ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Cold_Maker
неориентиран

Регистриран: 25.06.2005
От: Sliven, BULGARIA
Туристическа виза
    #3414796 - 05.10.2017 10:33

Здравейте,

На 27 години съм и живея в България. В момента не работя. Родителите ми живеят от 2014 година в САЩ (спечелиха зелена карта). Братът на майка ми и неговото семейство са американски граждани от над 10 години. Родителите ми спечелиха зелена карта, когато бях на 23 години съответно аз не получих възможност за такава.

Тъй като сега съм без работа и имам нужното време, за да ги посетя с цел да ги видя бих искал да Ви попитам според вас и вашия опит кое е по-вероятно да получа туристическа виза или да ми бъде отказана.
На мое име притежавам регистриран единствено автомобил тук в БГ. Не искам да оставам нелегално в САЩ т.е. желанието ми е единствено да се видя с майка ми и баща ми, вуйчо ми и братовчедите ми и да се върна в България тъй като трябва да се грижа за баба ми.
Според вас каква е вероятността да ми откажат виза и можете ли да ме посъветвате как да постъпя.

Предварително благодаря!
Поздрави!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Туристическа виза
    #3414805 - 05.10.2017 16:14 [Re: Cold_Maker]

След като само ще ги посещаваш, какво ти пука дали ще ти откажат виза или не ?

Отиди, подай и ще видиш, ако не ти дадат ще чакаш докато вашите станат граждани да ти подадат петиция !

След като си безработен, на въпроса " Как ще си платиш пътуването " какво ще отговориш ? Ако отговора е " Нашите ще платят " то на 99% сигурно е че ще ти откажат !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3414808 - 05.10.2017 18:03 [Re: Cold_Maker]

Цитат:

желанието ми е да се върна в България тъй като трябва да се грижа за баба ми.
Според вас каква е вероятността да ми откажат виза и можете ли да ме посъветвате как да постъпя.

Предварително благодаря!
Поздрави!

Набави си някаква бележка (от кмета, доктора или попа) с която да удостовериш, че се грижиш за баба си и е наложащо да се върнеш след плануваната визита. И като бонус, след като ти дадат виза, пращаш документите на баба си (ако е на необходимата възраст за виза без интервю) и тръгвате двамата.

stone.ca
Candidate-American

Регистриран: 08.04.2015
    #3414892 - 06.10.2017 11:08 [Re: Ян Бибиян™©]

Лично мнение, много малък шанс за виза . Макар че никога не се знае. Като искаш да ги видим след 1 декември отиваш до Торонто ( Канада )от тогава е без визи за Българи и те идват и се виждате. Двупосочен билет ти е 1200 - 1300 лв. Тъкмо ще видиш и Ниагарският водопад.

mitkoa
член

Регистриран: 12.05.2008
    #3415172 - 09.10.2017 22:15 [Re: Cold_Maker]

Моя съвет е да бъдеш откровен. Ясно е кой ще ти плати пътуването, не лъжи.
Бидейки честен е най-големия ти шанс. И шансове имаш, не е само 1%.
Успех!

Cold_Maker
неориентиран

Регистриран: 25.06.2005
От: Sliven, BULGARIA
    #3417470 - 31.10.2017 22:52 [Re: Cold_Maker]

Здравейте,

Много благодаря за съдействието и отговорите. Предстои ми интервю за туристическа виза. Бих искал да помоля да ме посъветвате какви документи да нося като доказателство за здрави връзки с родината. Всичко каквото се сетите и всичко, което мислите, че ще ми бъде от полза.

Предварително благодаря!

mutu22
почетен член

Регистриран: 06.03.2017
    #3417484 - 01.11.2017 02:29 [Re: Cold_Maker]

Ако имаш кредити, договори за наем, ако учиш, писмо от работодател, че работиш във фирмата от х време... такива неща.

MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3417498 - 01.11.2017 09:36 [Re: mutu22]

Не знаех, че ако имаш кредити доказваш здрава връзка с родината си. По-скоро ще е обратното...

Това, че не работиш е в голям твой минус. Те по принцип гледат на почти всеки, като на потенциален емигрант, на теб още повече. Носи документи за собственост, дано имаш 2 апартамента или къщи на твое име, иначе не виждам как ще вземеш виза. Но пожелавам успех, дано все пак получиш такава.

bobi_86
умерен оптимист
**

Регистриран: 07.10.2016
    #3417520 - 01.11.2017 18:18 [Re: Cold_Maker]

При теб нещата са на кантар. Я ти дадат, я не. Не работиш, не учиш, нямаш недвижима собственост, вероятно нямаш кой знае колко пари които остават в БГ, не си семеен.

Имаш болна баба, за която се грижиш, но дали ще натежи като доказателство за "силна връзка", не съм сигурен.

Явно не ползваш туристическа агенция, щом във форума търсиш информация по въпроса.

Като цяло, почти нищо (освен бабата) не те задържа в България. На всичкото отгоре имаш родители в щатско.

Съвет от мен. Ако все пак получиш виза, НЕ оставай нелегален ! Млад човек си, стой далеч от неприятности. Като нелегален, ти си престъпник. Ще бъдеш преследван и депортиран като такъв. Когато това стане, кракът ти повече няма да стъпи в САЩ !

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3417534 - 01.11.2017 20:06 [Re: bobi_86]

Цитат:

Като нелегален, ти си престъпник. Ще бъдеш преследван и депортиран като такъв. Когато това стане, кракът ти повече няма да стъпи в САЩ !

Е да бе да, тогава 40% от бг-тата в Чикаго трябваше да са депортирани
Нито са преследвани, нито гонени, докато не извършат криминално деяние, а банът е максимум 10г.
Обаче, те са господин/госпожа НИКОЙ, особено онези без ссн от бригада или шоф. книжка, по-долно ниво от гастербайтер и финансов роб на някой адвокат.
Ако са при мама и тате е ок, но ако виснат на нечий друг врат обикновено се разпърдява дослука, освен, ако не са ги стиснали здраво със заеми и услуги, за да им работят за без пари форевър.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 43 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2403

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.