ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
mk_e_bg
ентусиаст

Регистриран: 08.07.2016
Законът за езиците
    #3424039 - 13.01.2018 21:25

Според този вече гласуван закон, албански език стана официален за цялата БЮРМ.
Македонистите обаче твърдят че това е противоконституционно.
Щом албанците са признати като държавотворен етнос, редом с "етническите македонци" а в БЮРМ "мк" "език" е официален значи и албанският език не би трябвало да е дискриминиран, така че напълно обоснован и конституционен е този закон. Той е в съгласнос' "со дуВот на уставот", с духа на конституцията. Това между другото е добър дух, понеже става дума за пеонската конституцията, как да не бъде духа й добър???
Така че тези които са против закона за езиците не само че не съблюдават "мк" конституция а и са ксенофоби спрямо албанците

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
Re: Законът за езиците
    #3424041 - 13.01.2018 22:13 [Re: mk_e_bg]

Все си мисля, че не всичко свързано с албанците в република Македония се решава точно в тази държава. Но нищо необичайно за Балканите.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

balkanec
заслужил ветеран

Регистриран: 24.03.2014
    #3424043 - 13.01.2018 22:40 [Re: Бяло Конче]

А бе така си е тоа, еве вечерва решававме нешто во Хрватска...

http://makfax.com.mk/daily-news/%D0%BC%D...BD%D0%B8%D1%98/

mk_e_bg
ентусиаст

#3424062 - 14.01.2018 04:39 [Re: balkanec]

Няма значение, тези победи ще бъдат избришени след като Централна Балканска Република ще изчезне и ще станете част/дял от България и Албания.

Бяло Конче
раванлия

#3424078 - 14.01.2018 11:17 [Re: balkanec]

Цитат:

А бе така си е тоа, еве вечерва решававме нешто во Хрватска...

http://makfax.com.mk/daily-news/%D0%BC%D...BD%D0%B8%D1%98/

Браво! Само така!

--------------------

vargo
ненаситен поклонник

Регистриран: 19.06.2009
    #3424216 - 15.01.2018 19:58 [Re: Бяло Конче]

И без това са измислена държава -пак много изкараха -цели двадесет и косур години ...ама скоро им се вижда края .Всеки знае ,че ако подадеш кокал на албанците -рано или късно ще ти откъснат ръката !!!!!!!!

--------------------
Разказ изплют от урод с врява и безумство -лишен от капка смисъл!!
Шекспир.
п.п. виж ми аватара !!

mk_e_bg
ентусиаст

#3424254 - 16.01.2018 08:26 [Re: vargo]

Ако вие се сътрудничите по-добре с албанците и гърците много по-лесно ще се върнат "етнически македонци" към българщината.
Албанците не са толкова лоши, те са сред 2-те най-стари народи на Балканите, висока раждаемост имат и т.н. Нямат притеснение от циганизацията на техните територии.

http://www.ekathimerini.com/224910/artic...ve-name-dispute

"As diplomats from Greece and FYROM prepare for exploratory talks this week in New York on the issue, Nimetz said there was a "positive momentum" in efforts to resolve the dispute, referring to trust-building measures proposed by Greek Foreign Minister Nikos Kotzias and the absence of provocative rhetoric from Skopje."

http://en.protothema.gr/fyroms-foreign-m...acedonia-video/

“In this sense, I believe that the real answer to irredentism is the principle of non-exclusivity. Both sides have the right to use this term, name and derivatives in a different context. The principle of non-exclusivity is the lack of the right to have exclusive use of the term Macedonia as a country”.

Струва ми се че Димитров и македонистите пак направят провокации. Да ли се чувстват подкрепени от САЩ или/и Германия??? Вие, гърците и албанците трябва да бъдете много внимателни, защото рядко се случва такива провокации от страна на БЮРМ без да имат подкрепа от някакви големи западни държави.

mk_e_bg
ентусиаст

#3424275 - 16.01.2018 16:05 [Re: mk_e_bg]

Като говорим за албанците те са, може би, най-про-американският, най-про-Запад народ на Балканите.
За това и са били и продължават да са възнаградени с територии, за които впрочем имат исторически права (а и демографски).
В България обаче много хора още са русофили, което често се използваше (поне) от румънците които много пъти са ви направили доноси при великите западни държави от рода: вижте българите са русофили, затваряйте реакторите на АЕЦ им, помагайте ни (които не сме русофили) повторно да открадем Южна Добруджа от тях и т.н.
Преди Ердоган да стане диктатор и да се скара със Запада и турците са се възползвали от русофилията на България (и Гърция).
Същото важи и за БЮРМ преди ГруеФски да се скара със Запада.
Понастоящем ситуацията е много по-добра: Румъния е ръководена от корумпирани политици които дават закони чрез които да се спасят от затвора а за Турция и БЮРМ знаете какво се случи в последно време с тях.
Това не означава че България трябва да продължи да е про-руска, а напротив.
Вижте по-долу тревожен доклад на Демократската Партия в САЩ, където, ако не сгреша, Румъния, БЮРМ (и Турция?) са с по-добри оценки от вашата страна от тази гледна точка.

https://sofiaglobe.com/2018/01/11/echr-o...-ilinden-cases/

https://www.researchgate.net/publication...thwest_Bulgaria

http://kanal3.bg/news/67971-Amerikanski-...da-i-energetika

Бяло Конче
раванлия

#3424284 - 16.01.2018 17:58 [Re: mk_e_bg]

Това русофили - русофоби е крайно некоректно! Има национални интереси! Ние, като сме русофили, сякаш гърците и сърбите не са. И е ясно защо. Но това не пречи ни на гърците, ни на сърбите, нито пък на нас да си отстояваме интересите и да сме прозападни държави на практика. Просто сме на кръстопът - от другата страна пък е Турция.
А румънците, като не са русофили - това не им попречи да направят сделка с Русия през 1878г и да вземат нашата Северна Добруджа, а да отстъпят тяхната си Молдова на руснаците. Следователно - всичко си зависи от обстоятелствата.
А албанците нямат друг полезен ход, освен да се мазнят здраво на САЩ.

--------------------

mk_e_bg
ентусиаст

#3424286 - 16.01.2018 18:08 [Re: Бяло Конче]

Защо е Румъния про-западна страна? Защото се надява че ще може да открадне територии от Бг. и Украйна за да възстанови Велика Румъния, с подкрепа на големите западни държави, т.н. Велики Сили възползваяки се от това, че и 2-те са про-руски страни. Обаче Украйна отдавна не е русофилска а и България има про-западно правителство, дори и президентът Румен Радев е лоялен кън НАТО и ЕС. Разликата между България и Украйна е че много българи са русофили докато при украинците е обратно.

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 43 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1740

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.