ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
Re: the Japanese power strikes again!
    #3447809 - 09.10.2018 17:39 [Re: MилeH]

Гледай да е качествено напревено...че един приятел си взе Ескалейд, които беше дипван черен мат...бяха пръскали навскъде без да облепят съотвените части.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3447812 - 09.10.2018 18:32 [Re: the_man]

Цитат:

според мен, който е добър дизайнер на екстериор, интериор и ергономия, също така ще е добър дизайнер на двигатели, трансмисии, аеродинамика и т.н

въобще не съм съгласен. по думите на енцо ферари- "аеродинамиката е за тези които не могат да строят двигатели"

сега по- сериозно- аз мисля, че е точно обратното - тези които могат да докарват фасон, не могат да строят механики и обратно...а тези дето правят фасон и механика им куца електрониката... и разбира се всичко между тези крайности...

има и друг въпрос - какво значи "хубав мотор?" мощен? с нови технологии? със стари но утвърдени технологии? отзивчив? гъвкав? надежден? някаква комбинация от гореизброените параметри? всеки си има своя истина и приоритети. една формула няма.

аз примерно ги обичам по-утвърдени и по- прости защото обичам да си поправям колите сам. сложните/хай- тек коли ... имал съм ги но съм се нагледал и напатил с тях и ги отбягвам като цяло.

.. а има и въпроса на философията на проектиране и строене - всеки производител си има различна - и обикновено са разделени по държави - японците правят фукнционални аплайънсес... немците правят оувъренджиниърд машини (инженерната цел е Господ при тях) които стават жертва на кофти 3рд парти съплайърс... американците- американците се опитват да влязат в 21-век ама допуските от +-3мм в сглобката на боди панелс още ги преследва...

и некви такива работи. всеки си има някаква емоционална, рационална и финансова истина/ приоритети по които си избира в какво да се вози

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3447815 - 09.10.2018 19:15 [Re: MилeH] Прикрепен файл (9 тегления)

Цитат:

:) става за носене на талпи аз май споменах как един приятел ми викаше миналата зима - дай ми го да отида да купя от хомдепот няколко 2х4х12 , ще отворя покрива да висят отзаде. и беше сериозен, направо не го повярвах щяхме да влезем в новините

Миналата седмица сефтосах моята кола като товарно муле. Въпреки, че е купе (реално е хечбек) като бутнеш задните седалки се откирва огромно пространство:

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3447816 - 09.10.2018 19:23 [Re: fireice]

Цитат:

аз примерно ги обичам по-утвърдени и по- прости защото обичам да си поправям колите сам. сложните/хай- тек коли ... имал съм ги но съм се нагледал и напатил с тях и ги отбягвам като цяло.

.. а има и въпроса на философията на проектиране и строене - всеки производител си има различна - и обикновено са разделени по държави - японците правят фукнционални аплайънсес... немците правят оувъренджиниърд машини (инженерната цел е Господ при тях) които стават жертва на кофти 3рд парти съплайърс... американците- американците се опитват да влязат в 21-век ама допуските от +-3мм в сглобката на боди панелс още ги преследва...

+10

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3447869 - 10.10.2018 03:25 [Re: fireice]

Цитат:

сега по- сериозно- аз мисля, че е точно обратното - тези които могат да докарват фасон, не могат да строят механики и обратно...а тези дето правят фасон и механика им куца електрониката... и разбира се всичко между тези крайности...

Ммм (известно възклицание)! Се едно да кажем, че умеят да рисуват стенописи, ма не умеят да си строят сградите?
Дизайнера си е дизайнер, къде го бутнеш е бетон. Тва ако е кадърен нали. Дизайн на мотори, дизайн на купета, дизайн на окачване или спирачки - все е дизайн. Като с изтребителите - красивите форми летят по-добре. Но да си стиснем ръцете на различни мнения.

Цитат:

има и друг въпрос - какво значи "хубав мотор?" мощен? с нови технологии? със стари но утвърдени технологии? отзивчив? гъвкав? надежден? някаква комбинация от гореизброените параметри? всеки си има своя истина и приоритети. една формула няма.

Съгласен, освен за последното. Некви забележки по Форда ли си намерил?

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3447870 - 10.10.2018 03:27 [Re: Кукера©]

Муле?! Аз викам, че си натварил 20 торби цимент!

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Кориандър
член

Регистриран: 10.09.2018
    #3447887 - 10.10.2018 06:42 [Re: the_man] Прикрепен файл (4 тегления)

Цитат:

Некви забележки по Форда ли си намерил?

форумен читател
ентусиаст

Регистриран: 12.02.2018
    #3447891 - 10.10.2018 09:12 [Re: the_man]

Цитат:

Ммм (известно възклицание)! Се едно да кажем, че умеят да рисуват стенописи, ма не умеят да си строят сградите?
Дизайнера си е дизайнер, къде го бутнеш е бетон. Тва ако е кадърен нали. Дизайн на мотори, дизайн на купета, дизайн на окачване или спирачки - все е дизайн.

Нещо не съм съгласен или се загубихме в превода или
Тия с четката и стенописите,не са въртяли чука и теслата и не са носили камъните за зидарията,щеха да им треперят кунките после с четката
Тия дето дизайнват външните форми и извивките на купето в мойте скромни представи са художници,а тия дето КОНСТРУИРАТ окачването са учили механика(статика,кинематика,динамика)некви машинни инженери.....
Ако знаеш на кои марки окачването се конструира от художници,моля кажи да ги заобикалям отдалече

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3447912 - 10.10.2018 16:24 [Re: форумен читател]

То проблема става, като почнат отвътре на вън.

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3447915 - 10.10.2018 17:10 [Re: the_man]

Цитат:

Дизайнера си е дизайнер, къде го бутнеш е бетон. Тва ако е кадърен нали. Дизайн на мотори, дизайн на купета, дизайн на окачване или спирачки - все е дизайн. Като с изтребителите - красивите форми летят по-добре. Но да си стиснем ръцете на различни мнения.

тебе в тая америка са те разглезили- кога за последен път си ровил в италианка? отвън са красиви, но отвътре какви _страшни_ боклуци са.... не е истина. италианец масова механика не може да прави. за електроника да не говорим- мисля, че таланта им се изчерпа с откриването на радиото от маркони ... но на вид ги докарарва. пресен пример- едно кутропорте ми хареса до момента до които не трябваше да му сменяме алтернатора - няма такава недомислена кола.

Цитат:

юНекви забележки по Форда ли си намерил?

ми.. загледах се оня ден във фугите по панелите - ми близо са и алуминиевите панели са нова технология за форд (малко или много) ама като се вгледаш внимателно- две еднакви (симетрични от двете страни) няма... иначе отвътре е като космически кораб - немците могат само да си мечтаят за такъв интериор- и не е като да не съм сравнявал... и друго - оня ден му смених маслото за първи път (не давам на дилъра да го пипа и го разгледах отдолу- ми.. не можеш да го сбъркаш с немец- просто няма как.. всичко е ... по-голямо, по грубо, по- просто... работи перфектно, но виждаш просто различните школи и подходи. сложили му един много готин чучур да отвежда изтичащото масло като махнеш филтъра - сложих легена под него.. развих филтъра- потече на съвсем друго място... некви такива недомислици. при немците няма такива изпълнения- но при тях разглабяш 4 часа докато стигнеш до 50 центовия семеринг на масления интеркулер дето е заврян на п*чка си майчина и тече защото шибания румънец е объркал формулата на витон-а сигурно...

та всяка автомобилна школа си има свойте особености- pick your poison lol...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 23 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5353

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.031 seconds in which 0.01 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.