ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
форумен читател
ентусиаст

Регистриран: 12.02.2018
Re: the Japanese power strikes again!
    #3447977 - 11.10.2018 09:11 [Re: the_man]

Цитат:

То тогава и архитекта е художник.

По мое време в УАСГ-архитектура се кандидатстваше с рисуване,това сериозно.
За школите в автомобилостроенето,те толко се измешаха (съвместни разработки),че не се знае вече.

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Reks
Evil Guild Member

Регистриран: 04.06.2004
От: Pergamum, the satan's place
    #3447993 - 11.10.2018 14:16 [Re: форумен читател]

Цитат:

За школите в автомобилостроенето,те толко се измешаха (съвместни разработки),че не се знае вече.

Един от най-ярките примери за това е Infiniti QX30 - човек си мисли, че си купува кола от луксозния бранд на японската фирма Нисан. Реално тая японска фирма се контролира от европейската Рено,а въпросната кола е проектирана и произведена от германската фирма Мерцедес (колата е мерцедес GLA) в завода им в Англия. Демек тая кола реално произведение на художник от коя точно школа е - японски, френски, немски или английски .
На мен сега ми стана много интересно колко хора точно, дето си купуват мазерати четерипортно си сменят сами алтернаторите та им дреми къде точно е заврян тоя алтернатор и кой точно художник и от коя точно школа го бил изрисувал . Същото и със семеринга на бмв-тата .

--------------------
Some people are just evil - that's their nature

форумен читател
ентусиаст

Регистриран: 12.02.2018
    #3447995 - 11.10.2018 14:35 [Re: Reks]

Чай,че се сетих да питам.Имате ли аларми на колите там и масово ли е като тук.
В събота сменях на дракончето(по-висша форма змия) на колата,че се ебаваше.Купих си БСМ(българска)...

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3447999 - 11.10.2018 16:02 [Re: Reks]

Цитат:

Един от най-ярките примери за това е Infiniti QX30 - човек си мисли, че си купува кола от луксозния бранд на японската фирма Нисан. а въпросната кола е проектирана и произведена от германската фирма Мерцедес (колата е мерцедес GLA) в завода им в Англия. Демек тая кола реално произведение на художник от коя точно школа е - японски, френски, немски или английски .

На мен сега ми стана много интересно колко хора точно, дето си купуват мазерати четерипортно си сменят сами алтернаторите та им дреми къде точно е заврян тоя алтернатор и кой точно художник и от коя точно школа го бил изрисувал .

Не ми звучи, като да е ярък пример за съвместна разработка.

Иначе на Мазератито и двата бензинови мотора художници са им Ферари, на дизела е ВМ. Спред мен повечето собственици биха се интересували от това кои са им художниците, отколкото от това къде им е заврян алтернатора. Въпреки, че дали го сменяш сам 4 часа или плащаш за 4 часа работа, все си има значение (някакво).

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

the_man
Royal

Регистриран: 07.03.2010
От: New Haven, CT
    #3448000 - 11.10.2018 16:03 [Re: форумен читател]

Освен фабричните аларми, които ги има на всички коли, които аз съм виждал не знам някой да си слага допълнително аларма от друг производител.

--------------------
Always remember you're unique, just like everyone else.

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3448001 - 11.10.2018 16:25 [Re: форумен читател]

Цитат:

В събота сменях на дракончето(по-висша форма змия) на колата,че се ебаваше.Купих си БСМ(българска)...

Хахахха
Преди 2 дена жената не може да си намери ключовете на нейната кола, търси търси, и накрая отива до колата тя отворена и ключовете на запалването си стоят пренощували.
Редовно ние не си заключваме колите тук. Или поне аз, живеем си безгрижно.

sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3448003 - 11.10.2018 16:34 [Re: Reks]

От моята хралупа за хубаво масло трябва да се дадат $20-30, филтър сигурно $10. На маздата редовно има купони и цялата смяна, барабар с въртенето на гуми, че ако са и на кеф ми я мият за под $100.

Като добавим, че или трябва да си пазиш старото масло в гаража или да ходиш да го предаваш, то цялата занимавка не си струва.

Та като дръпнеш чертата да се занимаваш 2-3-4 часа за да спестиш $20 няма много финансов смисъл.

За Дискове, накладки, диагностика по-разбирам сам човек да си ги прави.

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3448005 - 11.10.2018 17:05 [Re: форумен читател]

Цитат:

имат... май...

да ги крадат - те струват така или иначе повече откраднати...

Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
    #3448007 - 11.10.2018 17:14 [Re: sdimov]

Не знам кой сменя масло за 2-3 часа. На мен ми отнема точно 30 мин. да си сменя маслото на двигателя и трансмисията. И да речем още 30 мин. дето съм отишъл да си купя маслото и филтъра. Маслото + филтъра (от дилъра) ми стъпва точно $30 с таксите. Не виждам защо трябва да плащам $100. Въртенето на гумите също е работа за 10 мин., когато колата вече е вдигната.

Разбира се на мен също от бая време ми писна да си мия колата и разбирам някой, който не си е сменял никога маслот да не иска да го прави, но ако разполага с гараж и си е купил стойки и леген просто няма да повярва колко е лесно и колко пари може да си спести като същевременно научи нещо ново. Отделно като почнеш да сменяш маслото и на жена си и вече говорим за по-сериозни суми и доста спестено време. Представи си, че докато сменяш маслото на жена си, тя отиде с твоята кола на фризьор или маникюр, вместо 1-2 часа да пие кафета в дилъра.

А ти като отидеш в дилъра колко кафета пиеш, докато ти сменят маслото и ти измият колата за под $100?

Колата е като всяко друго нещо, за да я обикнеш трябва първо да я опознаеш.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

fireice
овчар

Регистриран: 07.02.2017
    #3448008 - 11.10.2018 18:14 [Re: Кукера©]

Цитат:

Не знам кой сменя масло за 2-3 часа. На мен ми отнема точно 30 мин. да си сменя маслото на двигателя и трансмисията. И да речем още 30 мин. дето съм отишъл да си купя маслото и филтъра. Маслото + филтъра (от дилъра) ми стъпва точно $30 с таксите. Не виждам защо трябва да плащам $100. Въртенето на гумите също е работа за 10 мин., когато колата вече е вдигната.

Разбира се на мен също от бая време ми писна да си мия колата и разбирам някой, който не си е сменял никога маслот да не иска да го прави, но ако разполага с гараж и си е купил стойки и леген просто няма да повярва колко е лесно и колко пари може да си спести като същевременно научи нещо ново. Отделно като почнеш да сменяш маслото и на жена си и вече говорим за по-сериозни суми и доста спестено време. Представи си, че докато сменяш маслото на жена си, тя отиде с твоята кола на фризьор или маникюр, вместо 1-2 часа да пие кафета в дилъра.

А ти като отидеш в дилъра колко кафета пиеш, докато ти сменят маслото и ти измият колата за под $100?

Колата е като всяко друго нещо, за да я обикнеш трябва първо да я опознаеш.

къде са тия смени на масла по $100? мерцедес и бмв са по $300-400... порше е $600...

и друго- човек не си сменя сам маслото за да спести пари - или поне аз не го правя така. човек си сменя маслото за да знае, че е сменено с каквото трябва и е сипано колкото трябва и тн. иначе... ако го сменяш за да спестиш пари - значи въпросното превозно средство не е за тебе... най-политически коректно казано...

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
1 регистрирани и 18 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5447

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.027 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.