ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Религия и Мистика » Астрология

Страници: 1
285
неориентиран

Регистриран: 09.10.2017
Къде да търсим любовта в наталната карта
    #3415155 - 09.10.2017 20:49

Здравейте,
Може ли някой да ми помогне, къде в натала се вижда любовта?
Слънце в рак 11 дом, луна в овен - 8 дом, асц- дева, венера в рак 10 дом, марс в лъв 11 дом, сатурн и уран в стрелец- 4 дом, нептун в козирог -4 дом, 5 дом е празен и true node в овен - 7 ми дом

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Светозар*
звездоброец-езотерик

Регистриран: 29.01.2003
От: София
Re: Къде да търсим любовта в наталната карта
    #3415207 - 10.10.2017 16:19 [Re: 285]

Здравей,
Щом северният възел е в 7-ми дом, би трябвало да се обърне по-голямо внимание на аспектите му - с Венера, Марс и управителя на празния 5-ти. Също на аспектите на този управител с другите фактори.

--------------------
Езотеричен, поетичен,
хумористичен, прозаичен -
такъв е моят семпъл сайт,
където срещам ви със "Hi!".
http://vilea22.free.bg

Цецо
ПИЧ

Регистриран: 02.04.2003
От: Карлово, BG
    #3415209 - 10.10.2017 16:26 [Re: 285]

Любовта не се вижда. Тя се усеща. И никаква карта не е в състояние да ти я покаже или да я скрие. Любовта просто идва. Кофтито е, че понякога си отива... И пак без каквито и да е карти. Дори и просто за белот.
Казано на кратко - не се занимавай с глупости. Ще си объркаш живота.

--------------------
Биват прочути и забранени. Те са измислили дясно и ляво
и мислят петото измерение. Непримирими към бог и дявол.

Gorgone
observer

Регистриран: 28.07.2006
    #3416694 - 23.10.2017 20:42 [Re: 285]

Подаваш много откъслечна информация. Нито една тема от хороскопа не се разглежда по този начин.

Първо – карта на мъж или на жена? Определяме сигнификаторите и гледаме как са поставени. Анализираме 7 дом – управител, тригонократори, планети в дома, аспекти. По 5 дом гледаме романтичните увлечения. Онези преди брака или които не водят до брак. Там е и любовта от/към децата, не само с интимни партньори. Разглежда се и отсрещният 11 дом.

Венера е естествен сигнификатор на любовта – и в мъжка, и в женска карта, при обвързани и необвързани. В женска карта гледаме и Марс, ако искаме да разберем за качеството на сексуалния живот и какви ще са отношенията с мъжете. Лунни възли – за тъй наречените "кармични" връзки. Има и друго, но е висш пилотаж.

Малко е спорен въпросът дали по 7 дом е любовта. Под егидата на този дом са онези връзки, които резултират в трайно и сериозно обвързване, включително и сключване на брак. А както се знае, бракът е институция и не е гаранция за любов. Но при всички положения за партньорско взаимодействие се разглежда 7 дом. Там, където нашият Аз, нашите потребности резонират с тези на другия/другите. И дали ще има синхрон или сблъсък, зависи от много други неща.

Това е астрологично по въпроса за любовта. Неастрологично съм донякъде съгласна с Цецо. Не търси любовта по хвърчащи аспекти. Тя трябва да се почувства, да се изживее и да се научим да разпознаваме бисери и диаманти сред много, много плява. Всеки човек си има своя дефиниция за любовта, затова и няма готова астрологична формула за това доколко ще сме щастливи и удовлетворени в тази сфера.

--------------------
Gott gebe uns
Gelassenheit, Dinge hinzunehmen,
die wir nicht ändern können,
Mut, Dinge zu ändern,
die wir ändern können,
Weisheit, das eine vom anderen zu unterscheiden.

ШехерезадаМодератор
Anima

Регистриран: 24.05.2004
От: София
    #3418413 - 11.11.2017 00:29 [Re: 285]

Здравей,

Gorgone, ти е отговорила повече от изчерпателно. Бих добавила, че любовта - Венера в 10-ти дом, в рак, може да се тълкува като любов в работата, с шеф или колега. Или просто любовта се среща в работата.

Влюбванията се виждат в прогностичните методи, основно в прогресии и дирекции, които няма как да не усетим

--------------------
The best way to predict the future
is to create it !

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Шехерезада 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 298

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.