ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Здраве » Медицина

Страници: 1
GeorgiT
неориентиран

Регистриран: 05.03.2018
Необходимо ли е да се слагат очила?
    #3430853 - 05.03.2018 23:47

Здравейте,

На 27 години съм и досега не съм носил очила. Имам добро зрение- не се оплаквам, но понякога, когато съм на компютър дълго време очите ми се уморяват и затова реших да си взема очила, като предварително отидох на офтамолог в градчето, в което се намирам в момента- Форт Лодърдейл, САЩ, който ми каза, че имам астигматизъм на лявото око и ми предписа следната рецепта

Рецепта от 21.02.2018:
O.D.: Spherical: pl; Cylinder: -0,75; Axis: 160
O.S.: Spherical: pl; Cylinder: -1,75; Axis: 015

Когато си сложих очилата по тази рецепта със стъкла Crizal, всичко започна да ми се вижда изкривено, но наистина по ясно. Но е много неприятно да се вижда така, по-добре като че ли се чувствам без очилата. Въпросите са ми следните: Да не би очилата ми да не са с правилната рецепта или стъклата да не са добри? Да не би да трябва диоптрите да са по-малки от предписаните? Трябва ли да отида и на друг дорктор и ще се задълбочи ли проблема ако/ако не нося очила?

Ето изследвания и от София, от моята офтамоложка, която каза, че не е задължително да си взимам очила, но би ми било облекчение, когато шофирам или работя с компютър:

Изследвания от 19.04.2017:
<R>: AVG: SPH: 0.25; CYL:-0.75; AX: 163
<L>: AVG: SPH: -0.50; CYL:-1.50; AX: 3

Изследвания от 09.09.2014:
<R>: AVG: SPH: +0.25; CYL:-0.50; AX: 160
<L>: AVG: SPH: +0.25; CYL:-1.25; AX: 7

Рецепта от 09.09.2014:
o.d. Cyl.: -0.25; Ax: 160
o.s. Cyl.: -0.5; Ax: 7

Много благодаря за мнението!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
burjavela
старо куче

Регистриран: 10.05.2015
От: Philadelphia, PA
Re: Необходимо ли е да се слагат очила?
    #3430900 - 06.03.2018 17:49 [Re: GeorgiT]

На базата на резултатите от София - офтамоложката е права. До 2017г не си имал нужда от очила. Но от новите изследвания имаш драстично покачване на диоптера. Някои хора предпочитат да не слагат очила, но както ти отбеляза в такъв случай може да изпитваш дискомфорт при шофиране или работа пред компютър. Аз бях със същия диоптър като твоя и сложих очила. Помагат ми много, но и ми натоварват очите понеже цял ден блея в компютъра (работата ми го изисква).

На твое място бих отишъл при сегашния лекар и бих споделил за дискомфорта, който имаш. Виж какво ще ти каже и после задължително отиди за всеки случай на консултация при друг лекар. Зрението ти е изключително важно и си заслужава да се поразходиш малко и да пручиш добре нещата преди да сложиш цайси. Повярвай ми - аз сложих очила и в момента с всяка изминала година усещам как окото иска още и още и оше и диоптера ми се покачва малко по-малко. Така че ако се чувстваш добре без очила и нямаш проблеми при работа или шофиране - супер, но ако усещаш, че има нужда слагай очилата, но задължително отиди на втора консултация при различен лекар. Успех!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Страници: 1

Допълнителна информация
0 регистрирани и 7 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  D-r Kostova, Dr.G 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 404

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.019 seconds in which 0.003 seconds were spent on a total of 13 queries. Zlib compression enabled.