ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Канада

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
SerpicoNY
Busy

Регистриран: 19.04.2005
От: София
Търся съвет за емиграция в Канада
    #3421633 - 13.12.2017 13:40

Здравейте,
Търся информация за емиграция в Канада извън точковата система, тъй като не покривам изискванията на програмата. Ще се опитам да бъда кратък и да не стане твърде дълго за читателите. Аз и жена ми сме около 40 години с университетско образование от България и английски на средно ниво, имаме семейна фирма за почистване в София и финансите са добри, но те не са повод да търсим емиграция. Истинските причини са дискриминацията върху хората с увреждания и същата върху малцинствата. Конкретно търсим по – добро отношение и условия на живот. Моята история е съвсем на кратко следната – през 2003 със жена ми бяхме в щатите с цел да търсим политическо убежище, но се отказахме от тази възможност поради тежките условия на търсещите убежище там – без квартира, храна, здравеопазване и т. н. Важна подробност е, че ние подадохме документи и след няколко дни получихме обратна разписка от пощата, че документите са получени от емиграционните власти и след около месец се прибрах ме в България, тъй като останахме на улицата.
Идеята ни е да пътуваме за Канада като туристи, а след това съпругата ми да запише колеж и по този начин да вземем визи, ще купим къща и ще развием бизнес и след известно време да кандидатстваме за визи, но това единствено, ако покрием точките. Идеята ми е имам ли право да подам молба за убежище, но това го обмислям като краен вариант за нас, тъй като случа в щатите от 2003 може да ни навреди, но си мисля, че ако това се случи – да подам молба за политическо убежище в качеството си на човек претърпял много репресии чрез дискриминация. Та си мисля да премълча за молбата в щатите през 2003. Само ме гложди дали не може да се извади тази молба от някои архив или регистър до който емиграционните в Канада да имат достъп. Лично аз не мисля, че могат да ме открият, но все пак си е авантюра, защото ще коства много пари. Ако съм сигурен на 100 % че не могат да ме проверят ще съм много по уверен да пътувам. Тази точкова система е добра за хора с професии, но не и за мен – дребен търговец. Ще се радвам на адекватни отговори и благодаря още от сега.

Редактирано от SerpicoNY (13.12.2017 14:50)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
Re: Търся съвет за емиграция в Канада
    #3421785 - 15.12.2017 18:47 [Re: SerpicoNY]

Цитат:

Идеята ни е да пътуваме за Канада като туристи, а след това съпругата ми да запише колеж и по този начин да вземем визи, ще купим къща и ще развием бизнес и след известно време да кандидатстваме за визи,

На теория сте го докарали, но как стоят нещата с практическото приложение?

Записването в колеж, просто така ли става?
Каква виза ще получиш ти, като съпруг на студентка?
Какво можете да правите с тези евентуални визи?
Имаш ли отговори на тези въпроси?

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

SerpicoNY
Busy

#3421892 - 18.12.2017 18:42 [Re: Nadin]

Със студентска виза има доста условности за да работиш, не е невъзможно, също така съпруг съпруга на студент също има право да работи. Проблема е, че таксите в университет/колеж са доста високи и предполагат да ги имаш за две три години напред. Разбира се ние обмисляме и други варианти освен мразовитата и ветровита Канада, опции в Европа има много и то доста добри. Жените често са по – умни от мъжете и в случая жената излиза с доста добри идеи като канарските острови - работиш и живееш и се радваш на чудесен климат, добри цени и хубави имоти. Добра алтернатива е и Ирландия – имаш си права и си живееш и работиш, а като климат е по - добре от канада - мека зима и прохладно лято. на канарите е вечно лято без жеги.

Редактирано от SerpicoNY (18.12.2017 20:13)

NadinАдминистратор
Charmed

Регистриран: 17.05.2002
От: The Windy City
    #3421904 - 19.12.2017 01:36 [Re: SerpicoNY]

Начинанието с Канада, за мен, изглежда трудно, защото е обвързано с много неизвестни.
Относно живот на остров, там също е добре детайлно да се огледат нещата, особено мястото, което спомнаваш, имайки предвид ситуацията.

Преди няколко години, съпругът ми имаше предложение за трансфер на един от Вирджинските острови. Компанията им отваряше нещо ново там. Имаше увелечение на заплатата, плащаха ни преместването, наем на къща там и не си спомням още какво, но беше доста атрактивно.
Заех се доста ентусиазирано да чета и проучвам. Оказа се, че въпреки всичките положителни неща, живота на остров, не е толкова атрактивен, колкото изглежда на пръв поглед. Освен това, единственият българин на острова, се оказа, освен съфорумец и братовчед на съпруга ми беше ни полезно.

