ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Относно истинността на обявите за жилища
    #3421664 - 13.12.2017 19:55

Случвало ли ви се е да попаднете на обява за жилище под наем (или за продан), която да е от типа "твърде хубаво, за да е истина", но след като отидете на оглед да се окаже, че наистина е толкова добро?

На нас ни се случи подобно нещо тази седмица - търсехме жилище с безумни критерий за района, в който живеем и вече седмици наред не намирахме това, което търсим. Тъкмо се бяхме примирили, че ще се налага да се местим извън града и изведнъж изскочи въпросната обява, към която бяхме много скептични, но след огледа се оказа, че действителността отговаряше на снимките и информацията в обявата. Проучих фирмата, която отдава жилището под наем и въпреки многото негативни ревюта (имаше и позитивни), с жената решихме да рискуваме понеже мястото си беше златна мина. Естествено, след като подписахме почнахме да си мислим всякакви лоши сценарий и сега стискаме палци всичко да е наред и като се нанесем да не ни падне покрива на главата.

Та, въпроса ми беше дали някой е рискувал с подобно нещо и дали накрая му се е отплащало с добро или лошо? До колко вярвате на такива обяви и с каква нагласа подхождате? Къде и какво проверявате преди да подпишете?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
Re: Относно истинността на обявите за жилища
    #3421675 - 13.12.2017 21:12 [Re: burjavela]

Има голяма разлика м/у купуване и наемане на жилище. В първият случай ти си отговорен за бъдещите рмонти по жилището, във втория - не си.

Интересно ми е какви са били отрицателните ревюта и кое е било толкова примамливо за вас в случая? Има един фактор наречен съседни, който винаги може да е изненада и никога не може да бъде предвиден.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

rabbit_is_great
ветеран
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3421678 - 13.12.2017 21:37 [Re: Кукера©]

Да и дори в 70-80процента та дори и повече от случайте да е вярно, че с нарастването на цената, образоваността нараства, имам предвид цена с - хора главно с хай скул, цена сх2 хора с бакалавър, цена сх3, хора с магистър, доктор, етц не винаги е вярно.
Може да си в супер скъпарски квартал и до теб да има водопроводчик, а от другата ти страна някъв си с мобилен бизнес за кучешки грууминг или пък трети прост кратун ама явно богат.

Та....така аз до сега не съм го правил но има ли някой дето като е купувал нещо, е обикалял и звънял по съседите да пита за квартала, не толкова да пита, колкото да види съседите. То и това не е гаранция, че след 1 година няма да се сменят де....

Също и друг въпрос аз до сега не съм го срещал, но чували ли сте за НОА дето да има изискване за живущите да имат определено равнище на образование.

П.С нямам против цвят, вид, и т.н на хората от сега да кажа нищо...стига да са образовани - доктори, инженери, химици, етц.

burjavela
старо куче

#3421679 - 13.12.2017 21:50 [Re: Кукера©]

В случая говорим за наемане на жилище. Негативните мнения бяха от сорта на лош мениджмънт и обслужване при проблеми, лошо отношение или липса на внимание при повикване за ремонти и т.н. Същевременно други казваха обратното. Явно много зависи от това на какъв обект ще случиш, а и винаги го има фактора със тролове (конкуренция), които пишат негативни ревюта, за да смалят рейтинга на компанията.

Доста неща ни харесаха в офертата, които в града се намират трудно. 2BR + 1.5 бани, дек, пералня/сушилня, плаща се само ел. и най-важното - личен гараж!!! за по-малко от 2к/месец си е супер евтино и то за апартамент в централната част на града. Прав си за съседите, но в случая хубавото е, че под и над нас няма никой, въпросът е до нас дали няма да са шумни. Настоящият тенант каза, че е супер тихо и не е имал проблеми, но знам ли го дали казва истината...

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3421697 - 13.12.2017 22:45 [Re: burjavela]

Цитат:

Настоящият тенант каза, че е супер тихо и не е имал проблеми, но знам ли го дали казва истината...

А има ли причина да те лъже?

В крайна сметка, дори и да има проблем, нали си подписал лийз за 1 година. И на шиш да те въртят ше я изкараш. Но така, като те слушам, не ми изглежда да си поел някакъв сериозен риск. Айляк.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Склададжията
бутилкаджия

Регистриран: 19.05.2012
От: Мазата
    #3421716 - 14.12.2017 14:23 [Re: rabbit_is_great]

Да звъниш по вратите и да питаш хората какво са завършили и какво бачкат ми звучи малко повърхностно. Освен външен оглед е добре да потърсиш информация от нета за крайм- рейт , мнения на приятели, колеги..

MилeH

Регистриран: 02.12.2008
От: NYC
    #3421728 - 14.12.2017 16:48 [Re: burjavela]

ако е само заради мениджмънта и дребни ремонти, просто има много мрънкачи. и други, които пишат отмъстителни ревюта . гледай ги, ама си имай едно наум.

peshobass
заслужил ветеран

Регистриран: 28.11.2005
От: Newton, MA
    #3421742 - 14.12.2017 21:02 [Re: burjavela]

Незнам как е при вас,но при нас зимата няма такова търсене като през лятото и може и да излезе нещо на разумна цена?За ревютата незнам,принципно всички ландлордове са циций и отлагат до последно и ремонт и каквото и да е!Честито и не го мисли много!

burjavela
старо куче

#3421744 - 14.12.2017 21:31 [Re: peshobass]

Пешо и при нас зимата е труден период за търсене на жилище. Мерси за включването и на теб и на останалите.

Страници: 1

Допълнителна информация
1 регистрирани и 24 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 676

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.024 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.