ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Общество » Нещата от живота

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
Re: Хемодиализа, катетър, сепсис, _____________________
    #1815860 - 02.07.2007 16:13 [Re: c´est moi]

съжалявам

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
nenenene
неориентиран

Регистриран: 26.01.2006
    #1815999 - 02.07.2007 17:31 [Re: tender™]

Наистина съжалявам за случилото се! Същото се случи и с моя най-близък човек след 2 години диализа... При нея фистулата въобще не тръгна, а и антибиотиците не подействаха. Наистина е ужасно да не можеш да направиш нищо...

Hard Rock fanМодератор

Регистриран: 07.01.2003
    #1816988 - 03.07.2007 09:42 [Re: tender™]

Съжалявам. Моите съболезнования.
Преди година загубих леля ми - сестра на майка, която беше 10 години на хермодиализа. Зная наизуст всички перипетии - две фистули, катетри, протези (временни, постоянни, няколкодневен престой в ОАРИЛ), зная, че можеше да живее още и зная кой точно й ускори края, увреждайки сърцето й (но нямам желание да коментирам, щото...в нейния случай имаше наистина виновен лекар, че да беше само некадърността - както и да е, но беше замесена и алчност, но тъй или инак, нищо не може да я върне).

Фaй

Регистриран: 18.01.2005
От: Подпалвачите на мостове
    #1817555 - 03.07.2007 15:28 [Re: tender™]

Съболезнования, Томи.
Това ме подсети нещо. Не е точно по темата ти, но искам да го споделя.

Миналата година бях за един месец "на база" в хемодиализата. Беше полезен урок за мен.
От една страна изпитах респект към колегите, които работят там с желание, знаейки, че повечето от пациентите им не само че няма да оздравеят. Дори няма да имат подобрение. Разбираш ли за какво говоря? Те знаят, че тези хора, които вече познават толкова добре, ще стават все по-зле и по-зле, каквото и да правят. И въпреки това имаха сили да започнат работния си ден с усмивка.

И от друга страна. Искрено се възхитих на няколко жени, които идваха на хемодиализа. Те бях хубави, стилно облечени. И гримирани. Засрамих се на себе си заради това, че ме мързи да се гримирам сутрин, защото ставам рано или защото примерно не се чувствам съвсем добре. Те се грижеха за външността си, дори когато идваха на хемодиализа.

И всеки път, когато реша, че съм твърде недоспала, за да се гримирам се сещам за тях. И отделям пет минути. Защото аз не знам колко време имам, но те знаят, че тяхното не е много.

tender™
барман

Регистриран: 14.05.2003
От: зад бара
    #1818001 - 03.07.2007 21:15 [Re: Фaй]

Знаеш ли, наблюденията ми не са лични, но са базирани на видяното чрез вече покойният ми дядо. Той оцеля през тези четири години поради огромната си воля за живот. Успя да посрещне още три внучета през тези 4 години - моята малка дъщеря и две деца на сина му. Те му даваха сила да става сутрин, да изтърпява всички несгоди и да гледа с усмивка на алчността на някой лекари, които го "бръснеха" до кръв, само защото беше в положение, в което не може да избира.
Разбира се, лекарите от хемодиалитичния център бяха на ниво, което им прави чест. Винаги съм се учудвал на силата им да се запознават с толкова много болни хора, които всъщност са обречени. И да са с тях през ден, по пет часа, с ясното съзнание, че всеки следващ ден на новите им приятели може да им е последен. Наистина им се възхищавам.
И всяка година, прибавена към живота на хората на хемодиализа, е всъщност заслуга не само на лекарите, но и на тях самите тези хора - на жаждата им за още малко живот, на волята им да не се предават, и на свръхчовешката им способност да гледат на всеки нов ден като на последен, и да успяват да го изживеят като такъв. С усмивка, на която ние, здравите (засега), често сме неспособни...

--------------------
На бармана всичко се (по)казва!

Даскал

Регистриран: 06.08.2004
От: Chicago
    #1818418 - 04.07.2007 03:46 [Re: tender™]

Приеми и моите съболезнования, Тендър...

zvezda
неориентиран

Регистриран: 24.01.2013
    #3007284 - 24.01.2013 14:50 [Re: tender™]

Здравейте!И аз загубих своя баща в битка с остро бъбречно заболяване!Търся причините,които доведоха до този бърз летателен изход!Показанията от изследванията бяха за включване на диализа!Получи проблем в дишането-нещо като пневмония,приеха го в болницата и му сложиха катетър за диализа!Пет дни,на 6-тия,когато са го включили,е получил наща като пристъп на сърцето,и аз не знам какво,на си е отишъл за 15мин.на 14.01.2013г.!И със сестра ми,на тези грижи,които сме полагали,не можем да намерим покой къде сгрешихме!Затова,като попаднах на този форум,прочетох неща,които и при нас са се случили - катетър-сепсис-смърт!С една дума-това ускори смъртта му,а можеше да поживее още малко!Имам въпрос-ако бяхме поставили фистула по-рано,с нея беше ли гаранция,че всичко ще бъде наред?В това ли е вината ни?

Си Ди
гаргойл

Регистриран: 13.01.2004
От: Варна
    #3007581 - 24.01.2013 21:31 [Re: zvezda]

Виж, не търси вина изобщо, защото такава няма, а и е безсмислено - никой никога не може да ти каже как, кога, колко и дали. Няма гаранции. Човек предполага, господ разполага. Края идва, въпреки усилията, старанието, опитите за помощ - заболяването му е това, което го е убило, а организмът ме не се е справил с предизвикателството. Оставете го да почива в мир, а вие си простете.

bratpitbul
член
**

Регистриран: 18.05.2011
    #3062905 - 14.06.2013 20:52 [Re: zvezda]

Цитат:

Здравейте!И аз загубих своя баща в битка с остро бъбречно заболяване!Търся причините,които доведоха до този бърз летателен изход!Показанията от изследванията бяха за включване на диализа!Получи проблем в дишането-нещо като пневмония,приеха го в болницата и му сложиха катетър за диализа!Пет дни,на 6-тия,когато са го включили,е получил наща като пристъп на сърцето,и аз не знам какво,на си е отишъл за 15мин.на 14.01.2013г.!

Анамнеза:
остра бъбречна недостатъчност, пневмония, сепсис, екситус леталис.

Патогенеза Остра бъбречна недостатъчност: метаболитна ацидоза -> хиперкалиемия -> остри сърдечно ритъмни нарушения -> камерна тахикардия -> екситус леталис

Патогенеза Пневномия: Системна инфекция (сепсис)
1. Варaнт: вазодилатация -> хипотония -> тахикардия -> остри сърдечно ритъмни нарушения -> камерна тахикардия -> екситус леталис
2. Варaнт: Метаболитна ацидоза в рамките на сепсис, отново хиперкалиемия -> остри сърдечно ритъмни нарушения -> камерна тахикардия -> екситус леталис

Така като го описваш има поне 100 причини човек да си отиде, без да е нужно да се търси под вола теле...

mgbagera
неориентиран

Регистриран: 22.09.2017
    #3413670 - 22.09.2017 14:32 [Re: Асичка]

Бихте ли препоръчали добър съдов хирург при който да се постави фистула.
Вече сме на диализа и се налага да поставим и фистула.
Препоръчаха ни: Доц. Илия Лозев от МВР болница или др. Снежана Дойчинова

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Godiva, Hard Rock fan 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 12163

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.