ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Стъпките след кацането на избраното US летище със зелена карта
    #3401047 - 11.05.2017 19:22 [Re: divanence_91]

Да. На приятели, на които получих картите. Три от тях дойдоха сравнително бързо, едната отне месеци.

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
erz_us
член

Регистриран: 19.05.2014
От: САЩ
    #3401048 - 11.05.2017 19:44 [Re: divanence_91]

Случва се да.
Моята и на сина ни дойдоха след около месец, на съпругата ми след 6 месеца, което е официалния срок.

Аз съм титуляра.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3401374 - 14.05.2017 08:48 [Re: divanence_91]

да, на много семейства се е случвало, на приятели жената си получи картата след 6 месеца

като минат 2-3 месеца започвайте да звъните, ако не е върната обратно в офиса, значи все ще дойде, обаче след 6 месеца липса ще тябва да подавате за повторно издаване

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

divanence_91
член

Регистриран: 15.05.2016
    #3401931 - 18.05.2017 21:24 [Re: gaiety]

Получих я ! Благодаря

divanence_91
член

#3409469 - 02.08.2017 00:44 [Re: divanence_91]

Хайде сега да ви разкажа какво ни се случи на нас след кацането в САЩ. Изключвам полета, защото си беше кошмарен с дете на ръце, количката не ни я свалиха както обещаха на летището, а я пратили в Чикаго направо... абе кофти ситуация. Взеха ни гарантите и пътя към Мичиган... След пристигането един здрав сън и на другия ден в Сошъла. Ние вече имахме такива, но трябваше да се подменят понеже бяха от бригада. С мъжа ми проблеми нямаше, с детето също, а на мен ми казаха, че ми искат оригинален документ на български със старата фамилия от преди брака ( моята карта е с моминското име). Пратиха ми оригиналните документи от България и същия ден ми пристигна и сошъл. Незнайно как при положение, че онази не ми оправи документите а ми ги върна. Мъжа ми се подготви за взимането на книжка, но уви и там проблеми. Изискват документи, които ние нямахме. Искаха 5броя, за да докажем адрес, а ние имахме два. Чакане да набавин неободим брой документи. След допускане на изпит след няколко седмици се яви и взе книжка, а междувременно намери работа. Започнахме да търсим жилище... Отново проблем. Тук за апартамент чакаш на списък. След 2 месеца усилено търсене намерихме апартамент дори и малко скъп, все пак е жилище. Помогнаха ни с най- важните мебели и посуда. Някой купихме, други ни бяха дадени. И точно се нанесохме в жилището и мъжа ми получи предложение за работа, на което човек тъкмо дошъл в САЩ не би й се замислил. Добра заплата в голяма фирма с full benefits. За background check за работата чака почти цял месец а на нас ни се видя като цяла година. Едно притеснение, едно неспане... абе ужас. Нали знаете стува ти се прекалено хубаво, за да е истина. Един четрвъртък получи заветното обаждане... И ето вече цяла седмица се обучава в новата - стара фирма (работихме за нея в Аляска на бригада) и то по специалността си от България. Аз стоя вкъщи и гледам детето. Работа има и за мен, но не достатъчно добре платена, че да си позволим градина, пък и за мен е важно тя да говори български език ( бабите не владеят английски, трябва все да си говорят някак Хахаха). Искам да кажа на всички, на които им предстой идване тук, че няма невъзможни неща в този живот. Убеждаваха ни как уви мъжа ми няма да си намери работа по специалността (магистър електроинженер е), как тук ще кара тир или ще чисти тоалетни, но с труд, упоритост и желание всичко се постига. Бяхме готови и тоалетни да чистим, вече веднъж сме били камериери и срамна работа няма, но щом човек иска да постигне нещо, трябва да се бори. Успех на всички.

sineo4ka

Регистриран: 06.07.2009
От: Suburban
    #3409477 - 02.08.2017 03:49 [Re: divanence_91]

Радвам се за вас, успех!

--------------------
"There is nothing noble in being superior to your fellow men. True nobility lies in being superior to your former self." - Ernest Hemingway

burjavela
пристрастен

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3409562 - 02.08.2017 21:37 [Re: divanence_91]

Цитат:

вече цяла седмица се обучава в новата - стара фирма (работихме за нея в Аляска на бригада) и то по специалността си от България.

