ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1
Mladen
неориентиран

Регистриран: 30.11.2017
Друг начин за разширяване на територията
    #3426621 - 02.02.2018 13:33

Европейският съюз планира да разшири границите си. Това е името на статията на уебсайта на "Файненшъл таймс". Съобщава се, че ЕС възнамерява да предложи членство в организацията едновременно на 6 страни от Балканския полуостров, за да се справи с миграционния поток и други проблеми.
Както беше отбелязано, Европейският съюз ще изпрати предложение до Албания, както и до Сърбия, Черна гора, Република Косово, Македония и Босна и Херцеговина. Това решение се дължи на факта, че балканските страни пропуснаха основните миграционни потоци, довели до миграционната криза.
Освен това интересите на други държави в този регион тревожат ЕС. Тук може да включва Китай, който подписа споразумение за стратегическо партньорство със Сърбия, както и инвестира в транспортни проекти в Македония и във високоскоростната железопътна линия Белград - Будапеща.
Не е изненадващо, че Европейският съюз ще се опита по всякакъв начин да засили влиянието си в този регион. Публикацията показва, че срокът за присъединяването на тези страни е 2025 г., но тази дата не се счита за реална дата, а като стимул за мотивация за ранно присъединяване.
Основните приоритети на ЕС са ясни, но все още има някои причини и те не са напълно полезни за присъединяването на страните.
Преди всичко, трябва да си спомним, че Германия през последните години стана известна със своята миграционна политика. И е възможно, ако тези страни се присъединят към ЕС, Германия ще се опита да настани бежанци на тяхна територия. Добър ход, полезен за Германия, който обхваща идеите на ЕС, за да облекчи миграционния натиск върху икономиката си.
На второ място, е необходимо да се вземе предвид икономическият фактор за евентуално присъединяване. Балканските държави в този списък трудно могат да бъдат приписвани на развитите страни. За тях присъединяването към ЕС може би не е просто изгодно, а разрушително, в сравнение с икономиката. Преходът към единна валута, еврото, установяването на провинциални норми, всичко това може да се отрази отрицателно на икономическото развитие на тези страни.
България сега е в трудна ситуация. Страната, която се присъедини към ЕС, сега има огромен брой проблеми, както икономически, така и политически. Невъзможно е да се каже, че Европейският съюз помага на България. В резултат на това България е принудена да решава своите проблеми самостоятелно. Освен това България, като страна, председател на Европейската комисия, ще бъде на кръстопът срещу Германия и нейните съседи на Балканите - Македония, Сърбия и Албания. В крайна сметка Европейски съюз многократно заявява, че българското председателство може да помогне за интеграцията на балканските страни в ЕС. Възможно е под влияние на Германия България да бъде принудена да убеди съседите си да сключат неблагоприятени споразумения с ЕС, които в бъдеще само ще навредят на тези страни. По този начин България може значително да влоши отношенията си със своите балкански съседи.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
Re: Друг начин за разширяване на територията
    #3426622 - 02.02.2018 13:55 [Re: Mladen]

Това през Google translate ли е минало?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Mladen
неориентиран

#3426623 - 02.02.2018 14:02 [Re: admiral]

по-малко. първо пиша на английски, след това превеждам на български

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3426624 - 02.02.2018 14:14 [Re: Mladen]

Малко редакция на българския текст не би му навредила.

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3426636 - 02.02.2018 15:03 [Re: Mladen]

Каква е идеята на темата? Добре ли е да се разширява ЕС според теб или не? Аз лично смятам, че ще е добре Западните Балкани да влязат в Европа един ден.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Mladen
неориентиран

#3427266 - 07.02.2018 14:46 [Re: Бяло Конче]

Аз съм против влизането на тези страни в Европейския съюз.

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3427275 - 07.02.2018 17:04 [Re: Mladen]

Най-важното е Македония да влезе, защото така ще сме заедно на една страна. За останалите - не ми е такъв дерт по принцип, но защо не?

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

Ооо ...
~

Регистриран: 06.09.2006
От: София
    #3427352 - 08.02.2018 12:54 [Re: Бяло Конче]

Те са си от своята страна, независимо от съюза.

А ние - изчезваме.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 231

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.022 seconds in which 0.002 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.