ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Защо (вече не) искам в България

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
BlueDragonfly
beige

Регистриран: 03.01.2006
От: Melbourne, Australia
Re: Защо искам да се върна в България. Суровата истина!!!
    #3413885 - 25.09.2017 11:28 [Re: Nadin]

Цитат:

Не знам с каква професия и опит, се е върнала госпожата, но написаното звучи кошмарно.

Звучи като да се е върнала с особено нереалистични очаквания... Не го разбирам това очакване, че за няколко години България ще се превърне в Швейцария и после разочарованието, че видиш ли - не е.

Цитат:

Колкото повече сертификати им показвах,че съм достатъчно грамотен и успешен човек,единственият въпрос които ми се задаваше беше -Каква заплата очаквате да получите.Класика,то не винаги парата е най-важното в живота ама тук се очаква да не си много взискателен към тези неща.

Естествено, че ще те питат каква заплата очакваш - явно е, че пристигаш от държава с по-високи приходи, потенциалните работодатели се чудят дали си заслужава да те наемат, ако само ще решиш, че искаш да си тръгнеш след 2-3 месеца... И не е до взискателност, българските работодатели просто не могат да си позволят да ти плащат това, на което си свикнал.

Това, че изобщо си стигнал до интервю значи, че са били готови да ти дадат шанс, ако можеш да ги убедиш, че ще останеш с тях. Нормално е в такава ситуация да можеш да обясниш защо искаш позицията и какво те задържа в страната. И това далеч не се случва само в България, навсякъде ще се сблъскаш с този проблем, ако квалификациите ти са повече от необходимите за съответната позиция. Дори в БГ ще ти е по-лесно да ги убедиш защото в много сфери няма достатъчно кадри, мога да ти кажа, че в Австралия ако си overqualified обикновено резюмето ти отива директно в кошчето и не те и поглеждат втори път.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
pechoto NJ
Leatherworker
**

Регистриран: 02.05.2005
От: няма значение вече
    #3434220 - 15.04.2018 06:35 [Re: BlueDragonfly]

.....вчера брат ми са го пребили при опит за грабеж. Пред блока му в Младост 4. В момена е в болница , очкавайки лицеви операции. Нямал е почти никакви пари ,само един телефон.Опитал се ,да окаже съпротива,но безуспешно, Ритали са го като куче и никой от целият блок ,не се е показал...
.....просто,вече ....като ме питат "от къде си?"...."май от никъде...."

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3434221 - 15.04.2018 07:42 [Re: pechoto NJ]

Мръсни гадини!
Щом няма вътрешни увреждания и мозъчни кръвонасядания все пак е късметлия.
Затуй там имахме ударна група за ответни реакции-стига нападателят да бъде разпознат-всички тия имат прякори.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 0 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8346

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.