Както и да е, не се преместихме и не съжалявам, е, понякога през зимата си мисля, какво ли би било да сме там, а не тук.
С две думи, казано накратко, обмислете всичко много добрем, направете проучвания от гледна точка на доставки до островите, бърз транспорт при нужда, медицинско обслужване/болница, училища, сигурност, ниво на престъпност, работа и пр. неща, които са все важни.
Късмет!

--------------------
Ако искаш да бъдеш чут, първо се научи да слушаш.

SerpicoNY
Busy

#3422223 - 25.12.2017 17:23 [Re: Nadin]

Благодаря за отговора! Весела Коледа!

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3422788 - 02.01.2018 20:11 [Re: SerpicoNY]

Преди няколко години когато направиха Чехия и Словакия безвизови за Канада, и от там много такива като теб от дискриминираните малцинства се опитаха точно това ( разтърси се из Гугъл и ще прочетеш ) .
Разбира се никой не получи убежище шото никой не може да даде задоволителен отговор на въпросите - " Защо тук го търсите това убежище, а не в ЕС , още повече сте членки на ЕС " и " Защо дойдохте чак сега ".
Резултата - и Чехия и Словакия обратно с визи, докато се споразумеят и решат проблема !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

SerpicoNY
Busy

#3423958 - 13.01.2018 02:25 [Re: Ян Бибиян™©]

Да гледах в youtube разни документални филми за роми от Чехия и прави впечатлени, че масово им отказват статут на бежанци, но има част от тях които обжалват и печелят хуманитарен статут. Лошото е, че масово се кандидатства за този статут в Онтарио където и масово се отказва този статут. Разбрах от един репортаж, че първото нещо което се прави е да се установи дали си избираем да подадеш такава молба и по пътя на логиката е ясно, че те проверяват дали си аплайвал в миналото в друга страна за да могат бързо да изчистят тези като мен. Реално циганското положение е същото и в западна Европа, но наистина човек относително по – добре се чувства в западна Европа в сравнение с източна, защото съм бил и го знам. Просто си мислех, че в новия свят е различно, но стар или нов свят - вече всичко е една „КОЧИНА“, просто човек само се заблуждава в някой неща. Дали тук или в чужбина вече не е толкова важно, просто човек търси порядък, законност, нормални правила и нормална среда, но за жалост в БГ тези неща липсват, липсват и много други и за това ще се местим. Дали в Испания или Ирландия все ще го измислим, само да сме живи и здрави.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3424203 - 15.01.2018 16:34 [Re: SerpicoNY]

Цитат:

Просто си мислех, че в новия свят е различно

Какво точно си мислеше че ще е различно в новия свят ?

Че ще приямат всички от кол и въже, ще им дават жилища, соцЯли и други придобивки само защото някой е поискал така, или е " дискриминиран " еди си къде ?

Разберете хора, НИКОЙ не ви е длъжен по никакъв начин за нищо

--------------------

MiraUSA
пристрастен

Регистриран: 01.06.2014
    #3424228 - 15.01.2018 21:48 [Re: SerpicoNY]

Цитат:

през 2003 със жена ми бяхме в щатите с цел да търсим политическо убежище, но се отказахме от тази възможност поради тежките условия на търсещите убежище там – без квартира, храна, здравеопазване и т. н. Важна подробност е, че ние подадохме документи и след няколко дни получихме обратна разписка от пощата, че документите са получени от емиграционните власти и след около месец се прибрах ме в България, тъй като останахме на улицата.

Направили сте грешка, че не сте изчакали интервюто за убежище. В периода около 2002-2003 вярваха на почти всяка "циганска" история и даваха убежище. Убежището ти дава само право на легален престой и работа, не и на финансова помощ, жилище и други. Тогава се намираше и по-лесно работа и без документи, особено в сферата на почистване. Не знам къде, как и при кого сте попаднали, и защо реално сте се върнали в БГ. Това ви е било голям шанс. Не знам и "историята" ви каква е била. Не сте се притеснявали за безопасността си и сте се върнали. Това може да излезе наяве при Канадските власти. Винаги питат дали сте ходили в други държави и по каква причина. Ако не ви се работи и искате да преживявате на помощи в друга държава, това е друг въпрос, но така не се купува къща, бизнес и други подобни идеи със щастлив край.

Ян Бибиян™©
вагабонтин

#3424242 - 16.01.2018 01:02 [Re: MiraUSA]

Мира, ти тук в САЩ да си виждала хора от това малцинство ?
Аз не съм, и знаеш ли зашо ?
Ми щото тук няма соцЯл, безплатни жилища и други подобни , а пъ номера с дискриминацията хептен не върви !
В САЩ трябва да се запрятат ръкавите !!!

--------------------

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 1 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Lothian 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5415

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.