ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Новини за Македония
    #3417959 - 07.11.2017 12:34

Добра новина от ЕС за Македония

Единствено Македония е в състояние да изпълни всички критерии за членство в ЕС преди 2023-та година. Това показва проучване за еврошансовете на страни от Западните Балкани, извършено от проф. Тина Фрайбург от университета в Санкт Гален в Швейцария. Изследването е публикувано в портала "EurActiv" и германския вестник "Tagesspiegel". Целта на изследването бе да се определят шансовете на Албания, Македония, Черна гора, Сърбия, а също на Турция да се присъединят към ЕС преди 2050 година.

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/svyat/dobra-novina-ot-es-za-makedoniya_news556065.html

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Re: Новини за Македония
    #3418007 - 07.11.2017 20:36 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Грандиозен финал на турнето OneLove!
Финалният концерт от българо-македонското турне One Love започна с грандиозен старт – публиката остана без дъх и аплодира на крака внушителното изпълнение на музикантите от Българска национална гайдарска асоциация. От цяла България гайдари се качиха на сцената и в синхрон с режисираното светлинно шоу, накараха всички в залата да притихнат. Тишината беше нарушена от бурните възгласи, с които посрещнаха на сцената един от продуцентите на турнето Андрей Арнаудов. Емоционалната му реч докосна душите и сърцата на хората, обединени от любовта. Той обеща през 2018 г. One Love Tour да се превърне в мащабна платформа между България и Македония, представяща културата, музиката, изкуството и кулинарните традиции на двете държави. Турнето ще се разрасне във фестивал с еднодневни и двудневни програми в над 10 града.

Цитат:

Турнето One Love ще остане в сърцата на хората като символ на любовта през граници – обединяваща, чиста, искрена и винаги побеждаваща!

https://www.facebook.com/OneLoveTour.net...e=3&theater

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3418103 - 08.11.2017 11:53 [Re: Бяло Конче]

Въпросът със спора за името на Република Македония между властите в Скопие и Атина днес се намира възможно най-близко до решаването му. Това каза помощник държавният секретар на САЩ Хойт Брайън Ий пред "Гласът на Америка". "Все още остава доста работа, при това и от двете страни... Ще има още преговори, но аз съм оптимист, че ще има решение, защото има желание и в Гърция, и в Република Македония на най-високо ниво, както никога до сега", каза още помощник държавният секретар на САЩ Хойт Брайън Ий.

Прочети повече в Blitz.bg: https://www.blitz.bg/svyat/vashington-s-...news556208.html

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3418454 - 11.11.2017 13:38 [Re: Бяло Конче]

Софија најавува поевтин роаминг со Македонија
Реално е следната година во тек на претседателстово на Бугарија со Советот на Европската унија да биде намалена цената на роаминг со Македонија и другите држави од Западен Балкан, оцени министерот за транспорт, информатички технологии и комуникации, Ивајло Московски.
Како што објасни, Бугарија има подготвено меморандуми со сите држави од Западен Балкан за намалување на цените на роаминг. Тоа се меморандуми на државно, а не на европско ниво, а кои ќе дадат „зелено светло“ операторите да ги намалат цените за разговор, пораки и интернет во роаминг, пренесува БТА.
http://skopjeinfo.mk/sofija-najavuva-poevtin-roaming-so-makedonija

--------------------

Бяло Конче
раванлия

#3418455 - 11.11.2017 13:45 [Re: Бяло Конче]

Вапцаров и македонизмът
Цитат:

Българо-македонският прочит на „общата история“ все трябваше да започне някой ден. Което не се случи нито след падането на Берлинската стена, нито след разпада на Югославия. Как обаче ще заработи мултидисциплинарната експертна комисия на паритетен принцип, предвидена в клаузите на подписания договор за приятелство, добросъседство и сътрудничество между двете държави, предстои да видим. Историци вече изразиха съмнения тъкмо по „експертността“ и „обективността“ на прочитите, каквито едва ли са възможни. Още повече – ако си послужим с едни известни думи на литературоведа Цветан Стоянов от началото на „Геният и неговият наставник“ – че цялата „тази тема е тъмна и болезнена, и дори по особен начин криминална“.

