ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Политика

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)
pplk
рекордьор

Регистриран: 20.02.2009
Re: малко немска пропаганда
    #3427977 - 14.02.2018 14:37 [Re: admiral]

Санкциите само помагат!!! Всяко яйце-бомба, всяка кокошка-летяща крепост срещу агресорите!

--------------------
По една случайност един от съседите на Турция е Русия. - конска мъдрост.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3427987 - 14.02.2018 16:05 [Re: pplk]

Обичате се вие с Путин. Виждам, че лягаш и ставаш с неговото име на уста.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3428405 - 16.02.2018 22:26 [Re: Бяло Конче]

чакай да вмъкна и една българска гледна точка, която няма как да се промъкне през цедката на "свободата на словото" в казионните медийни канали, колкото и двусмислено да звучи тази квалификация

https:// />

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3428416 - 16.02.2018 22:52 [Re: liubo_iotoff]

И това ли се явява немска пропаганда?

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

liubo_iotoff
McAroff

Регистриран: 25.10.2005
От: явлен
    #3428418 - 16.02.2018 22:57 [Re: admiral]

Цитат:

И това ли се явява немска пропаганда?

не, това е българска гледна точка, ама заглушена. ние с немците нали сме европейски съюз, реших да я вмъкна покрай тяхната. ако не позволяваш - ще пускам само немска и чат-пат австрийска

или пък да пусна отделна тема за българска пропаганда?

Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3428435 - 17.02.2018 01:42 [Re: liubo_iotoff]

Само да вметна за паметниците за които се говори в клипа. Добре е да се прави разлика между съветските паметници построени след 1944г по политическа линия паметниците свързани с Руско-турската Освободителна война.
Никога не съм чувал някой, някъде да е осквернявал руските паметници на братята освободители.
А за съветските паметници - да, спорни са. Русия би трябвало да направи разликата и да прояви разбиране.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

pplk
рекордьор

#3428468 - 17.02.2018 10:30 [Re: liubo_iotoff]

Цитат:

не, това е българска гледна точка, ама заглушена.

--------------------

admiralМодератор
на андорския флот

Регистриран: 24.01.2005
От: Съзаклятието
    #3428474 - 17.02.2018 12:19 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

А за съветските паметници - да, спорни са. Русия би трябвало да направи разликата и да прояви разбиране.

Все се въртим в кръг. Едно мнение от преди години:

Цитат:

Споко, със или без въпросните червени лица паметници на СА в България щеше да има. Този тип паметници са знак, напомнящ на народите "кой кой е" след ВСВ. Част са от политически сложилото се статукво след войната, според което руснаците са не просто победители, те са оценени като СПАСИТЕЛИ на европейската цивилизация от фашизма. Ето защо подобни монументи има из цяла Европа, в т.ч. и в Германия. Те не са изкуство в чистия смисъл на думата, а по-скоро знак на статуквото. И ще са по местата си до момента, в който въпросната оценка за ролята на съветска Русия не бъде тотално преразгледана. Това, че покрай паметника сме се понасладили и на 45 години червени щуротии, е допълнително местно обстоятелство, породено от ялтенската подялба. Може и да е оказало влияние върху размерите и разположението на съоръжението, но само дотук. Дори да бяхме останали извън сферата на съветското влияние, паметник пак щеше да има! Хайде да не спорим глупаво върху тази поредна медийна партенка, в която се пропускат горните обстоятелства и се внушава на лековерните балъци, че наличието на паметник на СА зависи единствено и само от нас, поради което историята с цапането е единствено вътрешен проблем. Нали се сещате, че когато истинските проблеми са замазват с измислени (а цялата история е напълно измислен проблем), за това си има сериозни основания?

Цитат:

Харди, неудобно ми е да напомням, ама България е в Европа. От доста време насам. Била е и част от Оста. Поради което руснаците са ни прегазили по пътя си към Берлин. Във всички страни, в които е стъпил съветският военен ботуш, има паметници на СА. Тези паметници конкретно обозначават кой е Победителят. Е, руснаците са победителите, немците / барабар с нас, като техни съюзници!/ са победените. Никъде по света победените нямат думата. Поради което и немци, и унгарци, и румънци кротко си кютат с техните паметници, само от време на време някой прикряква и - пак нищо... Това е положението, колкото и да не ни се харесва! Такива неща просто се преглъщат от разумните хора. Неразумните се пенят, пенят и.......пак преглъщат! Проблемът е, че докато неразумните преглъщат, се губи страшно много обществена енергия и време, които със сигурност биха били много по-полезни, ако бяха вложени за разрешаването на истинските и зависещи само от нас проблеми. А такива имаме бол. Нека говорим за тях, а не да се пързаляме на медийните динени кори - те се пускат от хора, които никак не искат обществото да се фиксира върху оная действителност, която е в ръцете му!

--------------------
Političari i pelene imaju nešto zajedničko. Oboje treba menjati, redovno, iz istog razloga.

Simulant
рекордьор

Регистриран: 31.03.2012
    #3428475 - 17.02.2018 12:40 [Re: Бяло Конче]

Цитат:

Само да вметна за паметниците за които се говори в клипа. Добре е да се прави разлика между съветските паметници построени след 1944г по политическа линия паметниците свързани с Руско-турската Освободителна война.
Никога не съм чувал някой, някъде да е осквернявал руските паметници на братята освободители.

Русия няма да направи разликата и да прояви разбиране. Все пак това е един от устоите на тяхната доктрина. Митологизация на ВСВ до степен истеризация.

--------------------
Не разбрав що сакав да кажам ама се надевам вие да ме разберете.

pplk
рекордьор

#3428483 - 17.02.2018 13:51 [Re: admiral]

Цитат:

Това е положението, колкото и да не ни се харесва! Такива неща просто се преглъщат от разумните хора. Неразумните се пенят, пенят и.......пак преглъщат!

Пак се връщаме на американския паметник, МОЧА и скелетите в гардероба.

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 10 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1207

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.01 seconds in which 0.001 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.