Цитат:

Убеждаваха ни как уви мъжа ми няма да си намери работа по специалността (магистър електроинженер е)

Може ли да попитам в коя фирма сте работели в Аляска? Стана ми интересно понеже и аз съм бил там на бригада.

ПП. Радвам се, че всичко ви се е наредило

divanence_91
член

#3410495 - 11.08.2017 23:27 [Re: burjavela]

В Арамарк. Вие кога сте били там?

m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3413730 - 23.09.2017 06:53 [Re: divanence_91]

Ха добър вечер. Най на края и аз се чувствам ок да пусна едно мнение в тая тема. Та как протече всичко - на 4ти Септември ловнахме самолета от София, от там Истанбул и крайна точка ЛА. Картинката беше цветна на терминал 2 - ние двамата с жената, всичките изпращачи там и за капак 2 клетки с котки в тях Бяха при нас в самолета - пълен цирк, но да кажем че се държаха доста културно и не са смущавали никой. По летищата всичко мина нормално и кацнахме. На летището в ЛА се засякохме с една българка, която ни понасочи на къде да вървим. На гишето за нови емигранти (или там както се казва) изчакахме да дойде да ни вземе един мъж, заведе ни отстрани в отделно помещение, взе ни жълтите пликове, прас печатите, попита за котешката храна (искаше да я погледне само, дали е запечатана) и ни прати да продължаваме.

От София предварително бяхме наели кола от Enterprise, и на излизане виснахме на стоянката където минават shuttle бусчетата на ренталите. Дойде нащо, качихме се, метна ни до "офиса" им и взехме колата. След това предварително бяхме запазили Motel 6 в Costa Mesa и аз бях сложил offline карти на телефона, качихме се в колата и топур топур цъфнахме в мотела. Избрах motel 6, защото разрешават домашни любимци.

На следващия ден започнахме поред - минахме за телефонни карти, после в SSA да проверим как стоят нещата със сошъла (не беше добре положението) и после до банката за акаунти. В банката всичко ок, в сошъла казаха че още няма нищо да отидем след 1-2 дни. Отидохме след 2 дни - моя беше готов и пратен, на жената още не е, та като гледам ще се прави заявка за нов, защото ни казаха да изчакаме 21 дни от кацането.

След като ми казаха сошъла започнахме да търсим и квартира, междувременно аз ходих по разни интервюта за работа (някой бях уредил още от бг, други в първите дни след кацане). Поразвиха се нещата с работата и от понеделник започвам, междувременно си намерихме квартира. Е - чарджиха ни цял наем депозит, ама аз бях подготвен даже за два, така че беше добре И за книжка отидох да се боря, ама там си е живо приключение. Имам чувството че полет до луната по-бързо ще си уредя. Минах в DMV на теста, отивам аз да запазвам час за курмуване - там "честито за written теста, запазвам 1вия възможен нали?", аз - дааааа. Ами добре заповядай на 18ти октомври . Както и да е поне българската можем да си я ползваме докато изтече, но другата отваря някоя и друга врата (карта за отстъпки в Walmart ).

Общо взето това е съкратения вариант на случките. Искам да кажа, че ако човек много силно е решил, че иска нещо, проучва много внимателно, чете, пита и т.н. събира пари още от момента, в който види че е изтеглен - нещата се получават. Ние отидохме на хотел и бяхме с рентал, защото най-близко намиращите се наши познати са в Пенсилвания, но аз казах или Кали или си оставам в София.

Та DV2018 щастливци - проучвайте, оправяйте LinkedIn профили, търсете къде вашата професия се търси и пестете още от България.

ПП: Дано не отнеса много псувни за дългия пост. Но някоя и друга майна съм склонен да приема

pipilota
член

Регистриран: 05.05.2016
    #3415925 - 16.10.2017 23:53 [Re: Buddy76]

Здравейте, получихме зелените карти на които отпред не е изписано изцяло презимето -липсва последната буква/но отзад отдолу на гърба е изписано цялото .Какво да правим трябва ли да ги сменим ?

Редактирано от pipilota (17.10.2017 00:17)

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 47 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: **
Брой показвания: 28769

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.149 seconds in which 0.142 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.