ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1
morphy
почетен член

Регистриран: 19.02.2014
Наем на жилище - Open for Inspection Times
    #3430101 - 28.02.2018 13:15

Здравейте, най-после се мъчим да си намерим жилище и тъй като систамата тука е доста странна, имам въпросче относно Open for Inspection Times на жилище за наемане:
1. Какво точно означава това? На такъв оглед се ходи без предварителна уговорка или трябва да се свържа с агента да си запиша час.
2. Как протичат такива огледи? Някакви препоръки да се подготвя?

Редактирано от morphy (28.02.2018 13:18)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
venturer

Регистриран: 05.11.2003
Re: Наем на жилище - Open for Inspection Times
    #3430110 - 28.02.2018 14:10 [Re: morphy]

Може ли да споделиш, кое ти се вижда странно?
Ти беше в Сидни мисля, нали ?

Иначе по въпросите.
Не е нужно да се обаждаш предварително. Open for inspection означава, че агент ще отвори жилището обикновено за половин час и ти може да отидеш и да го разгледаш без предварителна уговорка.
Относно въпросите които може да зададеш. За колко е време е rental agreement-a. Ако имота има двор и трева за поддържане, кой ще е поддържа.
Много важно е да внимавате и при влизане да попълвате inspection form внимателно. Агенцията е попълват първо и ви дават копие и вие да е попьлните. Не се притеснявайте да напишете неща които агента не е записал.
Ако, има нещо нередно по имота, изисквайте да се оправи първо преди да влезете в него.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

Редактирано от venturer (28.02.2018 14:22)

morphy
почетен член

#3430113 - 28.02.2018 14:22 [Re: venturer]

Може би думата странна, не е точно подходяща
Имах на предвид, че е по-разнична от тази в БГ.
Да, ние сме в Сидни вече.

btw, мерси за отговорите, доста ще помогнат, тъй като утре има едно "отворено" жилище, което сме си набелязали

venturer

#3430114 - 28.02.2018 14:28 [Re: morphy]

Идете, вижте го и събирайте опит.
Не искам да ви притеснявам, но не е лесно с наемането на жилище. Особено когато е в добър квартал и на добра локация.
Скоро имахме опит от много близък които търси в Сидни (те бяха и с котка) та това още повече усложни процеса, но като цяло не беше лесно.
В Мелбърн е същото положение.

--------------------
----------------------

morphy
почетен член

#3430395 - 02.03.2018 10:01 [Re: venturer]

Бяхме, видяхме ....
Да наистина ще трябва да се събира опит.
btw, ние също сме с котка Ужас, не знам как ще се намери нещо изобщо.

Като гледам колко много кандидати има на огледите, а и каква история на наемателите изискват, не съм сигурен че 1/2 година ще ни стигне да намерим нещо.
То реално, ако току що си стъпил на AU земя, почти нищо не можеш да представиш като документи.
Надявам се, че поне това че съм писал, че ще платя първите 6 месеца наведнъж ще се хареса на някой хазяин.

Друго което се сетих да питам: Тъй като обявите си имат обявена някаква цена. Предполага ли се че аз трябва да предложа по-висока? Имам на предвид, дали другите бъдещи наематели които са харесали жилището предлагат повече пари или няма такава практика?

venturer

#3430401 - 02.03.2018 11:12 [Re: morphy]

Ох, боже и вие сте с котка. то без животно е трудно, пък с животно да не говорим.
Вие по-принцип сигурно обикаляте само по такива квартири които позволяват животни, нали?
Относно наддаването, не по принцип не се очаква да дадете повече, но и това е тактика която се ползва. Или както вие искате да платите за 6 месеца напред, или още по-добро е, ако предложите да подпишете за по-дълго време контракта, ако това иска хазая. Обикновено контрактите са за 1 година, предложете 18 месеца.
Какво аз бих направила, първата ви задачка е да направите добро впечатление на самият агент (от него зависи много), завържете приказка с него. Направете така, че той малко персонално да поеме ангажимент за вас. И след като приказката е на лице, тогава го попитайте какво е необходимо вие да направите екстра за да имате по голям шанс да го вземете жилището.
Вижте той какво ще ви отговори и тогава предложете по-горе споменатите неща.
Да, може и месеци да ви отнеме да намерите нещо.
Успех!

--------------------
----------------------

Редактирано от venturer (02.03.2018 11:22)

Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 225

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.023 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.