И наистина в дъното на т.нар. „македонски въпрос“ има от всичко по много: фалшиви етнически или антични митологии и идеологическо инженерство; спорове за „естествени“ и „изкуствени“ нации; коминтерновски интернационализъм, гузно смитане под килима на конкретни вини и грехове, че и невероятни лъжи; и най-вече множество смазани човешки съдби. Нарочно не уточнявам кои от камъните в коя градина попадат. Нали с това тепърва ще се занимават експертните комисии, като целта е в хода на разискванията всяка от страните да открие нещо ново (или премълчавано) за себе си в увеличаващата се пролука на времето. Миналото не е някаква вкаменелост и историкът винаги говори за миналото в сегашното.

http://www.glasbgmk.eu/%D0%B2%D0%B0%D0%B...%D1%8A%D1%82-2/

--------------------

GG-BG
неориентиран вопште

Регистриран: 17.10.2017
    #3418788 - 14.11.2017 16:56 [Re: Бяло Конче]

Я гле!!!!!!!
Спомениците на Андон Јанев-Ќосето и на Мајка Тереза, треба први да бидат отстранети, а по нив и тие на Александар Македонски, на Филип Втори и на порта „Македонија“, најави претседателот на Комисијата за „Скопје 2014“ при Министерството за култура, Мирослав Грчев.

http://expres.mk/%D0%B3%D1%80%D1%87%D0%B...2%D0%B5-%D0%BE/

тоа требе да го постираме и во вицовите.

Редактирано от GG-BG (14.11.2017 16:57)

Бяло Конче
раванлия

#3418802 - 14.11.2017 19:54 [Re: GG-BG]

Интересна работа. Всъщност на Филип 2-ри Македонски и ние си имаме голям паметник в град Пловдив(който е носил неговото име - Филипопол. Но паметниците на античните хора не би трябвало да са чак толкова важни, доколкото античността е много, много далеч от нас, обаче защо ще събарят паметника на Андон Янев Кьосето, например, ми е чудно.
Член е на ВМОРО, роден е в Македония, бил е съратник на Яне Сандански и Гоце Делчев. Какъв е проблема? Че е бил българин ли? Кой не е бил? И Гоце Делчев е бил българин. Защо тогава?

--------------------

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3418808 - 14.11.2017 21:50 [Re: Бяло Конче]

Таман на мястото си беше!С гол нож в ръката пред сградата на Върховния съд.За да знаят престъпниците,че прошка няма!Иначе Кьосето е пишман-революционер.Никога не е ходил на школо.Без грам идеология в главата,той е бил идеалният екзекутор на Организацията.Често обаче е вършил екзекуции на своя глава.Общо-взето,няма да има много спорове около премахването на споменика.Най-добре да го пратят в Благоевград и да го поставят на гроба му.Ако не се възпротиви Църквата естествено.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3418810 - 14.11.2017 22:02 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Таман на мястото си беше!С гол нож в ръката пред сградата на Върховния съд.За да знаят престъпниците,че прошка няма!Иначе Кьосето е пишман-революционер.Никога не е ходил на школо.Без грам идеология в главата,той е бил идеалният екзекутор на Организацията.Често обаче е вършил екзекуции на своя глава.Общо-взето,няма да има много спорове около премахването на споменика.Най-добре да го пратят в Благоевград и да го поставят на гроба му.Ако не се възпротиви Църквата естествено.

Паметникът на Кьосето може да бъде просто преместен. Но при всяко положение мястото му не е пред съдебна палата. Паметникът на Васил Чакаларов пък е особено грозен и въпреки че е поставен на обикновено кръгово кръстовище, също трябва да се премахне. За да ме разберете защо съм на това мнение, просто погледнете го:
https://www.google.com/search?q=%D0%B2%D...366&bih=637

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3418812 - 14.11.2017 22:14 [Re: Гай Баньо]

Вярно!Голяма щуротия!

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 44 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2827

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.