ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
BecauseRaceCar
Competent man
**

Регистриран: 25.05.2010
От: SoCal
Re: the Japanese power strikes again!
    #3447940 - 10.10.2018 22:43 [Re: fireice]

Цитат:

тебе в тая америка са те разглезили- кога за последен път си ровил в италианка?

колегата от малък е фен на италиански садо-мазо изпълнения

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
m3n7alsnak3

Регистриран: 05.05.2016
    #3447949 - 10.10.2018 23:16 [Re: fireice]

Как вика Джереми Кларксън - все пак италианския инженерен гений е измислил и построил кулата в Пиза... Много хубава като дизайн, ама...

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3447951 - 10.10.2018 23:23 [Re: fireice]

Ей такива постове ми е приятно да чета с усмивка на лицето. Не защото се хули тази или онази марка, а защото си личи, че човекът, който пише има личен опит и знае какво говори. Другото е като в детската градина - БМВ е по-спортно от Мерцедес и бла, бла...

Мерси за хубавия анализ.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

m3n7alsnak3

#3447961 - 11.10.2018 00:14 [Re: fireice]

Цитат:

При немците няма такива изпълнения- но при тях разглабяш 4 часа докато стигнеш до 50 центовия семеринг на масления интеркулер дето е заврян на п*чка си майчина и тече защото шибания румънец е объркал формулата на витон-а сигурно...

та всяка автомобилна школа си има свойте особености- pick your poison lol...

Не лъжи - 10лв беше в бг преди 2-3г един такъв семеринг . Иначе за другото си прав - 4 часа, 3 майки и 2 лели. Но пък поне като отвиеш пробката за маслото, си тече от пробката Като цяло опита мис немците до сега е, че за някакви такива, чисто консумативни манипулации (масло, крушки, накладки и т.н.), са доста културно направени и се достига лесно. Я ходи смени крушка на фар на някоя френска ч*кия, който е 2008+. Бронята долу, и тогава...

Иначе някой спомона за 3rd party компонентите, дето преебават немците... Личен опит (това още в бг) - на турбината на Мерца, актуатора (стъпковия мотор) е на Hella. Не го знам какъв инженерен гений е бил тоя, но червияка, който са сложили вътре е пластмасов... Това след N километри естествено се износва, цепи, пука... и айде - Limp Mode. Предполагам хората, които не обичат да се ровят по такива неща, да четат и да си оправят нещата сами, как ги заболява в един такъв момент.

Та да - дори и да си перфектен в твойта си работа, винаги има едно индийче, дето е решило да излъже системата.

Кукера©
борец на капитализма

#3447963 - 11.10.2018 00:24 [Re: m3n7alsnak3]

Тази тема много започна да ме радва. Лафовете се леят на кило.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

MилeH

Регистриран: 02.12.2008
От: NYC
    #3447964 - 11.10.2018 00:24 [Re: m3n7alsnak3]

Цитат:

Как вика Джереми Кларксън - все пак италианския инженерен гений е измислил и построил кулата в Пиза... Много хубава като дизайн, ама...

Ама я гледсй какви пари прави . Много добро бизнес решение, с поглед в бъдещето

m3n7alsnak3

#3447965 - 11.10.2018 00:28 [Re: MилeH]

А това беше по-скоро в контекста на - дизайнера си е дизайнер, демек щом прави добър екстериор, може да прави и двигатели, окачване и т.н.

Ей ги на Пагани им е дошъл акъла - знаят си че ги бива да рисуват извивки и го правят, пък за двигателите - не се бутат, където не разбират, и взимат от про-тата (AMG).

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3447966 - 11.10.2018 04:18 [Re: форумен читател]

Цитат:

Нещо не съм съгласен или се загубихме в превода или
Тия с четката и стенописите,не са въртяли чука и теслата и не са носили камъните за зидарията,щеха да им треперят кунките после с четката

Загубили сме се в превода. По аналогия с чука и теслата - нали не мислиш, че тия дето са учили статика, кинематика, динамика и т.н. седят по струговете, леярните, валцовите машини и т.н.?

Цитат:

Тия дето дизайнват външните форми и извивките на купето в мойте скромни представи са художници,а тия дето КОНСТРУИРАТ окачването са учили механика(статика,кинематика,динамика)некви машинни инженери.....

Пак по аналогия - тия дето дизайнват сгради и тия дето дизайнват стенописи работят наполовина от една и съща книга.

Не подценявай художниците, въпреки че е много широко понятие да кажеш, че тоя дето е направил фасадата е художник. То тогава и архитекта е художник. Пък в АМГ са ковачи?!

Но мисълта ми беше друга - виж Чобанов говори за национални школи. Има една такава национална школа, която слага всички останали в задния си джоб по всички параграфи.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3447969 - 11.10.2018 04:37 [Re: fireice]

Цитат:

кога за последен път си ровил в италианка? отвън са красиви, но отвътре какви _страшни_ боклуци са.... не е истина. пресен пример- едно кутропорте ми хареса до момента до които не трябваше да му сменяме алтернатора - няма такава недомислена кола.

В италианка за най-голямо съжаление не съм ровил никога. Но живот и здраве и на мен ше ми излезе късмета някой ден.

Цитат:

сложили му един много готин чучур да отвежда изтичащото масло като махнеш филтъра - сложих легена под него.. развих филтъра- потече на съвсем друго място... некви такива недомислици. при немците няма такива изпълнения- но при тях разглабяш 4 часа докато стигнеш до 50 центовия семеринг на масления интеркулер дето е заврян на п*чка си майчина и тече защото шибания румънец е объркал формулата на витон-а сигурно...

Забелязваш ли как за завъртяхме в кръг. Начи рисковия семеринг е заврян на ПСМ поради лош дизайн, демек недомислие period. Немците са царе на лошия дизайн(ака недомислици), но това да беше. По-лошо че те са царе и на безсмисления дизайн, който служи сам на себе си. Което само по себе си е безсмислие. Шибания румънец е абослютно извинение и нищо повече.

Цитат:

различните школи и подходи, та всяка автомобилна школа си има свойте особености- pick your poison lol...

Съгласен. Да обобщя моят опит досега. Не съм сядал във, лягал под, "ровил във", ремонтирал и тормозил друга кола, която да ми прави по-голям кеф и да ми е по-сгодна от талянка в същия ценовия диапазон +- 20%.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

Кукера©
борец на капитализма

#3447975 - 11.10.2018 07:52 [Re: the_man]

Добре, това ако не д фейк нюз, трябва да е някаква смешка:

https://www.businessinsider.com/tesla-ju...paign=buffer-ti

--------------------

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
2 регистрирани и 20 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5353

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.029 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.