ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
mk_e_bg
пристрастен
*

Регистриран: 08.07.2016
Re: Правописът на "македонски" "език" поправен
    #3448938 - 28.10.2018 00:50 [Re: Бяло Конче]

Да се махнат "българизмите" от рода на Помош вместо помоќ, надеж вместо надеѓ

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3448962 - 28.10.2018 16:29 [Re: mk_e_bg]

Е, няма как! Което е махнато - махнато. Не виждам причина да се махат българизмите поради една проста причина - те са равностойни и равнозначни в двата езика, доколкото имаме две норни на един и същ език.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

mk_e_bg
пристрастен
*

Регистриран: 08.07.2016
    #3455053 - 30.01.2019 08:09 [Re: Бяло Конче]

Колко голяма съюзничка на Българско всъщнос' е това Немско, личи и може да се разбере от по-долните статии от държавната немска новинарска агенция, Дойче Веле, "македонска" редакция. Повтарям "държавната" агенция, тоест държавната външна политика.
Цитирам от "професор" Требст ("по-македонский" ТреПст):

https://www.dw.com/mk/штефан-требст-за-јазикот-и-историјата-не-може-да-се-преговара/a-16935677

"Голем дел од политичката елита во Бугарија е на мислење дека потенцијалното членство на Македонија во НАТО и ЕУ треба да се искористи како средство на притисок за да се обезбеди еден вид договор со Скопје во врска со дефинирањето на македонскиот јазик, историјата на Македонија, еден вид јазични формулации со што ќе се подвлече дека до есента 1944 тие (н.з.јазикот, историјата) биле дел од бугарската национална историја, а потоа, преку ноќ - започнува историската епоха на македонската историја"
"Затоа и лесно може да се претпостави дека од македонска страна по ова прашање нема да има подготвеност за компромис, зашто невообичаено е работите како јазикот, историјата и сл. вака да се третираат. Тие не се категории на кои еден народ може да има право или не. Во најмала рака не може еден јазик туку така да се означи. Јазиците меѓународно не се признаваат, туку тие се едноставно тука, постојат. Се признаваат или не државите. Иако има случаи да не бидат признаени и тоа нема големо значење, зашто има многу земји кои постојат иако не се меѓународно признаети."

Веома и врло про-бугарски, нали така?

https://www.dw.com/mk/спорот-со-името-во-свеста-бргу-ќе-избледи/a-3881888

https://www.dw.com/mk/еп-без-почеток-на-...k-4727-xml-mrss

https://www.dw.com/mk/повторно-грчко-вет...k-4727-xml-mrss

https://www.dw.com/mk/молк-во-атина-пред...k-4727-xml-mrss

https://www.dw.com/mk/безглавите-грци-го...k-4725-xml-mrss

https://www.dw.com/mk/како-до-компромис-...k-4723-xml-mrss

https://www.dw.com/mk/по-грчките-избори-...k-4723-xml-mrss

Според Herr Professor, "работи" като езиците и историите не се третират. Това обикновено, общо взето. По-специално, когато стане въпрос за болни работи като "македонски" "език" и "македонска" "история", те очевидно се третират, даже се налага да бъдат третирани. Например със заплаха за вето към членството на БЮРМ в ЕС и НАТО.

Ама какво имаме ние тука? Един "немски" професор? Как така немски? Сигуро ли е че е немец? Според нацистката теория, само немците с жълта или червена коса са истински немци. Така че въпросният професор повече прилича на грък отколкото на обикновен немец.
Той всъщност не е немец, а може би, асимилиран французин/италианец.

В интерес на истината, в най-последно време немците са си дали сметка че не могат да предадат исторически стойностни съюзници като българи, защото това ще бъде сигнал за тревога и за хърватите, унгарците, украинците, албанците, словаците и т.н., освен че не е добро за имиджа им. Така че, струва ми се, са станали, отново, про-български настроени, обаче без да оттеглят подкрепата си за "македонците". Струва ми се че понастоящем немците подкрепят "македонците" само против Гръцко, а не и срещу Българско.

Германец и българка отричат Баташкото клане

https://www.vesti.bg/novini/martina-bale...hite-si-1035810

Мартина Балева потресе Хумболтовия университет с нов брой на труповете от Батак

https://www.flagman.bg/article/25843

Учената мома Мартина Балева взела 2000 евро да докаже, че клането в Батак е българска раздувка

https://frognews.bg/obshtestvo/aktualno/...a-razduvka.html

Деконструкцията на българската Голгота

https://www.pravoslavie.bg/%D0%B0%D0%BD%...BE%D0%BB%D0%B3/

"6. Друга стратегическа цел е чрез деконструкцията на “Мита за Батак” да бъде деконструиран “Ислямът като вражески образ” в “трансевропейското антиислямско обществено мнение”.
7. Несъобщената стратегическа цел на проекта (ако използваме стилистиката на неговите автори) е реситуиране на Турция в европейския контекст чрез реабилитация на тираничната Османска империя и на ислямския фундаментализъм.
Какви са “научните” аргументи на проекта?
Турското робство е мнимо. Априлското въстание е селска свада. Баташкото клане е мит. След Освобождението (мнимо, разбира се) българите изпадат в масова амнезия, не помнят робство, въстание и кланета, в националната памет зейва пропаст (хиатус според Балева). Орда русофили като Макгахан, Скайлер, Юго, Гарибалди, Беъринг, Гладстон и прочее запълват въпросния хиатус със злонамерени антиосмански и антиислямски фалшификации, и така създават един изкуствен конструкт, наричан кой знае защо историческа истина и национална памет."

