съм за citizen, петицията ни е пусната средата на юни, но чакането ни се струва безкрайно. Това, което следя в бюлетините е, че към 31.08.2017 етапът на разглеждане на вече подадените петиции е 01.2017.
Имам доста въпроси, когато не намирам отговорите ще си позволя да ги задам тук .

--------------------
Magic happens when you don’t give up, even though you want to.

gaiety
ZаплЕ$

#3416436 - 19.10.2017 20:00 [Re: Черешчица]

Питай, ако знаем ще помагаме.
Имай предвид, че сега всички срокове са забавени десетки пъти, един пример, познат си поднови зелената карта, самата пластика, ноември 2016, удариха му удължение за една година, получава всеки месец по два мейла, че кейса му се обработва, но още не е получил новата.
Сега ще ходи пак за удължаване.

Всичко което опре до NVC и USCIS се забавя неимоверно, откакто ги разделиха преди 3 г не могат да се синхронизират и това е.

--------------------

Черешчица
неориентиран

#3417009 - 27.10.2017 17:51 [Re: gaiety]

Няма раздвижване и това ни докарва до лудост! Аз никога не съм си представяла, че може да’ се чувствам по този безумен начин, в очакване, но неясно докога...
Рових, четох, на моменти ползвам речник, защото има неясни за мен термини и животът ни е спрял...
Чакаме, чакаме... нечовешко е просто!!!
По мои сметки към Коледа или до февруари би следвало да получим становище, но кой знае...
Не искам да ползвам темата за “кабинетът на психотерапевта”, но имам страшни депресирани моменти, той също и на моменти избълбукваме.
Ще питам, благодаря ти сърдечно!

--------------------

Черешчица
неориентиран

#3417010 - 27.10.2017 18:00 [Re: Черешчица]

А забавянето защо? Навсякъде чета, че срокът е около година, но не и повече.
По мои сметки в Небраска обработват кейсове действителни бавно - към момента трябва да са на получените петиции от февруари-март 2017.

--------------------

gaiety
ZаплЕ$

#3417052 - 27.10.2017 21:40 [Re: Черешчица]

Година (евентуално) е срока за петиции за родители, които живеят в БГ, говоря за краен срок до получаване на визата, не знам твоята каква е, защото 130 се използва за всички категории.

Онези таблици за 4-те офиса не се ъпдейтват редовно, не им вярвай много.
Забавянето както казах е от разделянето на NVC и USCIS, едните само обработват документи, другите само одобряват, между тях се намесват и FBA за проверките.
Настрой се за дълго чакане иначе ще изпушиш.

--------------------

Milano
твърдоглав чешит

Регистриран: 10.07.2005
От: The Sunshine State
    #3417099 - 28.10.2017 04:12 [Re: Черешчица]

Хаха, ти да си жива и здрава. Аз чаках 3 години и половина да получа зелена карта след брак с американец. През това време всяка година подавах за подновяване на разрешението за работа и за документът за пътуване. Три години и половина за зелена карта. Та - спокойно. Няма да полудееш. Има и по-тежки случаи от твоя.

--------------------
"А днес моят собствен наследник извършва геройски бели.
Не съм се изгубил безследно, щом той ме повтаря, нали?"
- Миряна Башева

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 43 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 14846

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.011 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.