ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Безусловна подкрепа?!
    #3423996 - 13.01.2018 13:15 [Re: mk_e_bg]

Като им е голямо името, защо имат проблеми с него тогава? Имаш проблеми обикновенно с нещо, което не работи, не е добре, счупено е, фалшиво е. Ако всичко беше наред с името - не биха имали проблеми.
Ето за пример - България! От хиляди години - никакви проблеми с името!

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3424071 - 14.01.2018 07:58 [Re: Бяло Конче]

Върнете си Западните Покрайнини и част от Северна Добруджа по пример и образец на спора между Словения и Хърватия!
Това е последния шанс за вас да възстановите историческа справедливост.
Вето към присъединяването на Молдова към ЕС ако не отдаде териториално-етническа автономия на българския Тараклийския район с условие че, ако Молдова се обедини с Румъния преди да стане членка на ЕС, автономният Тараклийски рай он ще има право да си провъзгласи независимостта! Същото да важи за Гагаузия и Приднестровието.
След това да има размяна на територии и население между независимата Тараклия (която да стане част от новата по-голяма Румъния) и равната по площ територия в Северна Добруджа, граничеща с България, която да се обедини с България.
Вето към Сърбия в ЕС ако не ви върне Западните Покрайнини.
Вето към БЮРМ ако не ви върне Струмишко и/или ако не съблюдава говора за приятелство, добросъседство и сътрудничество.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3424077 - 14.01.2018 11:14 [Re: mk_e_bg]

Историята си е история, днешните реалности са това, което е.
Аз бих искал да възстановим територията на Първото Българско Царство от времето на царете: Крум, Борис, Симеон, Самуил или поне на Второто Българско Царство - Калоян или Иван-Асен 2-ри.
Всеки грък би се радвал поне на Елада от времето на Александър Велики, всеки сърбин би искал държавата на Душан, а румънците - не знам, точно какво искат - може би Източната Римска Империя(с която, като държава нямат нищо общо), но не биха отказали Мизия, просто така, само защото била населявана от траки и защото апетита идва с яденето. Турция все още сънува Османската Империя. А Албания, колкото и да е скромна - не би се отказала от сръбски, гръцки и български земи - заради това че албанците имат най-висок прираст на населението си от всички балкански народи.
Или отново ще се върнем до времето на Христо Ботев - 19-ти век и тогавашната ситуация.
Изходът е - веднъж да се обединим през Европейския съюз и още веднъж да имаме здраво регионално сътрудничество и приятелство, което да тушира всички балкански национализми...

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

mk_e_bg
почетен член

Регистриран: 08.07.2016
    #3424080 - 14.01.2018 12:17 [Re: Бяло Конче]

Щом за Словенско може, може и за Българско

Лаф моабет
бежанец с претенции

Регистриран: 26.01.2015
От: негде овде
    #3424081 - 14.01.2018 12:49 [Re: mk_e_bg]

Съвсем сериозно смятам,че ако искат Западните Балкани да не създават за в бъдеще проблеми в Европа то някои граници ще трябва да се църтат наново.Особено в Босна и Херцеговина.Сръбска Крайна с нейното православно население да мине към Сърбия.Католическата хърватска общност в Херцеговина - към Хърватска.Мюсюлманската Босна със столица Сараево си остава.Те и без това са го ислямизирали този красив град и християнското население там вече е под 10%.Косово и Сърбия ще трябва да разменят територии.Прешево и Буяновац срещу населените със сърби територии в Косово докато не са останали и без тях.Но всичко на базата на нарочна конференция за региона.Иначе се доказа,че християните там не могат да съжителстват с косоварите и все по радикализираните босненски мюсюлмани.Всичко друго - Северни и Южни Добруджи,Западни покрайнини,Трансилвании,Войводини,Щирии и тем подобни вече са приключени теми.В Европейския Съюз са и се ползват от отпадането на границите и останалите там свободи и толкоз...

--------------------
"Световната война вървеше добре,докато не се намеси Генералния щаб!" - Швейк

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 15 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 563

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.008 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.