ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Gugala 11
неориентиран

Регистриран: 05.08.2016
Брак с американски гражданин и път с дете с увреждане
    #3413207 - 19.09.2017 01:12

Здравейте, имам нужда от помощ и насоки! Предстои ми да сключа брак с американски гражданин. Той е българин, но оттук започват въпросите - имам две деца, като голямата е дете с увреждане. Той не се притеснява от това, и ни иска. Проблемът е, че не сме наясно къде е по-добре да сключим брака, оттук за да излязат децата ми с мен, или да ми изпрати годеническа виза с която трите да тръгнем. Вече разбрахме, че голямата веднага може да тръгне на училище и да има асистент, но къде и какви са процедурите през които трябва да минем за да ползва тя специализираните услуги, които в САЩ ги има и колко време отнема това. Накратко казано дете със зелена карта може ли да ползва социалните услуги на държавата или не. Какъв е пътят за да бъде извинете ме, ще напиша на български - дисабилити там! Благодаря предварително!

Редактирано от Nadin (19.09.2017 03:23)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Gugala 11
неориентиран

Re: БРАК С АМЕРИКАНСКИ ГРАЖДАНИН И ПЪТ С ДЕТЕ С УВРЕЖДАНЕ
    #3413208 - 19.09.2017 01:16 [Re: Gugala 11]

Мога да допълня, че той многократно ходи в соушъл секюрити, но за съжаление адекватен отговор не получихме. Относно образователната система положението е повече от прекрасно за деца с проблеми, но извън училище какъв е пътят, защото разбрахме, че можем да ползваме асистент в къщи, който се осигурява от държавата, както и други терапии и услуги. Тя е на 17 и нямам време, за което ще Ви бъда благодарна ако ни насочите !

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: БРАК С АМЕРИКАНСКИ ГРАЖДАНИН И ПЪТ С ДЕТЕ С УВРЕЖДАНЕ
    #3413209 - 19.09.2017 01:31 [Re: Gugala 11]

Има над 100 теми разискващи този въпрос, в тази Петина е много обстоятелствена, няма да попречи да прочетеш малко http://forum.all.bg/showflat.php/Cat/0/Number/3370778/an/0/page/0#Post3370778
Отделно, не знам как го мислите, но процеса е най-малко 6-7-8 месеца, ако всичко с документите е наред.

Социалните нямат нищо общо с емиграцията, USCIS са хората, с които ще дийлвате.
Общо взето годеническата може да е малко по-бърза за теб, но пак ще отнеме повече от половин година https://www.uscis.gov/family/family-us-citizens/fiancee-visa/fiancee-visas

Уредете първо статуса, а после мисли децата, сега е твърде рано.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Брак с американски гражданин и път с дете с увреждане
    #3413219 - 19.09.2017 17:03 [Re: Gugala 11]

Цитат:

Накратко казано дете със зелена карта може ли да ползва социалните услуги на държавата или не.

Може , ама гууд лък с това!

Бъдещият ти мъж с какво се занимава ? Въпроса е не щото съм любопитен, а да придобия представа каква застраховка има той , и съответно на каква ще сте вие !

Ти с каква професия си ? Ако не е някоя тъсена, ще легнеш на неговата застраховка, и ако той няма добра такава .... гууг лък !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3413222 - 19.09.2017 18:14 [Re: Gugala 11]

Цитат:

Вече разбрахме, че голямата веднага може да тръгне на училище и да има асистент, но къде и какви са процедурите през които трябва да минем за да ползва тя специализираните услуги, които в САЩ ги има и колко време отнема това. Накратко казано дете със зелена карта може ли да ползва социалните услуги на държавата или не. Какъв е пътят за да бъде извинете ме, ще напиша на български - дисабилити там! Благодаря предварително!

От България почти нищо не може да направите. В момента в който вземете визи и сте готови да тръгнете, може да изпратите имейл до кварталното училище, за да ги предупредите, че идвате с две деца които не говорят английски, едното от които е със специални нужди. Голямата ви дъщеря може да ходи на държавно училище до 21 години. Има най-различни програми според как са кодирани нуждите на детето. Носете документация за всякакви тестове или каквото имате като доказателство за нуждите. Със сигурност ще назначат нови тестове от отдела за работа с деца със специални нужди, но това което имате ще имбъде начална точка. Още с идването в сащ, отивате в училище и настоявате за записване и тестове. Ако детето е по-голямо може да ви овъртат, но не се давайте, настоявайте за записване. Ако не се борите за детето си, няма кой да ви помогне. Имате също право на безплатен преводач. В момента в който почне учищилище питайре и за застраховка. Ако се сетя още нещо, пак ще пиша.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3413227 - 19.09.2017 18:46 [Re: MiraUSA]

Мира, нужно е да поясниш че тези опции не се предлагат във всяко държавно училище !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3413361 - 20.09.2017 18:13 [Re: Gugala 11]

Ако желаете да споделите към кой щат сте се насочили, мога да ви дам повече инфо.

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

Gugala 11
неориентиран

#3413446 - 20.09.2017 23:55 [Re: sineo4ka]

Здравейте, благодаря за съветите! Четох много по темата, относно браковете, но...никъде или поне аз не разбирам при две деца от предишен брак....какъв е статута им, получават ли бързо документи или и те са отделно, като личности. Означава ли, че ще се явяват на интервю и как ще стане това, като голямата ми дъщеря е проблемно дете..! В България нямаме никого на когото да разчитаме. Имаме шанс за живот... Относно другото, ще живеем в Калифорния.За децата климата ще е добър, и със сигурност ще им хареса. Искаме да съберем максимално информация, защото нямаме право на грешки с децата.Относно застраховката на голямата ми дъщеря. Свързах се с организация в Бостън и те ще ми предоставят инфо и за други щати в САЩ, където деца аутисти получават чрез различни организации безплатна здравна осигуровка. В САЩ, последните 5-години има много неправителствени организации, които работят с деца и родители от спектъра! Ще ви бъда благодарна, за информацията, защото искам да бъда по-сигурна за бъдещето на децата си. Аз поне първите три месеца няма да имам възможност да работя, докато децата не влязат в ритъм и не посвикнат..., но да стигнем до там. От работа не ме е страх, страхувам се от неяснотите!

MiraUSA
пристрастен

#3413453 - 21.09.2017 03:33 [Re: Ян Бибиян™©]

Цитат:

Мира, нужно е да поясниш че тези опции не се предлагат във всяко държавно училище !

Длъжни са. Има законова разпоредба от 1975 година (IDEA) и постоянно се подобрява. Нямат право да откажат обслужване на ученик, който има специални нужди. Карала съм курс по училищно право и има хиляди заведени дела срещу училищни системи и спечелени от родители, защото децата им не са получили обучението на което имат право. За това казах на дамата, че трябва да е настоятелна. Има различни програми, за различни ситуации, дори и след като завършат гимназия. Има и програми, от които излизаш без диплома, но поне децата са сред връстници, занимават ги с нещо смислено и дори ги обучават на професия. Началните тестове са дълги и уморителни, но веднъж установи ли се някакъв план на обучение нещата тръгват по плавно.

MiraUSA
пристрастен

#3413455 - 21.09.2017 03:38 [Re: Gugala 11]

Цитат:

като голямата ми дъщеря е проблемно дете..!

Абсолютно на никого не позволявайте да ви убеждава,че детето ви е проблемно. Детето ви е специално. Тези които ви унижават в България са проблемните. Дай Боже да пристигнете по-бързо! Търсете организации на мястото където ще живеете.

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1567

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.