ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Yo_Tosh_90
неориентиран

Регистриран: 04.01.2017
Удължаване на туристическа виза САЩ
    #3422043 - 21.12.2017 22:45

Здравейте, предварително се извинявам, ако вече има такава тема, но тъй като търсих и не успях да открия нищо... В момента съм в САЩ с туристическа виза В2 и искам да я удължа за още 6 месеца и въпроса ми е възможно ли е с удължаването на визата да мога да влизам и излизам от САЩ, т.е. да се прибера до България и после пак да се върна?

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
bobi_86
умерен оптимист

Регистриран: 07.10.2016
Re: Удължаване на туристическа виза САЩ
    #3422050 - 22.12.2017 00:01 [Re: Yo_Tosh_90]

Правиш ли разлика между срок на валидност на визата и срок на разрешен престой на пребиваване ?

MapTo_D
почетен член

Регистриран: 24.06.2016
    #3422061 - 22.12.2017 11:03 [Re: bobi_86]

А ти защо не спреш да остроумничиш, а не вземеш да отговориш нормално на някое питане? Или така е по-лесно?

До питащия:Визата ти изтича или изтича срока, който са ти дали като максимум при влизането в САЩ?
Ако е първото - трябва да кандидатстваш за нова виза.
Ако е второто - печата, който са ти ударили на влизане е максималния срок, в който може да си в САЩ. Спокойно може да се прибереш в България и след това пак да отидеш. НО! Имай предвид, че ако си стоял 4-5-6 месеца в САЩ, прибереш се за 1-2 месеца в България и после пак искаш да отидеш има голям шанс да се осъмнят в намеренията ти. Защото, за да стоиш толкова време ще ти трябват и не малко $$$. Като нищо офицера ще реши, че отиваш не с цел туризъм, а да работиш нелегално и ще те натоварят за следващия самолет за Европа.

bobi_86
умерен оптимист

#3422068 - 22.12.2017 14:11 [Re: MapTo_D]

Не стана ясно кое изтича: срока на визата или срока на престоя. Затова съвсем резонен ми е въпроса.

Ако изтича срока на визата, може да остане легално в САЩ, стига да не е изтекъл срока на престоя. Като кандидатстването за нова виза се извършва пред американското посолство в БГ.

Ако изтича срока на престоя, връща се или предприема процедура за удължаване на срока. При която процедура има условия: сегашният престой да е все още валиден, да няма криминални прояви, да има валиден паспорт.
Подава формуляр I-539 Application to Extend/Change Nonimmigrant Status и чака решението на USCIS.
Ако сегашният му престой изтече, преди да бъде одобрено удължаването му, става out of status. При одобрена молбата за удължаване на престоя, удължаването се счита за валидно от момента на изтичане на предишния престой. А периода на изчакване от out of status става в легален престой. При не одобрена молба остава out of status от момента на изтичане на първоначално разрешения престой. Като от момента на отказа вече е в unlawful status.

Колкото до работа с туристическа виза, ако веднъж номера е минал, не значи че ще минава всеки път. При съмнение от страна на имиграционния служител има възможност да получи забрана за влизане или ако все пак го допуснат да получи кратък срок на престой.

MapTo_D, take it easy !

Yo_Tosh_90
неориентиран

#3422284 - 26.12.2017 22:21 [Re: bobi_86]

Първо да ви честитя Коледа, бъдете живи и здрави и много щастливи Благодаря ви за отговорите. Не знам обаче дали ми разбрахте въпроса...За това по-надълго ще обясня...Аз съм с шестмесечна туристическа виза, която изтича утре на 27.12.2017, при влизането ми дадоха позволен престой 6 месеца (до 12.03.2018) и тъй като искам да се пребирам до БГ и после пак да се върна, искам да си удължа престоя за още 6 месеца, т.е. до 12.09.2018. Не знам с такова удължение на престоя обаче дали имам право в периода от 12.03 до 12.09 да излизам и давлизам обратно в САЩ.Това ми беше и основния въпрос. Не искам да се връщам в БГ и от там да кандидатсвам за нова виза, тъй като има вариант и да ми откажат, т.е. не ми се рискува. Относно парите, които трябва да показвам, това не е никакъв проблем. Благодаря предварително, че ми отделяте време за да помогнете

Редактирано от Yo_Tosh_90 (26.12.2017 22:31)

grogyy
рекордьор

Регистриран: 01.11.2010
    #3422290 - 27.12.2017 00:52 [Re: Yo_Tosh_90]

На визата си имаш изписано Entries. Под надписа трябва да е отбелязана буква - S (single) за еднократно влизане или M (multiple) за многократно.
И да питаш във форума, няма кой да ти отговори, защото освен това зависи също от преценката на препитващия в посолството, както и от граничните тук на място.

MapTo_D
почетен член

#3422308 - 27.12.2017 09:18 [Re: Yo_Tosh_90]

Много странно, че са ти дали 6 месеца позволен престой, след като си влязъл през септември /поне така ги смятам нещата/, а визата ти изтича декември същата година!? И каква изобщо е тая туристическа за 6 месеца!?
Аз имам опит само с това, как се удължава виза след като си се прибрал в България. И не мога да помогна,дано има някой, който е по-навътре с нещата. Но си мисля, че ти от 28.12.2017 ще си в положение - извън статут, и в тоя ред на мисли наистина може да ти откажат друга виза, ако се прибереш в България и кандидатстваш.

bobi_86
умерен оптимист

#3422313 - 27.12.2017 12:51 [Re: Yo_Tosh_90]

Има две положения:
1. Позволен престой от 6 месеца с туристическа виза може да се поднови с още до 6 месеца, след което задължително напускаш САЩ.
2. В рамките на 12 месеца, престоя в САЩ препоръчително следва да е по-малък от престоя в твоята страна.
Разбирам, че влизаш в процедура по удължаване на престой. Какъв ще бъде резултата зависи от USCIS. Следователно да коментираме хипотези без да са настъпили събитията е несъстоятелно.
Изказваш съмнение, че вероятно няма да получиш нова виза. Искаш да останеш със старата, въпреки че е изтекла, за максимален престой от време. Твърдиш, че парите не са проблем. От споделеното от теб до тук, оставам със съмнение, че работиш нелегално. 12 месеца са твърде дълъг срок за туризъм. Според мен, вероятността да ти откажат удължаване на срока на престой е реална.
Но какво ще бъде развитието по твоя случай, имат думата имиграционните, няма как да получиш еднозначен и миродавен отговор от форума.

Yo_Tosh_90
неориентиран

#3422330 - 27.12.2017 17:40 [Re: grogyy]

Сега виждам,че пише М, но като визата ми е до днес 27.12.2017, а позволения ми престой е до 12.03.2018, това значи ли че мога да напусна САЩ и после пак да се върна до 12.03. или просто престоя ми в САЩ е позволен до тази дата?

MapTo_D
почетен член

#3422331 - 27.12.2017 17:44 [Re: Yo_Tosh_90]

Щеше да можеш, ако визата ти не изтичаше днес. В твоя случай - трябва да кандидатстваш за нова виза...

Страници: 1 | 2 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 14 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 785

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.