ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
Re: the Japanese power strikes again!
    #3447752 - 08.10.2018 20:16 [Re: Кукера©]

Аз и като цяло ревюто ми е смесено 2008-9та мини купър произведена в Англия.
2013та я взех на 4-5години.
Като цяло пак ми се кара Купър, след 10-15коли които съм имал усещането да караш Мини Купър не съм го изпитвал на друга кола, много близко е до усещането да караш картинг ако някой е луд фен на картинга то трябва да си вземе Мини Купър.
Проблема ми беше с нея, че Джифи люб и другите места не искат да сменят масло по тези коли, сервизите не искат да ги оправят и само дилършипа, луди пари хвърлих по тази кола и накрая си взех чисто нов Нисан.

А на мен много ми доближава времето за нова кола - края на ноември, началото на дек. Заглеждам се по Пасат-и, Хонда Акорд, сега новото 200-е видях много яки промоции на Мустанг-и, хареса ми много 2018та един цвят - оранжавия, слабия мoтор ми е ок на мен - 310кс.

Милене, сподели мнение за твоя американски кууп - стават ли Камаро-тата, Мустангите и т.н за всекидневни коли
питам защото миналата година имах Митсубиши еклипс Спайдър 2008-09та и въобще не бях доволен за всекидневна кола.

Още въобще не знам и аз самия какво искам, но като, чели искам нещо с повече глезотии - под глезотии за мен си разбирам - 360камера, блайнд спот детекшъни, смарт круиз контрол, автоматично спиране при преприятствие и тем подобни.
като гледам естествено да е със сигурност нещо ново за малко пари с повече екстри, не държа да е Мерцедес или БМВ, манталитета ми е за 20-30к да карам чисто нова кола не 3 год сертифайед преоун.

Редактирано от rabbit_is_great (08.10.2018 20:18)

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3447755 - 08.10.2018 20:44 [Re: Кукера©]

Цитат:

Да, наистина много забавно видео, но нищо ново не научих от него. Ти малко почна като Рекса и той постоянно разправя как американските машини имали дух и сърце, в същото време - мотора му японски, колата му немска.

Някой тук от форума, въобще имал ли е някога английска кола, за да ни каже колко повече дух имат от японските? За надеждност въобще няма да говорим.

Като се видим ще те повозя на Тойотата, да ми кажеш колко дух има и на коя европейска кола прилича.

Тц, нищо лошо за японките, аз си ги харесвам. Просто гледам и споделям.

Аз съм имал два "британски". Един Остин Монтего 1.6 Моноинж, ако помниш едноврмешните петврати Ровъри дето уж щяха да ги сглобяват във Варна. Монтегото е същото, само че седан. Скоростите му бяха много скапани, щото бяха от ФВ. Всичко останало беше едно ниво над ФВ, Опел и Форд. Горе долу на нивото на Ланча да кажем.

Другия ми беше Ровър 600 2.0, който си е Акорд под прикритие. Страшна кола. Бях се засилил и за Ровър 75 ама ми дойде време да стягам куфарите за насам и не остана време.

За какви духове питаш ти?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3447758 - 08.10.2018 20:57 [Re: the_man]

Ами нали на видеото разправя как европейските коли имали спирит, а японските нямали. Иначе знам, че последните Ровъри на платформата на Сивик и Акорд и ползват японски двигатели.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

the_man
Royal

#3447763 - 08.10.2018 21:27 [Re: Кукера©]

Е тва си е индивидуално мнение. Наистина може да се каже, че японците вдигнаха летвата на надеждността и принудиха останалите производители да влязат в крак или да фалират. Мисля, че не е само това - стандартното оборудване и цените също се повлияха доста.

Тези, които влязоха в крак са ОК сега. Въпреки, че доста от тях също изгубиха доста дух в процеса. Новите модели на Шеви и Бюик примерно с нищо не се отличават от някоя средностатистическа безлична японка(не всяка е такава). Гледам Ситроен, Пежо и Рено са тръгнали по същия път на посредственост.

В тоя смисъл примерно Алфа със Джулия и новата Жулиета поемат в съвсем друга посока на индивидуализъм, дано им върже

В интерес на истината, някои от германците също поддържат невиждана за тях висота. Особено ФВ правят големи напредъци, ма те си имаха и доста да навксват. Но засега много ми харесва накъде върват нещата при тях.

--------------------

Редактирано от the_man (08.10.2018 21:30)

Кукера©
борец на капитализма

#3447766 - 08.10.2018 21:58 [Re: the_man]

Виж сега, духът/спирита на една кола не е само в това как изглежда (освен, ако не си жена). Важно е, но не определя поведението на пътя, т.е. характера на колата.

