ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)
Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
Re: Новини за Македония +
    #3423939 - 12.01.2018 23:05 [Re: Лаф моабет]

Цитат:

Би трябвало в Македония да има дебати по въпроса.

Абе не съм много сигурен дали това би било полезно, защото това ще даде златен шанс на груевистите да залеят отново населението с ментална отрова.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3423942 - 12.01.2018 23:13 [Re: Simulant]

Нема да има ниту дебати, ниту референдум. Прашањето за името ќе се затвори со меѓудржавен договор и веќе има информации во одредени медиуми дека се формирани работни групи предводени од министрите за надворешни работи на МК и ГР. Инаку зборот Македонија ќе се содржи во името на државата тое е веќе сигурно, дури и самиот Каменос ретерираше од тврдите ставови посебно после остриот одговор на грчкото МНР на повиците на ГПЦ за име без зборот Македонија.

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3423943 - 12.01.2018 23:22 [Re: balkanec]

А защо гърците държат името да бъде без превод на други езици?Или нещо съм недоразбрал?Примерно:Nova Makedonija а не New Macedonia.

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

balkanec
заслужил ветеран

#3423949 - 12.01.2018 23:55 [Re: Лаф моабет]

Според некои грчки политичари, терминот Macedonia е всушност термин кој ја означува нивната, грчка Македонија, па затоа би сакале името да биде пишувано на македонски јазик, т.е. на словенскиот превод што би рекле тие, и заедно со одредницата Нова или Вардарска јасно да ја разликуваат РМ од грчката Македонија.

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3423972 - 13.01.2018 05:43 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Цитат:

Цитат:

Кон, де бе егати, я се информирайте малко и ти и "румънският" #$^$@#^ преди да се заемате да казвате нещо. Гърция приема думата Македония в името, това е официалната и' позиция от доста години. Преговаря се за това кое да е прилагателното преди думата Македония в името. Точка по въпроса.

Щом нещата са опрели до прилагателното а думата "Македония" е извън съмнение, значи до три месеца спора ще бъде решен.

Всъщност най-шумни в декларирането на тази позиция бяха по времето на Груйо (демек "ето, отстъпихме от първоначалната си позиция, ние сме конструктивни"), вероятно защото знаеха, че момчето няма да приеме и че работи в тяхна полза.

А бе ти шизофренин ли си? Гърците по времето на ГруеФски вече са били в икономическа криза и под огромен натиск от нацистка Германия и САЩ (както и сега впрочем) които споделиха претенциите на БЮРМ за "етническо-македонско малцинство" и сепаратизъм там и искрено са се надявали че ако предложат нещо компромисно диктаторът (подкрепен от нацистите и САЩ) ще да се съгласи с компромиса. Понастоящем изглежда че Германия и САЩ вече не толкова строги и сурови към Гърция защото те бяха се излагали с нейната "поддръжка" за диктаторски режим и смешна държавица населена от българи предатели и албанци която няма нито едно историческо право над съседката й но, въпреки това, иска да краде територии от нея.
Нова Македония определено ще даде по-малко поводи за ревизионизъм и иредентизъм от Северна/Горна/Вардарска Македония, обаче аз силно се надявам че името няма да включи думата Македония, тоест нещо като Централна Балканска Република или Повардарието.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3423990 - 13.01.2018 12:55 [Re: Гай Баньо]

Цитат:

Гърция приема думата Македония в името. Въпрос е колко искрено е възнамерявала да го приеме и да затвори този спор с нас, обаче такава е позицията и', която декларира официално от доста години.

Това прекрасно го знам, само дето съвсем не всички в Гърция са съгласни да има Македония в името на вашата държава. Нали следиш новините и знаеш, че гръцките националисти и гръцката църква оказват сериозен натиск за това да няма изобщо думата Македония в името на вашата държава. Докато пък вашите новоизпечени националисти, които аз наричам македонисти или груевисти изобщо не искат да променят името на държавата, като че това име го имат от 1000 години, а не на практика от 72 години насам, като 45 години от тях не са(сте) били самостоятелна държава.
Аз на практика исках това да подчертая, но явно не си ме разбрал.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Бяло Конче
раванлия

#3423992 - 13.01.2018 13:04 [Re: Гай Баньо]

Иначе, лично за мен ми е все едно какво ще е новото име на днешната република Македония, стига то да донесе разбирателство с всичките и съседи, и просперитет, успехи на държавата, и народа и.
За мен, като българин е добре тази държава не само да я има, но и наистина да стане Швейцария на Балканите, така както Гоце Делчев и дейците от ВМРО са искали.

--------------------

Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
    #3423995 - 13.01.2018 13:12 [Re: balkanec]

На мен "Вардарска Македония" ми се вижда перфектно, обаче някои възразяват, че напомняло "Вардарска Бановина"! Къде е Македония, къде е бановината? Нерде Ямбол, нерде Стамбул!

"Горна", "долна" звучи повече от глупаво! А пък как ще бъде "нова" една такава праисторическа нация, като македонската?!

balkanec
заслужил ветеран

#3424083 - 14.01.2018 14:30 [Re: Негатор]

Скопје, 13 јануари 2018 година.

Бяло Конче
раванлия

#3424140 - 14.01.2018 19:04 [Re: balkanec]

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 30 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 2293

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.009 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.