Редактирано от mk_e_bg (30.01.2019 08:45)

Бяло Конче
раванлия

#3455078 - 30.01.2019 19:26 [Re: mk_e_bg]

Англичаните са го формулирали доста добре. А преди тях - римляните. Ако перифразирам - важи и за България, а и за всяка друга страна при тази геополитика. Няма приятели, а има само интереси.
Докато интересите съвпадат - държавите са и приятели, но ако не - стават врагове.
Така, че гледай интересите и тогава крои шапките.
А ако нещо от политиката или геополитиката не ти е ясно - възползвай се от мъдростта на римляните - виж, кой има интерес и всичко ще ти се изясни.

--------------------

GG-BG
неупатен уопште

Регистриран: 17.10.2017
    #3455214 - 02.02.2019 11:13 [Re: mk_e_bg]

Турското робство е мнимо. Априлското въстание е селска свада. Баташкото клане е мит. След Освобождението (мнимо, разбира се) българите изпадат в масова амнезия, не помнят робство, въстание и кланета

По време на робството, ако откраднеш овца те осъждат до три месеца затвор(варвари азиатски), докато в демократична Англия те изпращат на заточение в колониите(т.е. на печеливш гурбет), а в Русия още по-демократично те обесват(благородно те изпращат в по-добрия свят).

Баташкото клане е клане, извъшено от българите от бедните мизерни родопски махали Барутин, Доспат и др., живеещи в тотална мизария, безсловесни, безписмени и т.н. върху българи от богатото градче Батак.
Намерете в нета книгата на Йорден Венедиков за да прочетете истината.
Убити, изчезнали 1900 души(вероятно наистина убити - около 600 души, другите(жени и деца) са отвречени, но са отгледани като свои.
След това, се извършват още по зверски кланета върху тези мюсулмани.
По причина на предполагаеми роднински връзки са мълчаливо забранени сватбите между батачени, барутинци и т.н.
Априлското възстание е с мащаба на няколко малки бунта, прераснали по провакативни причини в нападения над турски и цигарнски села и махали, с цел да се провокират обратни нападения, убийства, и светът да види загнилостта на империята.
Казано накратко, "възстанниците, пробили турската блокада(Батак) и се оттеглили в планината. За тях са останали невинните избити и отвлечени.
защо Васил Петлешков не предаде Копривщица и там нямаше кланета, а бенковски избяга, доволен, че е "отворил рана" с кръвта на невинните.

След Освобождението, в много статии и речи е казано, че "под турско" не е имало такива грабежи, измами и разбойничества.
Четете Захари Стоянов за положението в Кнажеството, в сравнение с Източна Румелия.

--------------------
Ние тука во БГ думатиту го ручаме со притките, а матеницата я кусаме со скачоците....together....ааа....топтан.

А Аз
Б Буки
В Веде и
Г Глаголи -
Д Добро
Е Есть!
Й Йе
Ж Живете
S Дзело на
З Земли
И и
К Како
Л Люди
М Мислете!

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3455225 - 02.02.2019 15:23 [Re: GG-BG]

Петлешков и Копривщица...внимавай малко бе,човек.В Брацигово няма кланета поради друга причина.Местните зидари/масони/ са известни със строежите си в цялата империя.Между другото те са преселници от Костурския край откъдето идват в края на 18 век.Пари,връзки и влияние...това е причината брациговчени да се отърват сравнително по-леко от комшиите си.

GG-BG
неупатен уопште

#3455227 - 02.02.2019 16:49 [Re: Лаф моабет]

Прав си, прав си..не се замислих..
Но исках да кажа, че има въстаници и "въстаници". Едните загиват заедно с народа си, който са побунили, други бягат и изоставят безпомощни жертви.
Тези, които бягат са платени рубладжии, чиято цел е да се стигне до конфликти и издевателства.

--------------------
Ние тука во БГ думатиту го ручаме со притките, а матеницата я кусаме со скачоците....together....ааа....топтан.

А Аз
Б Буки
В Веде и
Г Глаголи -
Д Добро
Е Есть!
Й Йе
Ж Живете
S Дзело на
З Земли
И и
К Како
Л Люди
М Мислете!

GG-BG
неупатен уопште

#3455495 - 08.02.2019 13:26 [Re: GG-BG]

Гледах снощи дебата между две много колоритни личности - Ристо Никовски и Тодор Пендаров..най-вече заради Пендаров(МКД националист), който като палне моторетката започва за произнася думите с български акцент и ударение.
Снощи обаче и двамата надминаха себе си.
От Пендаров чух едно прекрасно литературно защО, вместо зОшто, КаквА е рАботата(МКД ударение на трети слог рабОтата).
От Никовски чух ясно артикулирано "съдържание" с акцент "ъ"-тата, вместо содржина.
Преди това Пандов(който също е "сув кербит") сменяше артикулацията от сръбоподобнофонетична към литературен, книжевен софийски говор.
Дори и той каза "КаквА е рАботата).

--------------------

А Аз
Б Буки
В Веде и
Г Глаголи -
Д Добро
Е Есть!
Й Йе
Ж Живете
S Дзело на
З Земли
И и
К Како
Л Люди
М Мислете!

Редактирано от GG-BG (08.02.2019 13:27)

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3455499 - 08.02.2019 15:01 [Re: GG-BG]

Въобще не се ми интересни тие.

--------------------
немам доказ, али тврдам

Бяло Конче
раванлия

#3455501 - 08.02.2019 15:25 [Re: GG-BG]

Бугарско влияние!

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 40 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 7392

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.035 seconds in which 0.012 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.