ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
Трябва ли БПЦ да "осинови" МПЦ - ЗА и ПРОТИВ?!
    #3419433 - 21.11.2017 23:06

Изглежда молбата на МПЦ за "майчинство" от страна на БПЦ намира обществена подкрепа: http://tatkovina.info/2017/11/21/научници-јавни-личности-и-новинари-до/

По принцип, работата звучи много добре, даже отлично! Обаче, аз се интересувам какво такъв жест би донесъл на практика?
Какво реално би се променило към по добро?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
Re: Трябва ли БПЦ да "осинови" МПЦ - ЗА и ПРОТИВ?!
    #3419436 - 21.11.2017 23:31 [Re: Негатор]

Хм.Гледам отдолу се подписали наследници на известни македонски родове:Пърличеви,Шапкареви,Развигорови...Дотук,добре.Обаче тая работа ми заприличва като на признаването на Македония.Като я признахме първи,че кво?Освен това,някой смята ли да пита хората в Македония какво искат?А,забравих,че тях никой за нищо не ги пита! Досегашната църква-майка е Сръбската.Обаче ми се струва,че пропускаме нещо...Вранишковски май спечели делото в Страсбург ! И може спокойно да направи алтернативен Синод.А бе,тия вЕрно са българи!

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3419445 - 22.11.2017 02:45 [Re: Негатор]

Цитат:

Изглежда молбата на МПЦ за "майчинство" от страна на БПЦ намира обществена подкрепа: http://tatkovina.info/2017/11/21/научници-јавни-личности-и-новинари-до/

По принцип, работата звучи много добре, даже отлично! Обаче, аз се интересувам какво такъв жест би донесъл на практика?
Какво реално би се променило към по добро?

Самото това, че реакциите в българското общество са положителни, помага на хората като мен, които в разговори със свои приятели, познати, колеги и други сънародници, се опитват да обяснят, че България е единственият ни съсед, който ни мисли добро, или предвид дългогодишното раздалечение, поне не ни мисли лошо. Всъщност - единственият съсед, чиято доброжелателност зависи от нас и нашата такава. За повечето македонци това ще е новина. Дори си мисля, че ще преобърне мнението и на (част от) онези политици от новата македонска власт, които може би първоначално не са били съвсем искрени в провеждането на новата положителна спрямо България политика на Македония.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3419456 - 22.11.2017 10:06 [Re: Негатор]

Моето скромно мнение е: ДА, ТРЯБВА!
П.П.И ще се обоснова, но малко по-късно, че трябва и да поработя.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3419457 - 22.11.2017 10:10 [Re: Гай Баньо]

За себе си си го обяснявам по този начин. Имам брат и сестра. Те си имат отделни семейства, живеят отделно. С тези хора имам обща история - заедно сме израстнали. Една кръв сме. Следователно съм длъжен и с удоволствие го правя, да поддържам с тях отлични отношения, да си помагаме, да си ходиме на гости, да имаме общи проекти, да се защитаваме един друг, ако се наложи и т.н.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3419462 - 22.11.2017 14:16 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

За повечето македонци това ще е новина. Дори си мисля, че ще преобърне мнението и на (част от) онези политици от новата македонска власт, които може би първоначално не са били съвсем искрени в провеждането на новата положителна спрямо България политика на Македония.

Звучи прекалено добре, за да бъде истина. Или както е казала циганката: Ха, дано, дано, ама надали!

Свидетели сме, че в политиката палачинката понякога може да се обърне много бързо. Ама тя, палачинката , може да се обръща и повече от един път.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Гай Баньо
комшията

#3419469 - 22.11.2017 14:42 [Re: admiral]

Цитат:

Цитат:

За повечето македонци това ще е новина. Дори си мисля, че ще преобърне мнението и на (част от) онези политици от новата македонска власт, които може би първоначално не са били съвсем искрени в провеждането на новата положителна спрямо България политика на Македония.

Звучи прекалено добре, за да бъде истина. Или както е казала циганката: Ха, дано, дано, ама надали!

Свидетели сме, че в политиката палачинката понякога може да се обърне много бързо. Ама тя, палачинката , може да се обръща и повече от един път.

Ех, цитираш ме без по-важната част от коментара ми.

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3419472 - 22.11.2017 15:25 [Re: Гай Баньо]

Цитирам тази част, която за мен е по-важната.
За мен е без значения колко ласкави са отзивите и колко силни са потупванията по рамото.
За мен е по-важно колко време ще продължи затоплянето. Дали ще стигне за изграждане на едни нормални бизнес отношения, за преплитане на икономиките, за комуникации на съвременно ниво.
Понеже там, където обществата са икономически и структорно преплетени, на политиците ще им е по-трудно да настроят хората един срещу друг, дори да го решат.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Han_Solo
тук-там скачащ харадъгър

Регистриран: 18.12.2012
От: София
    #3419484 - 22.11.2017 16:34 [Re: Негатор]

То трябва, ама дали може?
Щото желанията на човека може да са безкрайни, за разлика от възможностите, които почти винаги са ограничени.
Първо, БПЦ е най-консервативната институция в България, да не кажа в Европа. За да си размърдат задниците старците, не знам какво да се случи.
Второ, подозирам, че православните ни бракя сърби, руснаци и гърци няма да го одобрят, особено първите. Няма да се откажат лесно от влиянието си в църковните дела в Македония. А без съгласие от всички праволсавни църкви, няма да стане.

Гай Баньо
комшията

#3419485 - 22.11.2017 16:51 [Re: admiral]

Цитат:

Цитирам тази част, която за мен е по-важната.
За мен е без значения колко ласкави са отзивите и колко силни са потупванията по рамото.
За мен е по-важно колко време ще продължи затоплянето. Дали ще стигне за изграждане на едни нормални бизнес отношения, за преплитане на икономиките, за комуникации на съвременно ниво.
Понеже там, където обществата са икономически и структорно преплетени, на политиците ще им е по-трудно да настроят хората един срещу друг, дори да го решат.

Свързани са нещата. Днес българското общество реагира положително на молбата на МПЦ към БПЦ, утре на мен ще ми е по-лесно да убеждавам хората, че България не е враг, в последствие на което вдругиден положителните стъпки спрямо България ще имат по-голяма популярност. Ако това няма да влияе положително на бизнес отношенията, то не знам какво ще. И не може да се сравнява 2017 с 1992, когато България първа призна България, просто защото тогава нямахме интернет, следователно нямахме пряк достъп до обществените настроения в България, пък и днес медиите и източниците на новини не се радват на същото наивно доверие, наследено от времето на социализма. Да не споменавам, че Груйо днес е в такава позиция, че никой не го взема насериозно, включително и ако говори и верни неща.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 131 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5016

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.