ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция в САЩ

Страници: 1
Novia
неориентиран

Регистриран: 17.02.2018
Помогнете със своя опит
    #3428669 - 18.02.2018 22:02

Здравейте,
Току-що се регистрирах, но преди това прочетох доста неща във форумите. Има много полезна информация но аз сега започвам да попълваме N400 и имам засечки:
1. При попълване на документите за ЗК, мисля,не съм упоменал сина ми от предишния брак,който тогава беше на 26г, а само сина на жена ми - 18 годишен тогава.доколкото си спомням, трябваше информация за децата под 21 години.
2. И аз, и съпругата ми имаме предишен брак и съответно развод, но тези документи не са на разположение.
3.Дали сме цленували в пионерски, комсомолски организации??? От нашето поколение това бе задължително. Никой не ни е питал дали искаме или не.Тези организаций ли имат впредвид във N400?

Написах въпроса в съседния форум но няма никакъв отговор?
Моля за съвет от някой с опит.

Сина ми ще ми изпрати превод на акта за раждане но бракоразводни са проблем.И двамата сме разведени с български граждани и след години сме се оженили две години преди ЗК.Към настоящия момент и двамата предишни са починали.
Сега моя stepson е US гржданин от 3 години.
Имаме Удостоверенията за наследство на синовете като единия е на български, а другия ще ми го изпратят преведен.
Още веднъж, Благодаря предварително за всеки съвет

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
gaiety
ZаплЕ$

Регистриран: 29.06.2006
От: вече на изток от....
Re: Помогнете със своя опит
    #3428705 - 19.02.2018 04:47 [Re: Novia]

Цитат:

Ами сигурно няма хора, които подават сега и влизат във форума, а другите като мен не помнят вече.

Кажи кои номера въпроси те притесняват, че не ми се четат целите инструкции и ще се опитам да отговоря спрямо твоята ситуация.
https://www.uscis.gov/system/files_force/files/form/n-400instr.pdf

--------------------
Не съм вещица....Изморена фея съм...

Ян Бибиян™©
вагабонтин

Регистриран: 15.05.2004
    #3428762 - 19.02.2018 16:02 [Re: Novia]

По точка едно нямам представа, но точка 2 - аз бях в същата ситуация !

Починали или не, трябва да попълните данните на бившите съпрузи ПЛЮС да представите бракоразводните документи ПЛЮС брачното ви свидетелство - за вашия брак. За предишните бракове НЕ, само както казах ви трябват бракоразводните решения !
Разбира се всички документи трябва да са преведени на английски от заклет преводач !
С Н400 изпращате само КОПИЯТА , оригиналите ще ви ги искат на интервюто, където само ще ги погледнат и ще ви ги върнат!

При положение че и двамата бивши съпрузи са починали, няма да е зле да си извадите и смъртните им актове, ако во потрябват ..

НЕ изпращайте Н400 без всички документи, ще ви ги поискат и докато чакат ще замразят досието .. и става сложно после да изпращате документи насам натам !

А за това :

Цитат:

Звучи ми като укор/критика, опит за вменяване на вина , та виж ко щи кажа брачет - НИКОЙ , повтарям НИКОЙ не ти е длъжен за НИЩО !!!!!

--------------------
Лоша ракия и хубава мотика НЯМА

Novia
неориентиран

Регистриран: 17.02.2018
    #3429046 - 21.02.2018 04:12 [Re: Novia]

Благодаря за съвета.

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 8 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 1220

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.021 seconds in which 0.004 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.