ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Смяна на професията?
    #3416936 - 26.10.2017 21:47

В последно време се хващам, че мисля за страшно много неща, които ме вълнуват и бих искал да опитам да правя. Проблемът е, че са толкова много и всяко едно от тях е свързано със солидна инвестиция и най-вече време. Това от своя страна би било риск за семейството ми, който може да ми изиграе лоша шега занапред. В момента имам интересна и разнообразна професия, в която има динамика и работа по различни проекти с различни хора и за която съм учил/работил вече над 12 години. И все пак си мисля, че за разлика от България, ако има място, където човек може да успее сменяйки професията и тръгвайки изцяло по нов път, то това е Америка. Имам значителен интерес към фотографията и след като изкарах начален курс и прекарах няколко години в снимане съм решил да си купя проф.фотоапарат и да снимам в началото за хоби с идеята след време ако стана добър да си изкарвам хляба с това. Естествено това може да отнеме години, а и накрая може да си остане само хоби. Освен фотографията, както някои хора са забелязали и в други теми - филмите и музиката са ми най-голямата страст. Винаги съм искал да работя нещо свързано с една от двете сфери (от години правя субтитри за удоволствие, когато намеря време - веднъж даже ми плащаха, за това). През последните няколко години с нашумяването на ИТ се замислих дали да не се пробвам там с някакъв начален курс колкото да видя дали ще ме влече да върша такова нещо. По принцип съм добър с математиката и компютрите, но кой знае - може накрая на курса да искам да се гръмна. Маркетингът и графичния дизайн също са неща, които съм обмислял.

Има ли хора тук, които тотално са сменили професията си не само, за да изкарват по-добри пари, а да се чувстват по-удовлетворени от това, което ще вършат на новото място, дори то да е по-ниско платено в някои случаи? Ако да, с какво беше свързан риска и заслужаваше ли си? Как намирате време да балансирате между сегашната работа, семейството и хобитата/курсовете, които някой ден може да се превърнат в професия?

Редактирано от burjavela (26.10.2017 21:59)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
Re: Смяна на професията
    #3416938 - 26.10.2017 22:04 [Re: burjavela]

Все още не съм но след около 4-5 години или докогато ме държат в моята фирма аз ще съм от тези. Ще отварям филма за real estate услуги - реалтор, проперти мениджмънт и така, семейна фирма.

И да съгласен съм с теб, Америка е една от малкото страни които ти дава такава възможност за бизнес.

burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
    #3416939 - 26.10.2017 22:42 [Re: rabbit_is_great]

Дано нещата ти се получат както ги искаш. Успех!

rabbit_is_great
ветеран
**

#3416940 - 26.10.2017 22:45 [Re: burjavela]

Смяната на сферата е малко като жените. Трудно е ако си маймунка да се хванеш за другия клон преди да си се пуснал от предния...освен ако не си наследствен милионер.
Дано и на теб ти се получат нещата.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
Re: Смяна на професията?
    #3416941 - 26.10.2017 22:50 [Re: burjavela]

Занимавам се професионално с всички изброени професии. Снимането ми е парт тайм. Мога да ти говоря поне един час без прекъсване. Най-много пари се изкарват от сватби, но е и най-натоварено. Аз сватби нямам намерение да снимам, ходя като втори фотограв от време на време - търчиш 8-10 часа, повече от сервитьор, дето се вика.

Друго, което може да снимаш са деца и/или модели като си направиш студио. Според чен се насочи към UX/UI design това е нова професия и сега се търсят много. Може да изкараш интензивен bootcamp и след 5 месеца да имаш нова професия и да си на "ти" с нея.

Имай предвид, че м/у снимането за хоби и за работа има голяма разлика. Много по-натоварващо и ангажирщо е, когато е работа.

Като цяло всичко зависи от теб. Фултсйм бизнес да имаш в САЩ си е 24/7 на работа.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

rabbit_is_great
ветеран
**

#3416942 - 26.10.2017 23:05 [Re: Кукера©]

Също и къщи за наеми или продажби, друго си е едни широкоъгълни снимки.......

Кукера©
борец на капитализма

#3416943 - 26.10.2017 23:16 [Re: rabbit_is_great]

Не съм сигурен колко пари се правят от там и какъв периметър се обикаля.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

BecauseRaceCar
Competent man
**

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3416945 - 26.10.2017 23:24 [Re: burjavela]

Ако имаш нещо, в което си станал добър, като хоби или от интерес и сега мислиш, че може да капитализираш върху него, то аз съм 100% за смяна на обстановката.

Но тепърва да не знаеш дори към какво да се насочиш, не ми звучи като добра идея.

Вече всеки с дслр камера си мисли, че е фотограф и с това не можеш да се издържаш. ИТ е твърде общо и също ако не се занимаваш до сега с арт и графичен дизайн, като хоби поне, не виждам как това и с това би бил успешен.

Ако съм на твое място, без да знам каква ти е сегашната професия, бих се опитал да стана най-добрия в това и после бих се отделил в собствена компания, ако е възможно. Няма по-хубаво нещо от това да работиш за себе си.

Кукера©
борец на капитализма

#3416947 - 26.10.2017 23:46 [Re: BecauseRaceCar]

Има bootcamp-ове в нета, които те правят машина за 4 месеца. Един приятел записа това лято без въобще да е дизайнер и да е на ти с компютрите и с $5000 (толкова беше кемпа) и 10 часа на ден пред компа, в продължение на 4 месеца стана доста добър като човек започнал от нулата. Той има желание и му хареса.

Но много важно в тази сфера е как изглежда портфолиото. Примерно неговото портфолио ще е само с проекти от буткемпа, тъй като той не е работил никъде още.

--------------------

BecauseRaceCar
Competent man
**

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
    #3416949 - 26.10.2017 23:59 [Re: Кукера©]

Интервюирах за маркетинг депт няколко подобни кънвъртнали професии с бууткампове и не само, че са далеч от машини, не мисля, че въобще някога ще стигнат необходимо ниво. Портфолиото естествено изключително постно и стил “hello world”

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 38 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2877

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.