ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Българи в чужбина

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Наташа Ростова
на път

Регистриран: 26.08.2004
От: Канада
Re: Ще пътувам скоро за родината
    #943029 - 02.09.2005 20:34 [Re: Kantata]

Цитат:

Извинявай, в Канада...? Това беше перфектната държава, знам, там сигурно жените си ходят сами през нощта по улиците...Хм, що ли не ми хареса твоя въпрос...?!

Кантата, не знам и не ме интересува защо не ти харесва въпросът ми. Питам за България - като казвам да си ходя, имам предвид България, защото тя си остава първата ми отправна точка. Да не говорим че и изрично съм споменала София. А в Канада иначе няма проблем, освен че там човек може лесно да загуби някои свои полезни рефлекси.
Та ако може някой да ми отговори на въпроса, ще му бъда много благодарна

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Glezlichka
глезличка

Регистриран: 07.07.2003
От: Другата България
    #943311 - 03.09.2005 02:29 [Re: Kantata]

Да, в САЩ ходя сама късно през нощта.... Ами аз да ти кажа зависи къде живееш точно....
Там, където съм живяла, всичко винаги е 24/7, около мен има много млади хора, и е все едно си си е БГ, хора по улиците има 24 часа, магазини, заведения, кафенета, барове, много полиция, постоянно има спортуващи хора и т.н...
Америка има много лица.... ако си виждала само някое, не се изказвай... Аз никога не съм категорична за нищо в тази държава, тъй като е безкрайно многолика...

Kantata
старо коте
**

Регистриран: 15.08.2005
От: До светофара
    #943562 - 03.09.2005 14:11 [Re: Glezlichka]

Аз лично не бих си позволила да ходя сама през нощта нито в България, нито където и да било другаде. Говорим за късно през нощта, да уточня. Съпругът ми също не би разрешил, от съображения за сигурност - той всъщност казва /с известно колебание/, че е по-сигурен когато сме нощем по улиците в София, отколкото в Америка. А повярвай ми, той е живял на много места в Америка - почти във всички щати...Така че, това тук не е само мое мнение, а и негово.

--------------------
"Искам, значи мога"

Наташа Ростова
на път

#943806 - 03.09.2005 19:32 [Re: Kantata]

Ами че то е е до един или друг щат, а до една или друга част на градовете. Такова обобщаване ми се струва Естествено че ако отидеш в гето си в голяма опасност, ама да не би да са само гета.

Естествено че в Америка има много места, където

Цитат:

Аз лично не бих си позволила да ходя сама през нощта нито в България, нито където и да било другаде. Говорим за късно през нощта, да уточня. Съпругът ми също не би разрешил, от съображения за сигурност - той всъщност казва /с известно колебание/, че е по-сигурен когато сме нощем по улиците в София, отколкото в Америка. А повярвай ми, той е живял на много места в Америка - почти във всички щати...Така че, това тук не е само мое мнение, а и негово.

Kantata
старо коте
**

Регистриран: 15.08.2005
От: До светофара
    #943950 - 04.09.2005 00:34 [Re: Наташа Ростова]

Това е последното, което пиша тук - нека да ти обясня защо ме подразни въпроса ти - защото ми прозвуча някак антибългарски. Какво означава този въпрос и кой може да ти даде отговор? За мен подобен въпрос означава, че ти си мислиш, че нашата Родина е някаква държава от третия свят, сравнена с великата Американска държава /вкл. Канада/ и в България през нощта хората се гърмят като през деня в Ню Орлиънз...хм, ама и аз какви ги говоря - чети новините в бг сайтовете - няма чак такива опасности, но все пак...ти си знаеш.

--------------------
"Искам, значи мога"

Наташа Ростова
на път

#944022 - 04.09.2005 05:28 [Re: Kantata]

Цитат:

Това е последното, което пиша тук - нека да ти обясня защо ме подразни въпроса ти - защото ми прозвуча някак антибългарски.

На мен пък твоят отговор ми прозвуча някак зазядливо. Зададох въпрос, не съм поискала нравоучителна лекция, нито интерпретацията ти на това, което уж съм искала да кажа. Ако не можеш да дадеш отговор на въпроса ми - просто премълчи.

Креми
най-миличка

Регистриран: 09.06.2004
От: Fort Worth,TX
    #948411 - 08.09.2005 07:15 [Re: Kantata]

Има ли значение дали ходиш през деня или през нощта и какво пречи да те оберат посред бял ден в Сф или Някъде в Америка?Винаги и навсякъде може да се случи.Приятно изкарване в Бг, на тези които си идват и не се притеснявайте толкова. положението не е толкова лошо колкото ви се струва.

galin65
неориентиран

Регистриран: 16.02.2018
    #3428333 - 16.02.2018 09:33 [Re: friend]

Цитат:

Вземи си нови банкноти от тук, защото по-изтърканите няма да ти ги приемат.

Аз обменям в бюрото срещу театъра от години. Курсовете им не са лоши. Едно сиво е, май се казва Фактор

Страници: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 3 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Praefectum 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 3885

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.005 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.