ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
tanchenceto
неориентиран
*

Регистриран: 05.11.2012
Re: Промени 2017
    #3414798 - 05.10.2017 13:58 [Re: Rammpo]

Здравейте и от мен. И ние с моето семейство сме тръгнали към тази мечтана Австралия. Моля помогнете с информация, ако межете. Ще ви кажа накратко нашата ситуация.
Живеем в Англия от години, братята на майка ми са в Австралия от 15 години, та те ще ни бъдат спонсори за виза 489 . Дотук добре, аз съм завършила психология- Магистър в България, имам 1 година стаж, професията ми е в листата. Само че, от имиграционните ( говорих с тях по телефона ) ми обясниха, че за тях за тази виза е достатъчен IELTS Generel, но в сайта на APS Australia изрично пише, че изискват IELTS Academic. Как да разбера кой тип изпит трябва да покрия. Зависи ли това от визата ми? Опитах се да се свържа с тази организация- греда, никой не ми отговори на емайла. Моля дайте съвет и идея!
Благодаря

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Rammpo
новак

Регистриран: 21.09.2015
    #3414964 - 07.10.2017 00:28 [Re: tanchenceto]

Привет,
Действително във вашия случай се нуждаете от Academic модул на IELTS.
В сайта на организацията искат за положителен assessment минимум 7 на всеки един от компонентите. Вие можете да предоставите тези резултати и пред имиграционните, но Academic модула е една идея по сложен от General. Това което можете да направите е да се явите на Аcademic за assssment-a, и след това на General модул да гоните 8, за да вземете максимален брой точки и пред имиграционните.
Никой не Ви задължава да използвате резултата от един тест и пред двете институции.

За Ваша информация Академичния модул се различава само в четенето и писането. Говоренето и слушане е еднакъв и за двата модула.
При четенето има един дипълнителен и малко по-сложен текст, а при писането вместо писмо се дава освен есе и рецензия на графика или някакъв друг вид ститистически данни.

Дано съм бил полезен.

Успех Ви желая

sakuranbo
неориентиран

Регистриран: 15.12.2017
    #3421817 - 15.12.2017 22:33 [Re: tanchenceto]

Привет,
Интересно ми стана за изискванията по език и погледнах на сайта им, където са си го написали хорицата, какво биха искали преди да ви вземат парите :
https://www.psychology.org.au/membership/qualifications/FAQ/#s5

Аз лично съм карала IELTS , но сега е станало модерно и PTE - явно индийците са открили начин на бъгнат системата и изкарват невероятни резултати тази година, не че се съмнявам в перфекният им английски, но имам съмнения за правописа :-)
Сега сериозно, ако е IELTS Academic с мин.7 по всеки модул и изисквания за брой явявания - няма да е лесно и не го карайте в БГ (винаги режат по субективните модули), на мен разликата в оценките ми беше повече от 1.5 точки в полза на Нова Зенландия , пък на хората там уж им е native ... не разбирам де, в БГ може пък да го владеем повече този език (както и всичко друго). Аз изкарах 8 , не е мисията невъзможна, спокойно в UK ще се мине с 7.
За PTE : нямам опит, но е хубаво да се разучи като вариант, така или иаче може да ви се наложи да е опция 2 , ако не стане с IELTS ot 1 път да не се чакат 6 месеца и т.н.
Моят съвет : ако само това е останало за всички докс - подгответе се добре и ако трябва карайте всички изпитни варианти :-)

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3513

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.