ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Емиграция и живот в Австралия и Нова Зеландия

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)
varna1981
неориентиран

Регистриран: 13.02.2017
Re: Информация за имиграция в Австралия
    #3389707 - 13.02.2017 11:45 [Re: tolle]

Здравейте съфорумци,
Извинявам се предварително за въпросите, тъй като наистина нямам никаква представа от процедурите за емиграция в Австралия. Та, нещата при мен стоят така: с жена ми сме решили да емигрираме в Австралия. Влязох в сайта на съответното министерство, което междувпрочем и тук в този форум е споменат. Запознах се с всичките типове визи и професии, които са номинирани според СОЛ. Само, че нищо не разбрах. Това е така, тъй като не знам коя виза е за мен. Така, че на кртако ще обясня в каква ситуация се намирам към момента. Работя в държавния сектор ( за добро или за лошо).Имам икономическо висше образование но, както стана ясно от предишното изречение нямам и ден стаж по него. Идеята ми в най скоро време е да сменя работата, а тя е по корабите, тъй като съзнавам, че никой в Австралия не го интересува чиновничеството .Та въпросът ми е има ли някакъв минимален шанс и въобще има ли смисъл да опитвам да кандидатствам за виза? Естествено,английския щего вкарам в рамките на изискванията. Но като цяло виждам, че изискванията и по точно точките, които се дават за стаж по професия ще бъдат 0 при мен. Ако има други вариянти, които мога да ползвам ( имам предвид друг тип виза) ще Ви бъда благодарен.Друготото, което не мога да разбера е кога се ъпдейтват новите професии, изискуеми за следващия период 2018 г. Четох нещо..от 01.07.2017 г.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Rammpo
новак

Регистриран: 21.09.2015
    #3407489 - 09.07.2017 14:19 [Re: varna1981]

Здравейте,
Добър избор сте направили с Австралия.
Каква е въпросната позиция в държавния сектор? Проверете из щатските листи, може някъде да я търсят все още.
Дано имате късмет.
Успех

venturer

Регистриран: 05.11.2003
    #3408741 - 23.07.2017 05:11 [Re: Rammpo]

Днес ми попадна това и реших да го посна тук, може да е полезно за някого.

Цитат:
Информация за хора желаещи да работят или да получат постоянна виза за Австралия. Ако се нуждаете професията ви да се признае от VETASSES и попадате в един от следните списъци:
• the Medium and Long-term Strategic Skills List (MLTSSL)
• the Short-term Skilled Occupation List (STSOL).
Можете да се запишете за безплатен уебинар, организиран от VETASSES.
За повече информация се обърнете към страницата на VETASSES:
https://www.vetassess.com.au/home/events
Край на цитата.

--------------------
The biggest risk in life is not taking one!!!
----------------------

sakuranbo
неориентиран

Регистриран: 15.12.2017
    #3421813 - 15.12.2017 22:00 [Re: varna1981]

Привет,
Накратко за визите : трябват призната диплома и стаж по същата завършена специалност (която естествено да е в списъка с търсени професии). Всякакви други вариани като завършил едно, работил друго или работил по същото преди да се дипломира и т.н. не стават , т.е няма никакъв шанс за работна виза.
Моят съвет : Европа е голяма и спасение дебне отвсякъде :-)

Rammpo
новак

Регистриран: 21.09.2015
    #3422019 - 21.12.2017 12:16 [Re: sakuranbo]

Привет,
Не съм съгласен. Това което правят е да ти отнемат година-две от стажа ако се различава от това което си учил (нещо като период на преквалификация), но това не е основание за отказ на положителен асесмънт или за отказ на виза.

sakuranbo
неориентиран

#3422075 - 22.12.2017 18:22 [Re: Rammpo]

Значи тук не става въпрос за принципа , ами за ситуацията в момента с работните визи. По принцип ако събереш 60т. за 189 можеш да кандидатстваш, на практика в последните кръгове се пускат мин. количество покани за 75+ точки и нещата отиват към много по-зле. А за стаж точките се определят така :
от последните 10 г. от 1г. до 3 = 5т.
от последните 10 г. от 5г. до 8 = 10т.
от последните 10 г. от 8г. до 10 = 15т.

Какво означава за бога положителна атестация , но ако имаш 5 точки ? и какво означава да не ти дадат виза - за да получиш покана ти трябва висока оценка!
Ето един полезен линк за сверяване на часовниците , btw имат нова агенция вече и явно са решили да сменят рязко политиката.
http://www.iscah.com/news-page/

Накратко в момента (и завбъдеще по моя преценка) ти трябват задължително 15т стаж + минимум призната диплома 15т. , а с описаната ситуация по-горе не го виждам как ще стане (може и да бъркам, човека ще си прецени сам дали може да събере това по критериите).

sakuranbo
неориентиран

#3422076 - 22.12.2017 18:45 [Re: Rammpo]

П.С : Точките за стаж може да са 10 ако имаш макс поне в още 2 други категории за сбор от 70, може да има шанс за 65 , но трябва да е в категория non-pro rata и в момента waiting периода отива до година:
за възраст (25-32) - 30т.
си завършил PH.D. - 20т.
си женен и има асесмент - 5т.
перфектен анг. - 20т.

EmigrateToAus
неориентиран

Регистриран: 06.04.2018
    #3433532 - 06.04.2018 08:08 [Re: venturer]

Здравейте!

Ако искате да научите повече информация за живота и имиграцията в Австралия може да посетите www.emigratetoaustralia.

Ще се радвам и да се абонирате за [url=https://www.youtube.com , където може да видите уникални кадри за ежедневието на българите тук, както и съвети, които помогнаха на автора му да емигрира.
До скоро!

Редактирано от Nadin (07.04.2018 02:00)

Страници: 1 | 2 | (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 2 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, ravekitty 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг: *****
Брой показвания: 75248

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.026 seconds in which 0.008 seconds were spent on a total of 14 queries. Zlib compression enabled.