ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
Re: Туристическа виза
    #3427840 - 13.02.2018 16:16 [Re: juliana74]

Семейния приятел ако е на повече години от племенницата звучи по благонадеждно, но въпроса ще е - от къде го познава и защо ще ходи там ( при него ) !

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #3437357 - 15.05.2018 21:34 [Re: Склададжията]

Здравейте,

Имам покана от един страхотен американец (приятелят ми) да му гостувам в Щатите тази есен и неясни планове за бъдеще там. Неясни, защото решаващо е въпросното гостуване. Предстои ми интервю и реших да попитам тук, каква е най-добрата стратегия: I) Да съм честна за намеренията си, които са желание да заживея при него, ако стигнем до това решение заедно, след моето посещение, разбира се с друг тип виза, или II) да го давам по-лежерно и да се фокусирам върху туристическия аспект на пътуването?
Не живея в България от миналата година (но съм в Европа) и няма да имам проблем да докажа желанието си да продължа настоящия си начин на живот и т.н. но някак си не ми се иска да се правя на две и половина, а намеренията ми към този мъж са сериозни.

Съвети?

Сърдечно благодаря!

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3437378 - 15.05.2018 23:34 [Re: filame]

Причините за искане на туристическа виза са САМО туризъм, пазаруване, гамблинг и със съмнителен успех покана за сватба, дипломиране, раждане на дете.
За всички останали поводи имат готови отговори за отказ, в твоят случай - ако имате сериозни намерения, нека той ви покани с годеническа виза или да ви посети и ожени на място за вас, а после да ви подаде петиция.
Интервюто ти ще е приключило за по-малко от 3 мин., ако избереш да не се правиш на 2,5

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

filame
буквалист

Регистриран: 23.08.2011
    #3437441 - 16.05.2018 10:02 [Re: gaiety]

Не знам дали искам(е) да се оженим, все още За това е нужно да прекараме повече време заедно. Това е и идеята. Не е туризъм, но е вариантът, който най-много ни устройва.
Звънях в Посолството и ми казаха, че вероятността е 50/50, нищо конкретно
Ще пиша постфактум за да знаят хора в моята ситуация дали си струва

iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
    #3439926 - 14.06.2018 22:16 [Re: filame]

Хора, при влизането ми в Щатите ми удариха печат за 6 месеца. Аз стоях само 2 седмици. Има ли някакво ограничение кога мога да вляза пак? Например, искам да отида Декември и ще са минали 7 месеца от първото влизане. Или тези печати важат само за конкретното пътуване и после ще сложат нов, ако отида Декември?
Уф, дано не го обясних много объркващо

dreamer79
пристрастен

Регистриран: 17.06.2013
От: Chicago,Il
    #3439930 - 14.06.2018 22:33 [Re: iliana_t]

Печата за престоя във САЩ, който слагат при влизане може да е за различен престой всеки път. Времето, което би било добре да сте извън САЩ е шест месеца

iliana_t

**

Регистриран: 06.07.2012
От: Sofia
    #3440107 - 16.06.2018 20:54 [Re: dreamer79]

От къде мога да намеря тази информация официално? Търсих в сайта на CBP, но не намирам нищо като конкретен период. Чудя се тези 6 месеца дали не са някакъв мит?

joe123
съвсем ориентиран

Регистриран: 02.11.2004
От: България
    #3440130 - 17.06.2018 09:27 [Re: iliana_t]

Този печат е само за конкретното ви влизане. Ако визата ви е валидна, можете да влезете пак в САЩ, когато ви се налага/искате/трябва отново, в рамките на визата, стига да дадете смислено обяснение при влизане защо пак отивате. Няма срок, в който трябва да сте извън САЩ, за да можете пак да влезете. Проблем би имало, ако сте стояла 6те разрешени месеца.

Sani_24
неориентиран

Регистриран: 16.07.2018
    #3446109 - 13.09.2018 18:51 [Re: joe123]

Здравейте! Аз отново имам едно питане относно туристическата виза. Чували ли сте скоро случай,в който на самото интервю да откажат туристическа виза и да ударят ,,черен печат,, за определени години??
Тъй като едни мои познати ми споделиха история за техни роднини (мъж и жена на около 50 год,които искали да отидят да видят брата на мъжа) и им отказали виза и получили забрана да се явяват следващите 5 години за такава виза.
Има ли нещо вярно?Защото обмислям в най-скоро време да отида на интервю,но леко се притеснявам. Като цяло съм била два пъти в САЩ с j1 visa,но съм си спазила всички срокове при връщането. Ще кандидатствам за туристическата виза с изпратена покана от приятел,който ще поеме всички разноски по престоя ми.

gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
    #3446399 - 18.09.2018 21:01 [Re: Sani_24]

Приятелите не казват цялата истина, или са написали някоя глупост във формата за кандидатстване, имали са нелегален престой в САЩ или някое криминално деяние.

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 13 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 8404

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 1.534 seconds in which 1.52 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.