Словото

Слово.бг · Словеса · Галерия · Книжарница

all.BG Форуми

Форуми » Култура и Изкуство » Език и литература

Страници: 1
додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
Случка в наше село
    #3424086 - 14.01.2018 16:04

Първо да ви се представим,значи...Я сум чичо Генчо от село Комарево. Хубаво е наше село, ама хората се разбягаха от немотията - кой в градо, кой хукна по чужбината...От двеста къщи, останахме десетина къщи, ама се държим още, значи....нема да се даваме я!...Та....искам да ви разкажем кво ми се случи тази заран, значи...

Та...Рано сутринта впрегнах магарето Марко, натоварих го с дървеното рало и мотиките и казах на леля Генчовица, че ще я чакам на нивата да дойди направо...Тръгвам аз, пък реших да минем за по-накратко през бърдото, значи..По тоз път нататък има един стар мост...Много е хубав тоз мост, много здрав, но пусто, не мое две каруци да се разминат на него....Та...Точно се качвам на моста с моя Марко и си мисля дано уцелим времето, дано не вали и гледам напред по пътя една лъскава кола бръмчи по посока на моста, значи...Бръмчи и не спира!...Срещнахме се на моста и...ни напред, ни назад, значи....Гледам вътре в колата един зализан хубавец... Седи и ме гледа, значи...
Гледахме се, гледахме се, пък язека го питам, значи:
– Кой си ти, ба?
Пък онзи отговаря:
-Ние сме семейство Йорданови!, значи...
-Че като сте семейство Йорданови, кво търсиш тук , ба? Върви си при семейството, значи...
Онзи като отвори една голема уста, ти казвам, не може я затвори:-
- Аз трябва да мина по моста за сутрешната си медитация и релаксация, което е много важна част от началото на деня, защото....и т.н.
Гледам го, гледам го, па го питам, значи:
-Значи ти требе да преминеш по моста, а имаш ли разрешително да преминеш по този мост, значи? Каде ти е разрешителното , че семейство Йорданови може да премине по този мост?
А сега де?-" Сгащих ли те", си мисля, па продължавам:
-Връщай се в градо, па си извади едно разрешително с подпис и печат, че семейство Йорданови може да преминава по този мост, значи...
Онзи ме гледа умно, па извади мобилния си телефон:
-Сега ще звънна на полицията значи, не може така да се ограничават човешките ми права, значи...
Па ази го гледам, гледам, па му рекох:
- Тук квото каже чичо Генчо, туй е! - Нема полиция, молиция, значи....Връщай се назад, щоту слънцето вече се показа, а аз още не съм стигнал дори до нивата...
-Ама ти не разбираш ли, че аз съм от семейство Йорданови...
–Абе семейство Йорданови, семейство Боданови...ако не се махнеш веднага от моста ще пусна Марко да ти изпотроши всичките ти лъскави стъкла на колатз...
Е...разгеле!...Най-сетне разбра!...Кво да се прави, значи?- на некои хора требе дълго да им обясняваш...
Пришпорих Марка, та бехме на нивата точно гато леля Генчовица пистигна...Немахме време за приказки и хванах бързо дървеното си рало, ама на почивката, значи, разказах на леля Генчовица какво ми се случи сутринта на стария мост, а тя ме гледа умно, гледа ме, значи, пък отсъди:
- Времената, значи, се променят, Генчо!...
Много е умна мойта Генчовица, значи!...Все ще каже нещо, дето нищо не можеш й каза...
Та...Това е!...Бъдете живи и здрави и дай Боже да не срещате некое семейство Йорданови по пътя си, значи!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Кирилик

Регистриран: 18.06.2006
От: село
Re: Случка в наше село
    #3424339 - 17.01.2018 09:22 [Re: додо]

Значи: Любопитно ми е да знам за кое село става въпрос? Защото името Комарево носят четири български села: Комарево (Област Варна), Комарево (Област Враца), Комарево (Област Монтана), Комарево (Област Плевен). Подозирам, че ще да е Комарево от Монтана или от Враца. А зевзеци като чичо Генчо ги има във всяко село. Не дай, Боже, да му паднеш на мушката! Камо ли пък да го срещнеш на тесен мост!
Здравей, Додо! Радвам се, че се пробваш и в разказа! Значи!...

--------------------
"Моето цвете е там някъде..."
Екзюпери

breg.blog.bg

додо
оптимистка

Регистриран: 28.05.2006
От: София
Re: Случка в наше село
    #3424995 - 24.01.2018 04:45 [Re: Кирилик]

Привет, Кирилик!

Аз не знаех, че наистина има село Комарево!...Не мога да повярвам, че даже са четири села Комарево!...Много комари има по наште земи,...Не е никак на хубаво!...Блатиста земя...
Много се радвам, че взимаш отношение по въпроса, защото мнението ти наистина е много важно за мен в случая...Има ги такива Генчовци, как да ги няма с такива гениални политици като нашите, които не виждат по-далеч от носа си и са убедени, че да копираш политиките на другите страни решава всичките ни проблеми....Трудно време с толкова много гении, значи...

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 9 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  nousha 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 227

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.007 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.