ALL.BG форуми
ALL.BG поща форуми чат стая обяви картички

Форуми » Политика » Македония

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Негатор
Античен вагабонтин

Регистриран: 14.08.2011
Re: Името, името и пак името!
    #3439959 - 15.06.2018 03:49 [Re: Гай Баньо]

Всичко е ясно - вместо "Македонско девойче" ке пееме "Севеpина"!

Екстри: Изпечатай мнението   Напомни ми!   Уведоми модератора  
Бяло Конче
раванлия

Регистриран: 28.08.2009
    #3439963 - 15.06.2018 05:04 [Re: GG-BG]

Важното е всички да са доволни. На практика официална България няма и надявам се да няма претенции към разбирателството между Гърция и РМ. Много по-добрия вариант е РМ, ако ще и РСМ да е в нашия клуб на европейските държави, а Русия и Сърбия нека първо да си оправят собствените си проблеми, а след това да гледат в канчето на другия - съответно Сърбия да си гледа Косово, а Русия - Украйна.

--------------------
Не обръщай внимание на всичките думи, които се говорят;Еклесиаст 7:21

mk_e_bg
старо куче
**

Регистриран: 08.07.2016
    #3439965 - 15.06.2018 05:21 [Re: Бяло Конче]

https://sitel.com.mk/ivanov-vo-sofija-na...zatvorija-vrata
Какво се случи с Хорхе? Слушайте как говори (от секунда 59 нататък): "зато що" (по сръбски) вместо "македонските" (тоест пеонските -- от античната Пеония) "затоА що" или "защо". Слушал съм много пъти и само чуя "засто що", а не "затоА що".
Освен това той изглеждаше угрозен от българските власти за това:
www.vmro.bg/каракачанов-пред-канал-3-сътрудник-на-македонския-президент-шпионира-у-нас/
А Румен Радев много хитро се е правил че проявява разбирателство към платения от сърбите български предател-председател на Пеония/Славо-Пеония/БЮРМ/Централобалканска Република/"Македония" и даже е критикувал Борисов.
"Република Северна Македония" разбира се че засяга и българското Благоевградско (т.н. Пиринска Македония която през античността беше населена с траки, а не с древни македонци -- древните македонци бяха гърци но това е отделен въпрос).
Сега изглежда че част от официалната Бг. (ГЕРБ, ОП, правителството) няма вече проблем с РСМ въпреки че тъкмо ГЕРБ чрез Николай Младенов и други беше по-твърд с властите на БЮРМ от БСП и дори поставяше условието към тях да подпишат договор за добросъседство и отказване от териториални претенции и "етническо-македонската" общност (или, както казват македонистите, "мк. национално малцинство" в Бг.). А сега Румен Радев е по-твърд с тях от ГЕРБ.

Редактирано от mk_e_bg (15.06.2018 05:43)

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3439977 - 15.06.2018 10:07 [Re: Гай Баньо]

За мен договорът е тотална капитулация за Гърция и се притеснявам, че Русия може именно в Гърция да го срути. След 20 години агресивна пропаганда, в която те отказваха да има какъвто и да е вариант с думата Македония - Северна е просто тотален триумф за Западните ни съседи.
Всички клаузи и прочие вътре са смешни. Единственото спасение за гърчолята беше Нова Македония, но Заев хитро я избегна.

Не знам, очаквам огромни протести в Атина и Солун. Северна Македония звучи твърде хубаво, за да е истина.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3439980 - 15.06.2018 10:31 [Re: Пиринец]

Русия и гърците по-скоро се надяват да падне на референдума в Македония. Ще изчакат. И не е никаква капитулация за Гърция, а просто нямаше нищо страшно в това да се казваме Република Македония. За никого. Възникна като проблем, измислен за да спре и осуети излизането ни от Югославия и да ни бъде въобще като държава, отделно от Сърбия. Не успя заради американците, но гърците продължиха да хранят бебето си. Сигурно плановете им не са включвали нуждата да възразяват на името на някаква държава навсякъде по света и да отегчават присъстващите. Нищо страшно няма да им се случи от този договор.

Пиринец
Татар

Регистриран: 14.12.2011
    #3439981 - 15.06.2018 10:39 [Re: Гай Баньо]

Проблемът ще е вътрешен и вероятно правителството на Ципрас ще падне до края на годината. 25 години пропаганда проми много мозъци там и те смятат, че име с Македония вътре е национална катастрофа. Нито едно име не е опасно, но като си промил здраво мозъци, става страшно, а там се промиваха брутално.

Негатор
Античен вагабонтин

#3439983 - 15.06.2018 11:07 [Re: Пиринец]

Цитат:

Северна Македония звучи твърде хубаво, за да е истина.

За кого звучи хубаво? Гледам маса недоволници!

Елби
lead bounder

Регистриран: 29.07.2013
От: ОЧЗ
    #3439986 - 15.06.2018 12:45 [Re: Гай Баньо]

Мислиш ли, че хората в Македония няма да одобрят подобен договор? Нищо страшно за македонците не видях, освен принципно унизителното съгласуване на имена, с който и да е съсед. Но подобни аргументи са валидни и за т.нар. "ревизия" на учебното съдържание по искане на България.

Гай Баньо
комшията

Регистриран: 01.02.2011
От: Журче
    #3439989 - 15.06.2018 12:58 [Re: Елби]

Питай ме след някой месец, че в момента съм напълно разочарован от реакциите в Македония, ето последствията от 12 години груевско промиване на мозъци. Включително и на интелигентни хора. Четат текста на договора и все криво го разбират, и не можеш да им го обясниш, не ти вярват. Все някаква скрита врътка виждат, която никъде не пише, обаче ти не разбираш или не умееш да я тълкуваш. И все една мантра си повтарят "в детайлите се крие дяволът". Без да разберат договора ще изпуснат възможността и няма да го гласуват.

Негатор
Античен вагабонтин

#3439994 - 15.06.2018 14:12 [Re: Гай Баньо]

Се е со задни намери! Нема што!

Страници: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)

Допълнителна информация
0 регистрирани и 11 анонимни потребители в момента разглеждат този форум.

Модератор:  admiral 

Изпечатай темата

Възможности в този форум:
Не можете да добавяте нови теми
Не можете да отговаряте на мненията
HTML - забранен
Псевдо-HTML - разрешен

Рейтинг:
Брой показвания: 6033

Мнението ти за темата:

Прехвърли се в

ALL.BG не носи отговорност за съдържанието на мненията, публикувани във форумите.

НАЧАЛОРЕКЛАМАВРЪЗКА С НАСКОНТАКТИЗА НАС

©1999-2015 ALL.BG Всички права запазени!

Generated in 0.034 seconds in which 0.014 seconds were spent on a total of 12 queries. Zlib compression enabled.