Италианците винаги са имали и ще имат най-красивите дизайни. Те имат над 100-годишни традиции в това - Пининфарина, Джуджаро и т.н.

Аз пък ще ти кажа, че последните модели на японците са на светлинни години от амриканските. От европейксите не са. Но за разлика от консервативния дизайн на немските коли, японците експериментират много повече и въпреки това пак има приемственост при всеки следващ модел. Американците някой път като изкарат нов модел на някоя кола и тя няма нищо общо с рпедишната - все едно не е новия модел на еди какво си, а напълно различна кола. Това е, когато няма приемственост - това не е хубаво.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

the_man
Royal

#3447782 - 09.10.2018 00:21 [Re: Кукера©]

Цитат:

Виж сега, духът/спирита на една кола не е само в това как изглежда (освен, ако не си жена). Важно е, но не определя поведението на пътя, т.е. характера на колата.

Италианците винаги са имали и ще имат най-красивите дизайни. Те имат над 100-годишни традиции в това - Пининфарина, Джуджаро и т.н.

Така е. Аз съм на личното ми мнение, че който го може си го може. С други думи според мен, който е добър дизайнер на екстериор, интериор и ергономия, също така ще е добър дизайнер на двигатели, трансмисии, аеродинамика и т.н. И тук ще си позволим леко отклонение. Във това "т.н." се включват като минимум сгради, мебели, дрехи, обувки и аксесоари, парфюми, салами, вина, ракии, кафета, десерти и всички изкуства за капак.

Цитат:

Американците някой път като изкарат нов модел на някоя кола и тя няма нищо общо с рпедишната - все едно не е новия модел на еди какво си, а напълно различна кола. Това е, когато няма приемственост - това не е хубаво.

Не се бях замислял, но си прав. За добро или лошо предполагам, това е повече бизнес решение отколкото нещо друго. Особено ако спешно трява да се оправят финансови отчети.

--------------------

Редактирано от the_man (09.10.2018 00:24)

MилeH

Регистриран: 02.12.2008
От: NYC
    #3447787 - 09.10.2018 02:10 [Re: rabbit_is_great]

няма да ти хареса за всекидневна кола

the_man
Royal

#3447789 - 09.10.2018 04:11 [Re: rabbit_is_great]

Цитат:

стават ли Камаро-тата, Мустангите и т.н за всекидневни коли
питам защото миналата година имах Митсубиши еклипс Спайдър 2008-09та и въобще не бях доволен за всекидневна кола.

Още въобще не знам и аз самия какво искам, но като, чели искам нещо с повече глезотии - под глезотии за мен си разбирам - 360камера, блайнд спот детекшъни, смарт круиз контрол, автоматично спиране при преприятствие и тем подобни.
като гледам естествено да е със сигурност нещо ново за малко пари с повече екстри, не държа да е Мерцедес или БМВ, манталитета ми е за 20-30к да карам чисто нова кола не 3 год сертифайед преоун.

Мустанга е един милиметър несъществено по-практичен от Камарото.

Като за тебе това. Икономично и практично. Кеф ти кабриолет отзад, кеф ти купе отпред. Ше сложиш едно мексиканче да ти бъде 360 гр. камера и ще му изведеш педали в каросерията да ти натиска спирачките "автоматично" или да ти държи газта за "адаптивен" круиз контрол. Ако се ръснеш и за едни очила за нощно виждане, ще имаш и система за ранно предупреждение га е тъмно.

--------------------

Кукера©
борец на капитализма

#3447791 - 09.10.2018 05:40 [Re: rabbit_is_great]

ЩОм те кефи, вземи си Мини Купър. Като каза, че се доближава до карането н картинг и почнах да се замислям. Мен обслужването не ме бърка на Scion-a вече сам му смених маслото в двигателя и трансмисията + възд. филтър. Сега ще го re-brand-a с черно емблеми на Тойота.

Никога повече не стъпвай в Jiffy Lube - приятелски съвет!

--------------------

MилeH

Регистриран: 02.12.2008
От: NYC
    #3447808 - 09.10.2018 16:34 [Re: the_man]

става за носене на талпи аз май споменах как един приятел ми викаше миналата зима - дай ми го да отида да купя от хомдепот няколко 2х4х12 , ще отворя покрива да висят отзаде. и беше сериозен, направо не го повярвах щяхме да влезем в новините

аз съм казвал преди - много непрактична. и горина. сина ми сега постоянно ми вика да я боядисам жълта, та си мислех са врапване

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 19 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5447

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.006 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.