ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Емиграция и работа в чужбина » Живот в САЩ

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)
Кукера©
борец на капитализма

Регистриран: 21.05.2005
От: Шихагоу
Re: the Japanese power strikes again!
    #3448011 - 11.10.2018 18:52 [Re: fireice]

Цитат:

и друго- човек не си сменя сам маслото за да спести пари - или поне аз не го правя така. човек си сменя маслото за да знае, че е сменено с каквото трябва и е сипано колкото трябва и тн. иначе... ако го сменяш за да спестиш пари - значи въпросното превозно средство не е за тебе... най-политически коректно казано...

Напълно съм съгласен.
Много пъти ми се е случвало, да не кажа винаги, дами наливат масло над макс. и няколко пъти съм се връщал, за да ми го направят на мярката. Това пък си адкси много загубено време и главоболия. Отделно какво точно масло ти налива само те си знаят. А в Джифи Люб някой път забравят и да ти налеят новото масло - истински случай, за радост не мой. Аз реално слагам много по-хубаво масло, от това което те ще ми налеят и пак плащам по-малко.

Просто тук пишещите хора да запомнят, че в Джифи Люб НИКОГА НЕ ТРЯБВА да ходят. Това ми го казаха вече няколко човека, които разбират от коли. Аз мисля, че съм ходил само 1-2 пъти по спешност, но по принцип не стъпвам там.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
sdimov
рекордьор

Регистриран: 18.04.2013
От: Wilmington,NC
    #3448012 - 11.10.2018 18:54 [Re: Кукера©]

Цитат:

А ти като отидеш в дилъра колко кафета пиеш, докато ти сменят маслото и ти измият колата за под $100?

Нула, на път за офиса я оставям и после на път за вкъщи си я вземем. И един път работих там, защото проверяхва нещо на бързо.

Отделно аз го гледам по друг начин
1. Рекса е много прав, че не трябва да се мисли колко пари ще спестя, а за това време колко мога да направя. - фейсбук е пълно с хора прoдаващи разни неща с 2-3к кеш, за няма и час-два се вадят лесно едни $200-300 - хем за жената за маникюр, хем за маслото на колата.
2. Отделно почти всеки уикенд сме някъде навън или пътуваме. Аз лично не виждам уикенда да почна да се човъркам по колата.

sdimov
рекордьор

#3448013 - 11.10.2018 19:05 [Re: Кукера©]

Цитат:

Много пъти ми се е случвало, да не кажа винаги, дами наливат масло над макс. и няколко пъти съм се връщал, за да ми го направят на мярката. Това пък си адкси много загубено време и главоболия.

И на мен ми се е случвало - с няколко мейла се разбрахме с мениджъра и за екстрата разкарване (40 мин) следващите две обслужвания ми бяха без пари. Обърнато в цифри за 40 мин - $180 - та ако за тебе е било загубено време, за мене си беше добра сделка.

Имай предвид от тогава всеки път ми обръщат достатъчно внимание и маслото е винаги точно.

sdimov
рекордьор

#3448014 - 11.10.2018 19:15 [Re: fireice]

В на Мазда дилършипа. Постоянно получавам купони - смяна на масло, филтър, инспекция, пълнене на течностите за $69.99. Като сложиш ротация и таксите.

Даже от тях си купувах гумите - дадоха по-добра цена от всеки он-лайн магазин+безплатен реглаж. Просто хората са с нагласа, че дилършипа е мега скъпо и отбягват да стъпят там.

Разбира се, не винаги е така, но аз питам за оферта, после за отстъпки и виждам къде ми е най-изгодно.

За което ти се притесняваш - едиствено дали са ти сипали правилното масло е наистина за притеснение - дали е сменено, дали е правилното количество се проверява на място с щеката. Ама за колите, които моето семейство кара е пълен смях да имам такива притеснения. Ти ако караш някое АМГ/М или нещо high-performance с право се притесняваш.

rabbit_is_great
millionaire
**

Регистриран: 11.08.2016
    #3448018 - 11.10.2018 19:32 [Re: sdimov]

Не звучи никак лошо това което го правиш, още повече предполагам имаш кола за която ти пука.
Аз на моята Верса СВ 2015та за 15к долара от началото си знаех, че ще е работен кон като я взех и дилършипа ми даваше подобни цени, аз в квартални местни бизнеси си сменях маслото за 30тина долара с филтъра и течности доливане, 2-3но по евтино от дилършип.
Вече тази кола има поне 20 смени на масла, никакви ядове за мен.
Сега ако си взема мазда за 20-30к долара сигурно няма да я правя същата игра.

Кукера©
борец на капитализма

#3448020 - 11.10.2018 19:50 [Re: sdimov]

Разбира се от дилършип до дилършип има разлика като от небето до земята. Това дилършип в някое забутано село и дилършип в голям град ще ти дадат 4-5 пъти различни цени.

Викам онзи ден на един приятел (който работи бая време в дилършип като механик):
- Абе обадих се на 4-5 дилършипи да питам за цени на маслен и възд. филтър и вски ми казва различни цени?!?

- Ааааа, нищо не е това - ми казва той - в нашия дилър, зависи на кой сейлсмен ще попаднеш и ще ти даде различна цена. И не само, а ако един и същи сейлсмен е в различно настроение, пак ще ти даде различна цена.

Това като го чух и започнах да се смея, ама не е смешно, а трагично.

Така че какво точно плащаш ти в дилъра, където даже и пеш ходиш на работа и какво плащат хората в НЙ, Чикаго и ЛА са съвсем различни неща.

--------------------
“It is better to regret something you have done, than to regret something you haven't done.” - Orbital “Satan”

sdimov
рекордьор

#3448022 - 11.10.2018 20:04 [Re: Кукера©]

Нямам много опит с това - освен Форд. Цената на дилършипа е винаги 1:1 с тази в онлайн каталога.

Кукера©
борец на капитализма

#3448024 - 11.10.2018 20:08 [Re: sdimov]

Я да го видим този онлайн каталог?
Не съм виждал до сега.

--------------------

sdimov
рекордьор

#3448030 - 11.10.2018 20:32 [Re: Кукера©]

Цитат:

Така че какво точно плащаш ти в дилъра, където даже и пеш ходиш на работа и какво плащат хората в НЙ, Чикаго и ЛА са съвсем различни неща.

Куки, хубавото на обслужването в дилършип, е че не те оставят да ходиш пеша на работа, ами си имат шатъл. Даже по-премиум марките освен шатъл, имат и LOAN автомобил, ако колата трябва да остане при тях за повече от ден. В допълнение отварят в 7, та хората да могат да отидат на време на работа.

Не знам, какво плащат вярно е, затова и почнах моето мнение с "от моята хралупа".

Хващайки се за трохички можем да си спорим по цял, моя подход е да преценя дали си заслужава цялата занимавка. Както овчаря е казал смяната на масло за конкретна кола трябва да изхожда от личния избор, а не от пестенето на пари.

Поне се надявам, че като сменяш маслото слагаш и нова пробка.

sdimov
рекордьор

#3448031 - 11.10.2018 20:33 [Re: Кукера©]

https://parts.ford.com/en.html

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
3 регистрирани и 21 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  Nadin, Hard Rock fan, zlatiyor 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 5354

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.028 seconds in which 0.007 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.