ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Разни » Право

Страници: 1
Djandi
неориентиран

Регистриран: 12.11.2017
Служебен отпуск - некоректност на работодателя
    #3418563 - 12.11.2017 16:36

Здравейте ,получих призовка от районно управление за явяване като свидетел във връзка с трудова злополука в предприятието където работя . Началника на отдела ми се обади до административния директор да го попита какъв вид отпуск ще ми бъде пуснат за съответния ден в който ще отсъствам от работа . Директора каза служебен платен отпуск . След получаване на работния ми фиш виждам ,че ми е бил пуснат неплатен отпуск чл.157 ал.1 т.4.В случая ако знаех ,че ще бъде неплатен ,най - малкото щях да се обадя до районното да помоля за смяна на деня . Интересното е че аз съм нормативен работник и в деня на отсъствието ми имах възможността да извадя между 100 и 200 лв . Обаче по този начин с неплатения отпуск губя пари от съответния ден и ми вземат пари от ваучерите и отдържат от една премия която е процент от основната ми заплата . Въпроса ми е : Какво бих могъл да направя за да си получа заслуженото .Птосто чета КТ и не мога да намеря нещо с което да се хвана . Изпитвам желание да ги съдя ,но как ?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
!НА-КОЙ-МУ-ПУКАМодератор
Nevermore

Регистриран: 26.02.2004
Re: Служебен отпуск - некоректност на работодателя
    #3418636 - 13.11.2017 12:38 [Re: Djandi]

Прочетете чл. 157, ал.3 от кодекса на труда:
(3) През време на отпуските по ал. 1 на работника или служителя се изплаща възнаграждение, както следва:
1. по т. 1-3 - според предвиденото в колективния трудов договор или по споразумение между работника или служителя и работодателя;

Прочетете си какво е предвидено в колективния трудов договор, респ. споразумението, за да сте наясно може ли въобще нещо да предприемете.

--------------------
Аз съм човекът, когото тормозеше като малък...
Не бъди безразличен,
Бъди различен!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  !НА-КОЙ-МУ-ПУКА 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 251

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.018 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.