ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Зелена карта

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Petuniya
неориентиран

Регистриран: 16.05.2017
Re: DS-260 казус с децата
    #3409355 - 31.07.2017 08:52 [Re: bahama_mama]

Здравейте отново! Не съм сигурна дали това е правилната рубрика за моите въпроси, затова моля да ме извините ако не съм я оцелила.
Имам следните въпроси, на които ще съм благодарна ако дадете мнение:

1. Аз и синът ми сме вписани в ДС 260 - мога ли да замина сама и да получа на двамата картите или само който е влезнал в страната той получава?

2. Казаха ми, че понеже съм сама с дете няма да плащам данъци. На мен ми се вижда твърде невероятно. Може да са в по-малък размер, но вероятно има такива? Вие, които сте в САЩ вероятно знаете как стоят нещата.

3. Казаха ми, че ще ни се полагат безплатни здравни осигуровки докато сме с ниски или никакви доходи. И това ми се вижда невероятно, имате ли поглед над нещата. Въпреки, че намирам логика да има гратисен период, защото ако ми се случи в първия месец да посетя лекар и нямам натрупани здравни осигуровки, няма как да ми искат стотици долари. Знам ли...

4. Трябва ли да съм в САЩ когато се получава на адреса на гаранта ЗК или не? Мога ли да замина, да задействам процедурата и да се върна преди да е дошла картата на посочения адрес?

И накрая моля за телефон или мейл за отваряне на ДС, защото забравих да впиша средното си образование, да не ми изиграе това решаваща роля.

Благодарности и извинения!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
boj
член

Регистриран: 24.07.2010
    #3409372 - 31.07.2017 16:37 [Re: Petuniya]

1. Трябва да влезете в САЩ.

2. Данъци винаги се плащат. Поне данък за социално осигуряване FICA (6.2% + 1.45%). Данък доход (федерален, щатски, градски) в зависимост къде си, колко изкарваш и какво ти е семейното положение.

3. Здравни осигуровки каквито ги има в БГ ги няма в САЩ. Има застраховка, която се покрива от теб или някой друг напълно или частично.

4. След като влезнеш не трябва да чакаш да дойде картата. В паспорта ти ще имаш такава, която е валидна до една година.

И накрая - много къса памет имаш http://forum.all.bg/showflat.php?Cat=0&a...rue#Post3407762

Petuniya
неориентиран

Регистриран: 16.05.2017
    #3409568 - 02.08.2017 22:57 [Re: boj]

Извинете, съвсем съм пропуснала и забравила за отговорът ви. Писах им и получих някакъв общ мейл. Какво точно трябва да получа от посолството, което да показва, че ми е отворен профила. Колко време ще бъде отворен? Какво точно се случва при отваряне на ДС. Само да не прецакам всичко.

joni12
ориентиран

Регистриран: 27.05.2007
От: варна
    #3409668 - 03.08.2017 07:41 [Re: Petuniya]

Първо получаваш един общ мейл - това ,че са ти получили твоя , после получаваш друг мейл ,че формата ти е отключена. До 2 дена отключват , при мен беше така.

MiMaHm
неориентиран

Регистриран: 06.05.2017
    #3412500 - 10.09.2017 12:22 [Re: MiMaHm]

Както се оказа няма пълно щастие :-(. Излизат вече номерата за 2018 и е отчайващо малко число за октомври, така че моят 13ххх няма шанс да излезе скоро. По изчисления малкият ми син ще загуби право да дойде с нас точно на 1 януари 2018 :-(. Дали ако номерът ми излезе в декемврийския бюлетин т.е. за януари, ще имаме все пак шанс да тръгнем заедно? Мога ли да направя нещо за да се явим по-рано на интервю? Има ли шанс за уреждане на интервю преди номерът ми да е излезнал в бюлетина?

--------------------
2018EU00013***; 2018EU00032***

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 12 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2280

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.03 seconds in which 0.024 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.