ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
plain

Регистриран: 06.05.2008
От: 02467
Re: Защо искам да се върна в България. Суровата истина!!!
    #3412564 - 12.09.2017 03:27 [Re: venturer]

Цитат:

Според мен е трудно на чужденец да усети и разбере нрава и манталитета на българина ( с нас имаме 2ма в момента), още пък по малко умението ни на самоирония и типичният ни хумор.

Аз вече ги пускам в действие почти само пред източноевропейци, иначе има опасност да предизвика нетърсена реакция.

От няколко години, като ме питат за родния ми град, им казвам, че съм родом от един от най-древните съществуващи градове в света. Често ме питат да повторя името.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
zhekov
dreamer

Регистриран: 07.01.2008
От: Sofia, Bulgaria
    #3413187 - 18.09.2017 21:45 [Re: 5natch]

Интересно....
http://www.lentata.com/page_6256.html

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3413210 - 19.09.2017 03:28 [Re: zhekov]

Не знам с каква професия и опит, се е върнала госпожата, но написаното звучи кошмарно.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

black sea
почетен член

Регистриран: 07.08.2006
От: Тексас
    #3413211 - 19.09.2017 05:54 [Re: Nadin]

Първо, текстът е от "16 December 2014".
Второ, лично за мен написаното е неправдоподобно. Има истина, но негативизма и тенденциозността преобладават.
Дори се съмнявам в съществуването на тази "една емигрантка".

zhekov
dreamer

Регистриран: 07.01.2008
От: Sofia, Bulgaria
    #3413224 - 19.09.2017 18:38 [Re: Nadin]

Цитат:

Не знам с каква професия и опит, се е върнала госпожата, но написаното звучи кошмарно.

Освен че е кошмарно, а и е факт. Точно в такива държавни учреждения и администрация, отношението е арогантно граничещо с простащина, както и бюрокрацията.
Със смелост го казвам, защото жена ми лично го изпита. За сивотата и негативните хора, това няма смисъл да го коментираме. Корупцията и фактора "нашия/моя човек" също коментара е излишен.

burjavela
пристрастен

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3413226 - 19.09.2017 18:42 [Re: black sea]

Подкрепям те напълно! И аз се съмнявам в истиността на разказа, но дори да приемем, че е на 100% верен, все пак това е една история. За всяка такава, някой от нас ще разкаже една (или повече) по-позитивна.

ferdi
chemikal love
**

Регистриран: 07.02.2014
От: Sofia>London>
    #3413671 - 22.09.2017 14:39 [Re: burjavela]

Определено съм съгласен с гореописаното,с оглед факта че се сблъсках с подобна история.Върнах се в София на 15.12.2016 и веднага се сблъсках с родната действителност.Работих като Реставратор в Кралската Ботаническа градина в Ричмонд,Лондон,много добре се получаваха нещата там,но излезна предложение за старт ъп проджект в БГ и рискувах.А и не на последно място жена ми спечели от лотарията Зелена карта и изборът беше много голям и динамичен. При първите срещи с администрацията в БГ,веднага разбрах къде съм попаднал.Все пак подадох си документите за възстановяване на правата ми в БГ,и забележете чаках 6МЕСЕЦА да ми ги възстановят,като през това време осигуровките ми течаха в мой ущърб.След това си ги платих чинно иначе няма шанс да отидеш на лекар ако не си платиш ,разбира се.Холанците с които уж се бях разбрал за проекта се отказаха,поради факта че шансовете са малки а корупцията си е в повече,меко казано.Жена ми отказа да замине за Щатите и така ликвидира всички шансове за някакъв шанс,било то частичен.Започнах да си търся работа и ПОЗНАЙТЕ.Колкото повече сертификати им показвах,че съм достатъчно грамотен и успешен човек,единственият въпрос които ми се задаваше беше -Каква заплата очаквате да получите.Класика,то не винаги парата е най-важното в живота ама тук се очаква да не си много взискателен към тези неща.
В резюме,Ако все още някои си мисли че разказа на тази жена е недостатъчно истински,то нека да се пробва тук,където нещата не само не са мръднали, ами и си вървят яко назад.
Не съм се предал,разбира се -КОГАТО СЕ ЗАТВОРИ ЕДНА ВРАТА СЕ ОТВАРЯТ ДВЕ ДРУГИ.Патриотизма вече не е оферта.Поздрави

Tanya.

Регистриран: 19.10.2008
    #3413678 - 22.09.2017 16:42 [Re: burjavela]

Цитат:

.... но дори да приемем, че е на 100% верен, все пак това е една история. За всяка такава, някой от нас ще разкаже една (или повече) по-позитивна.

Погледнах в сайта и други статии от този автор - все негативни са.
Така вижда нещата, така пише... дано да си намира читатели. Мен ме загуби.

А за българското, хубаво или лошо - то е едно и също, независимо дали човек е в бг или извън.

пп. Ако погледнещ коша на форума към момента, повечето мнения там са на емигрирали българи.
Това не е някакъв протест срещу модерирането. А само костатация в подкрепа на мнението ми.

burjavela
пристрастен

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3413685 - 22.09.2017 18:37 [Re: Tanya.]

Цитат:

А за българското, хубаво или лошо - то е едно и също, независимо дали човек е в бг или извън.

+1

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3413719 - 22.09.2017 21:16 [Re: Tanya.]

Цитат:

пп. Ако погледнещ коша на форума към момента, повечето мнения там са на емигрирали българи.
Това не е някакъв протест срещу модерирането. А само костатация в подкрепа на мнението ми.

Съжалявам, но това не е подкрепа на мнението ти, форум "Кошче" е пълен с мнения и теми, изхвърлени от форум "Живот в САЩ", защото той е най-активен и има най-много за "чистене"

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5207

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.02 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.